×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
20. maijs, 2013
Drukāt

Negaiss brīvdienās bojājis auto un citu īpašumu

LETALETA

Nedēļas nogalē piedzīvotais negaiss bojājis transportlīdzekļus un īpašumu, secina apdrošinātāji, kas saņēmuši jau pirmos atlīdzības pieteikumus vai cietušo zvanus.

Apdrošināšanas AS “Balta” līdz pirmdienas pusdienlaikam saņemti 37 pieteikumi par zaudējumiem auto vai īpašumam, kuru atlīdzināšanai pagaidām rezervēti 16 000 latu. 24 gadījumos “Balta” saņēmusi pieteikumus par stiprās krusas laikā bojātām automašīnām, tām atrodoties ceļā vai māju pagalmos. Galvenokārt bojāti jumti, motoru pārsegi un bagāžnieku vāki. Vēl divas automašīnas sabojājuši krītošu koku zari.

“Balta” saņēmusi arī 11 pieteikumus par bojātu īpašumu, no tiem krusas dēļ piecos gadījumos Stopiņu novadā radušies bojājumi ēku fasādēm, bet sešos gadījumos stiprā vēja dēļ norauti jumti vai sagāzti žogi.

Savukārt apdrošināšanas kompānijas AS “Seesam Insurance” Latvijas filiāle (“Seesam”) šodien pirmo divu darba stundu laikā saņēmusi trīs KASKO zaudējumu atlīdzības pieteikumus par krusas radītajiem bojājumiem transportlīdzekļiem. Visiem trim automobiļiem, kas atradušies zem klajas debess, krusa bojājumus nodarījusi sestdien, 18.maijā, ap plkst.16, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja apdrošināšanas sabiedrības Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta direktors Armands Šterns.

Rīgā, Mežaparkā, cietusi “Škoda Octavia”, kurai apmēram trīs centimetru diametra krusas graudi radījuši daudz iespiedumu jumtā, motora un bagāžas nodalījuma pārsegā, kā arī durvīs. Šajā gadījumā “Seesam” ekspertu aprēķinātā aptuvenā zaudējumu atlīdzības summa noteikta 700 latu apmērā.

Rīgā, Jūrmalas gatvē, krusa līdzīgus bojājumus nodarījusi automašīnas “Subaru Legacy” virsbūvei. Aptuvenā zaudējumu atlīdzība noteikta 500 latu apmērā.

Savukārt Stopiņu novadā cietusi “Toyota Avensis”, kurai bojāta ne tikai virsbūve, bet arī priekšējais vējstikls. Šajā gadījumā aptuvenā zaudējumu atlīdzība aprēķināta 700 latu apmērā. “Toyota” īpašnieks pēc pēkšņi uznākušā negaisa bija nofotografējis milzīgos krusas graudus. Tie bija paipalu olu lielumā. Daži krusas graudi bija pat lielāki par sērkociņu kastītes izmēriem, kas fotogrāfijās bija nolikta blakus mērogam.

“Seesam” praksē bijuši līdzīgi zaudējumu atlīdzību gadījumi, kad krusa nodarījusi bojājumus transportlīdzekļiem, bet vēl nekad tie nav pieteikti tik lielā skaitā pāris stundu laikā un no dažādām vietām. “Visi krusas bojāto automobiļu īpašnieki izvēlējās veikt savu transportlīdzekļu remontu dīleru servisā. Precīza zaudējumu atlīdzības summa tiks noteikta atbilstoši autoservisu izveidotajai un ar “Seesam” saskaņotajai tāmei,” paziņojumā medijiem norādīja “Seesam” Atlīdzību izmaksu nodaļas speciāliste Elīna Salmane, prognozējot, ka gan šodien, gan tuvākajās dienās gaidāmi vēl citi sestdienas negaisa un krusas nodarīto zaudējumu atlīdzības pieteikumi.

Aizvadītajā nedēļas nogalē “BTA Insurance Company” SE (BTA) Klientu atbalsta dienests saņēmis zvanus ar cilvēku lūgumiem informēt, kā sevi pasargāt no potenciālajiem vētras nodarītajiem postījumiem, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja BTA.

Kā liecina BTA pieredze, visbiežāk vētras laikā postījumi tiek nodarīti ēku jumtiem, izsisti logi un sagrautas piebūves vai siltumnīcas. Pērn BTA atlīdzības par negadījumiem, kurus nodarījusi vētra, izmaksāja vairāk nekā 35 000 latu.

BTA sabiedrisko attiecību pārstāve Marta Kaktiņa biznesa portālu “Nozare.lv” informēja, ka nedēļas nogales laikā cietušie vēl līdz šim nav paspējuši pieteikt atlīdzības. Lielākā daļa cilvēku vēl nav apzinājusi zaudējumu apjomus. Parasti šādu vētras zaudējumu atlīdzību pieteikumus iesniedz dažas dienas pēc vētras. Pirmos atlīdzību pieteikumus var gaidīt, sākot no šodienas un turpmākajās dienās, kad glābšanas dienesti būs novākuši lauztos kokus un varēs novērtēt patiesos bojājumus, kā arī apdrošināšanas eksperti būs veikuši zaudējumu apjomu novērtēšanu.

Saskaņā ar BTA datiem patlaban cilvēki interesējas par šādu atlīdzību pietikšanu: automašīnām nodarītie bojājumi, ko izraisījuši uzkrituši koki, krusas radīti bojājumi automašīnas virsbūvei, kā arī par piebūves ēkām nodarītiem bojājumiem, izgāztām sētām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+