×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
20. februāris, 2012
Drukāt

Negadījumu Siguldas trasē radīja daudzi faktori vienlaikus

Svētdien Siguldas trasē notikušo negadījumu, kad pirms Pasaules kausa posma kamaniņu sportā komandu stafetes sacensībām trases atklājēja – Latvijas jaunā sportiste Alise Mitkus – saskrējās ar trases darbinieku, radīja daudzi faktori vienlaicīgi, kuru vidū ir arī Siguldas trases vājā apskaņošanas sistēma, atzinusi Latvijas Kamaniņu sporta federācijas (LKSF) ģenerālsekretāre Dace Gods-Romanovska.

Notikušajā negadījumā Mitkus trases darbinieku notrieca finiša posmā. Abi cietušie uzreiz tika nogādāti mediķu aprūpē. Lai arī pēc sadursmes bija aizdomas, ka Mitkus notikušā rezultātā ir lauzusi kāju, vēlākajās medicīniskajās apskatēs konstatēts, ka viņa tikai guvusi sasitumus. Pašlaik sportiste jau atrodas mājās un jūtas labi.

“Notikušo noteikti ietekmēja tīri cilvēciskais faktors, taču kopā sajaucās arī daudzi citi apstākļi. Šādi gadījumi kamaniņu sportā mēdz notikt. Ja līdz šim bijām pratuši no tiem izvairīties, tad šoreiz, diemžēl, notika šāds nepatīkams nelaimes gadījums. Atliek atviegloti nopūsties, ka gūtās traumas abiem izrādījušās minimālas,” izteicās Gods-Romanovska.

LKSF ģenerālsekretāre piekrīt jau sacensību norises vietā izskanējušajai skarbajai kolēģu kritikai par trases, kur notiks 2015.gada pasaules čempionāts, vājo apskaņošanas sistēmu.

“Trasē ir tādi melnie punkti, kur pārraidīto informāciju nevar dzirdēt. Papildus svētdien klāt nāca laukums, kur tajā brīdī mūziķis spēlēja noslēdzošo dziesmu, tādējādi vēl vairāk samazinot dzirdamību. Apkārt bija spēcīgs putenis, kas arī jūtami ietekmēja gan dzirdamību, gan redzamību,” akcentēja Gods-Romanovska, piebilstot, ka cietušais trases darbinieks savā arodā ir ļoti pieredzējis.

Jau ziņots, ka aizvadītajā nedēļas nogalē notikušajās Pasaules kausa sacensībās teicamus rezultāts uzrādīja vairāki pašmāju braucēji. Tā Inārs Kivlenieks izcīnīja trešo vietu vīriešu konkurencē, Elīza Tīruma sievietēm ierindojās ceturtajā vietā, bet divnieku sacensībās vietas pirmajā desmitniekā izkaroja visas trīs Latvijas ekipāžas. Komandu stafetes sacensībās Latvijai septītā pozīcija.

“Skatoties uz vidējo Latvijas sportistu rezultātu, tas vērtējams kā labs. It īpaši liels prieks ir par Kivlenieku, kurš šī gada laikā ir acīmredzami progresējis. Viņš ir saņēmies psiholoģiskajā ziņā, bet fiziski spēcīgs Kivlenieks ir bijis vienmēr. Iepriekš viņam visgrūtāk veicās tieši ar trases veikšanu attiecīgā līmenī,” izteicās Gods-Romanovska. “Tāpat ļoti labi redzams Elīzas Tīrumas progress, lai arī visiem, protams, ir žēl, ka neizdevās pakāpties uz trešo vietu. Kas attiecas uz divniekiem, mums ir jāpriecājas, ka brāļi Andris un Juris Šici [sestā vieta Siguldā], ņemot vērā pirms sezonas pārciestās avārijas sekas, vispār spēj piedalīties sacensībās. Nebijām gaidījuši, ka viņi tik ātri atgriezīsies un teju uzreiz cīnīsies par vietām pirmajā desmitniekā.”

Tāpat Pasaules kausa posmā Siguldā iespēja sacensties pieaugušo konkurencē tika dota vairākiem jaunās paaudzes Latvijas sportistiem, kuriem pirms tam sportiski uzdevumi nav tikuši izvirzīti.

“Viņiem tā bija fantastika pieredze, kurai jādod jauns dzinulis nākotnē. Starp sacensībām junioru konkurencē un pieaugušo vidū tomēr ir milzīga atšķirība,” piebilda LKSF ģenerālsekretāre.

Kopumā Pasaules kausa posmā Siguldā piedalījās 107 sportisti no 21 valsts.

2015.gadā Siguldā notiks pasaules čempionāts kamaniņu sportā. Savukārt Pasaules kausa izcīņas posms Siguldā notika jau 21.reizi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+