Kultūra
Teātris un kino

Negaidīta atsaucība. Filmai par “Baltijas ceļu” lielākais masu skatu dalībnieku skaits Latvijas jauno laiku kino vēsturē 16

Ievas Salmanes foto

Topošās filmas “Paradīze 89”, kas stāstīs par unikālo 1989.gada 23.augustā notikušo “Baltijas ceļu”, pulcēts lielākais masu skatu dalībnieku skaits Latvijas jauno laiku kino vēsturē, vēsta aģentūra LETA. Aizvadītajā nedēļas nogalē Cēsu apkaimē notika akcijas fragmenta rekonstrukcija, pulcējot apmēram 700 filmēšanas dalībnieku.

Viņi bija ģērbušies ’80.gadu tērpos, bija arī padomjlaika automašīnas un to šoferi. Pateicoties negaidītajai cilvēku atsaucībai, filmēšanas vajadzībām izdevās pilnībā rekonstruēt un ar Baltijas ceļa dalībniekiem piepildīt filmas kadrā redzamo ceļa posmu no Cēsīm uz Valmieru, Bušu gravā, pastāsta Nacionālā kino centra vecākā referente nozares informācijas jautājumos Kristīne Matīsa.

Ar milzīgu patriotismu un nesavtīgumu bija ieradušies aptuveni 400 brīvprātīgo un 300 uzrunāto masu skatu dalībnieku, kuri visas 20.augusta dienas garumā karstā saulē drosmīgi un pacietīgi pildīja visus filmēšanas grupas norādījumus.

Galerijas nosaukums

Jaunās režisores Madaras Dišleres veidotā spēlfilma “Paradīze 89” būs gandrīz autobiogrāfiska filma visai ģimenei, mazas meitenes pieaugšanas stāsts Latvijai vēsturiski nozīmīgajā Atmodas laikā.

Filmas galveno lomu atveidotāji ir bērni, kuru meklējumi notika visā Latvijā, apskatot vairāk nekā 1000 pretendentu. Pēc atkārtotām aktieru foto un videoprovēm galvenajām lomām tika izvēlētas četras septiņus līdz 12 gadus vecas meitenes – Magda Lote Auziņa, Līva Ločmele, Marta Ģertrūde Auzāne un Evelīna Ozola. Epizodiskās lomās filmā būs redzami vairāki Latvijā pazīstami aktieri Guna Zariņa, Gatis Gāga, Nauris Puntulis, Inga Apine, Kaspars Gods un Ģirts Rāviņš.

Filmas radošajā komandā darbojas arī operators Gints Bērziņš, mākslinieks Aivars Žukovskis, kostīmu māksliniece Līga Krāsone, filmas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze.

Filma finansēta programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”, kas paredz tuvākajos divos gados līdz Latvijas valsts jubilejai uzņemt 16 pilnmetrāžas filmas – sešas spēlfilmas, astoņas dokumentālās filmas un divas animācijas filmas.

Nacionālā kino centra konkursā Dišleres spēlfilmai “Paradīze 89” atvēlēti 456 000 eiro.

LA.lv