×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Negaisa laikā vīrietim zem nojumes iesper zibens (4)

zibens-288

Otrdien negaisa laikā 35 gadus vecam vīrietim iespēris zibens, pastāstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) speciāliste Inga Vītola.

Vīrietis ārā strādājis un, sākoties negaisam, pagājis zem nojumes, kur atspiedies pret metāla stabu, skaidroja Vītola. Viņš sajutis strāvas sitienu pa rokām un muskuļu trīcēšanu, kā arī jutis sāpes pēdās. Mediķu ierašanās brīdī vīrietis bijis pie samaņas un nogādāts slimnīcā novērošanai.

Aizvadītajā diennaktī slimnīcā nogādāti arī 12 pārkarsuši cilvēki. Cietušie bijuši vecumā no viena līdz 77 gadiem. Jaunākais ilgi atradies pie jūras, bet vecākajam palicis slikti uz ielas. Vēl kāds 40 gadu vecs vīrietis pārkarsis, strādājot ekskavatora kabīnē.

Smagu traumu guvis arī 43 gadus vecs peldētājs Pierīgā. Viņš lēcis ezerā un atsities pret tā gultni. Cietušo no ūdens bez dzīvības pazīmēm izvilkuši klātesošie un līdz mediķu ierašanās brīdim veikuši sekmīgus atdzīvināšanas pasākumus. Vēlāk cietušais mediķiem sacījis, ka neatceras, kas noticis, un sūdzējies, ka nejūt rokas un kājas. Ārsti viņam konstatējuši galvas traumu un kakla skriemeļu bojājumu.

Šogad kopumā NMPD darbinieki slimnīcās nogādājuši 26 cilvēkus, kuri guvuši smagas traumas, lecot ūdenī.
Pēdējās diennakts laikā dienests saņēmis 1113 izsaukumus, no kuriem 214 bijuši saistīti ar dažādām traumām.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Muskuļi trīc no maiņstrāvas trieciena. Kopš kura laika zibens bliež ar maiņstrāvu? 🙂 Varbūt lai pameklē, kur stabam pieslēgts kāds vads?

  2. Vīrietim zem nojumes ! Kur vīrietim ir nojume ?

  3. tagad ,tam,kuram iespēra,būs super spējas

Draugiem Facebook Twitter Google+