Latvijā
Politika

Negaidīti: kandidāts prasa papildu laiku, vai gatavs cīnīties ar finanšu noziegumiem1

Foto – LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers šodien preses konferencē bija plānojis paziņot konkursā izraudzīto nākamo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieku.

Taču noticis kas negaidīts – persona, kam izteikts piedāvājums sākotnēji piekritusi, “bet diemžēl maija brīvdienās persona palūdza iepauzēt, ka nepieciešams papildus laiks, lai izvērtētu piedāvājumu”.

Pagaidām kandidatūra nav noraidījusi iespēju ieņemt šo amatu, bet palūgusi papildu laiku. Kandidātam dotas divas nedēļas, minēja ģenerālprokurors.

Ja tiks saņemts atteikums, būšot jauna atlase. Šobrīd piedāvājums tika izteikts personai ar lielāko punktu skaitu un starpība starp citiem kandidātiem bijusi liela.

“Tā ir zināmā mērā atbildīga pieeja,” vērtēja Ē. Kalnmeiers. Viņš saprot šā cilvēka šaubas, tas bijis motivēts lūgums. “Labāk, ja ir šaubas, tās izvērtēt, un tikai tad uzņemties. Labāk tāds lēmums, nekā pārsteidzīgs,” komentēja Ē. Kalnmeiers.

Pašreizējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienests darbojas prokuratūras pārraudzībā. Tas saņem, apstrādā un analizē ziņojumus par neparastiem un aizdomīgiem finanšu darījumiem.

LA.lv