×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.1°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
16. jūlijs, 2015
Drukāt

“Negaisa laikā” – dziesma, kuras dēļ Mirdza Zīvere atgriezās uz skatuves (1)

Foto: Valsts Kinofonofoto arhīvsFoto: Valsts Kinofonofoto arhīvs

Gunārs Jākobsons, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2

Aizvadītajā nedēļas nogalē koši zibeņi mūs biedējuši. Droši vien, ka šovasar negaisu piedzīvosim vēl un vēl – kā jau tas vasarā piedienas. Tāpēc jācer, ka katrs atceras – negaisa laikā nedrīkst pie loga un zem ozoliem stāvēt, un arī dziedāt negaisa laikā nedrīkst. Tieši tā, kā to dzied Mirdza Zīvere Jura Karlsona dziesmā “Negaisa laikā”.

Šī dziesma ieņēma trešo vietu 1978. gada “Mikrofona” aptaujā. Togad koncerts pēdējo reizi notika filharmonijā, jo skatītāju skaits bija pieaudzis tiktāl, ka tās zāle kļuva par mazu. Nākamajos gados “Mikrofona” koncerti jau notika gan Dailes teātrī, gan Sporta pilī.

Akadēmiski skolotā profesora Jura Karlsona dziesma ar dzejnieces Ilzes Bindes vārdiem “Negaisa laikā” ir jestra un koķeta dziesma. Tā vienlaikus biedē un izaicina. Pirmā šo dziesmu dziedāja Mirdza Zīvere, un viņas izpildījumā tajā valdošā koķetērija un izaicinājums skan tik dabiski.

Taču dziesmai “Negaisa laikā” ir interesants liktenis. Pēc tam vairāki muzikanti ķērušies klāt tās pārdziedāšanai. Deju mūzikas manierē to izpildījusi grupa “Favorīts”, aktieris Andris Bērziņš. 2009. gadā Ventspilī koris “Kamēr” pavadīja Mirdzu Zīveri, pats komponists bija pie klavierēm, savukārt Liepiņš juniors diriģēja. Mirdza, kura jau sen publiski uzstāties vairs nemēdza, esot piekritusi dziedāt pēc ilgas pierunāšanas, kā pati teikusi – tikai aiz cieņas pret savu seno draugu, dziesmas komponistu Juri Karlsonu. Un skan lieliski! Publika sajūsmā.

Dziesmas, kuras sajūsmina publiku, vislabākajās tradīcijās turpina apkopot arī “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja. Tās otrā sezona jau noslēgusies, bet vasaras tūre pašlaik rit pilnā sparā, katru nedēļas nogali līdz pat 22. augustam vedot tautā populārākās melodijas un māksliniekus pie mūzikas cienītājiem visā Latvijā. Šonedēļ, 18. jūlijā ar krāšņu brīvdabas koncertu un zaļumballi “Amigo Dzintara dziesmas” viesosies Preiļu estrādē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. atkal atgriežos jaunībā …

Draugiem Facebook Twitter Google+