×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

Negaidīti nomirst galvenais liecinieks Magņitska lietā

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijā mīklainos apstākļos miris krievu uzņēmējs Aleksandrs Perepiļičnijs, kurš Šveices izmeklētājiem nodeva informāciju par 2009. gadā Maskavas cietumā mirušā krievu jurista Sergeja Magņitska atklāto nodokļu krāpniecības shēmu, kuras ietvaros Krievijas amatpersonas piesavinājās vismaz 230 miljonus dolāru.

 

Perepiļičnijs, kurš ir jau ceturtais bojā gājušais Magņit
ska lietā iesaistītais cilvēks, nomira pirms divām nedēļām, taču ziņas par viņa nāvi britu medijos nonāca vien vakar.

Kā, atsaucoties uz avotiem britu policijā, ziņo laikraksts “The Independent”, sākotnējā Perepiļičnija līķa autopsija bijusi “nepārliecinoša”, un 44 gadus vecā krievu uzņēmēja nāves iemesls joprojām nav zināms. Britu laikraksts arī ziņo, ka Perepiļičnijs, kurš pirms trīs gadiem Britānijā ieguva politisko patvērumu un kuram bijusi teicama veselība, sabrucis pēc tam, kad bija devies paskriet netālu no savas vairāku miljonu dolāru vērtās mājas Veibridžā.

“The Independent” noskaidrojis, ka mirušais krievu uzņēmējs bijis galvenais liecinieks uzsāktajā izmeklēšanā pret tā dēvēto Kļujeva grupu – korumpētu Krievijas amatpersonu un noziedzīgās pasaules līderu izveidotu tīklu, kas tiek turēts aizdomās par Magņitska atklātās krāpniecības shēmas izveidi. Saskaņā ar to Krievijas Iekšlietu ministrija sāka izmeklēšanu pret vienu no tolaik valstī lielākajiem ārvalstu ieguldītājiem britu uzņēmumu “Hermitage Capital”, apsūdzot to nodokļu nemaksāšanā un piedzenot no tā 250 miljonus dolāru.

Savu interešu aizstāvēšanai firma noalgoja Magņitski, kurš atklāja Iekšlietu ministrijas pretlikumības. Tā vietā, lai Krievijas nodokļu inspektori vērstos pret negodīgajām amatpersonām, par upuri krita Magņitskis, kuru pašu apsūdzēja krāpniecībā un ievietoja cietumā, kur pēc smagas piekaušanas viņš mira.

Kā tagad ziņo britu mediji, neilgi pēc apsūdzību izvirzīšanas Magņitskim virkne Krievijas nodokļu inspektoru strauji kļuva bagāti un īsā laikā iegūto naudu noguldīja Šveices bankās, kas ir slavenas ar savu slepenības politiku. Taču gada sākumā “Hermitage Captial” šveiciešu tiesībsargiem iesniedza pierādījumus, kas apliecināja, ka krievu amatpersonas caur valsts bankām atmazgā nelikumīgi iegūto naudu, un pret vairākiem bankas “Credit Suisse” klientiem tika sākta izmeklēšana. Tagad britu laikraksti ziņo, ka tieši Perepiļičnija detalizētās liecības šveiciešu izmeklētājiem atklāja, kā korumpētās Krievijas amatpersonas izmanto “Credit Suisse” kontos turēto nodokļu krāpniecībā piesavināto naudu, lai par to iegādātos lepnus īpašumus. “Perepiļičnijs bija puisis, kurš mums sniedza izšķirošu informāciju, lai būtu pamats sākt izmeklēšanu,” laikrakstam “The Independent” sacīja kāds vārdā neminēts šveiciešu izmeklētājs. “Viņš mums nodeva ziņas par fiktīviem uzņēmumiem, “Credit Suisse” kontiem, īpašumu tirgošanos… Ļoti daudz.”

Magņitska lieta ir viens no pēdējā laika skaļākajiem apliecinājumiem izplatītajai korumpētībai Krievijas Iekšlietu ministrijas struktūrās, kas pievērsusi arī citu valstu uzmanību. ASV un Eiropas Savienība pērn liedza to teritorijās ieceļot aptuveni sešdesmit amatpersonām, kuras tur aizdomās par līdzdalību tā dēvētajā Kļujeva grupā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+