Dabā
Laika ziņas

Negaiss jau plosās, Bauskā 34 grādu karstums1

Foto – Ieva Drozdova

Pusseptiņos vakarā Toms Bricis tviterī vēsta, ka “šodien augstākā temperatūra bijusi Bauskā – +34,2°. Līdz ar to diez gan droši var teikt, ka šogad nebūsim pārspējuši pagājušās (vēsās) vasaras maksimumu, kad turpat Bauskā bija +34,3°. Ādažu NBS bāzē fiksēti +34,6°, taču tā netiek uzskatīta par oficiālu meteostaciju”.

“Kurzemē un Zemgalē turpinās strauja pērkona negaisa mākoņu attīstība, un mākoņi sāk attīstīties arī Ziemeļvidzemē. Stendē fiksētas vēja brāzmas līdz 18 m/s. Mākoņi virzās lēnām, lokāli sakrāsies daudz nokrišņu. Atsevišķos rajonos iespējama krusa”, raksta meteo.lv tviterī 17.11.

Tikmēr Ainažos jauns karstuma rekords – “Ainažos uzstādīts jauns mēneša maksimālās gaisa temperatūras rekords +33.2°, savukārt Bauskā, Kolkā un Skultē uzstādīti jauni dienas maksimālās temperatūras rekordi. Negaisa mākoņi krasi samazina gaisa temperatūru”.

“Negaisi vietām nes postošas vēja brāzmas. Uz Valmieras šosejas netālu no Straupes vējš joslā sagāzis kokus. Sadales tīkli ziņo par 14 avārijas atslēgumiem šajā vietā. Negaisi daudzviet Kurzemē, Zemgalē un Vidzemes rietumos,” tā tviterī vēsta sinoptiķis Toms Bricis.

Arī meteo.lv pirms pāris stundām zinoja, ka “Pēdējo stundu laikā Latvijas rietumu un centrālajos rajonos izveidojušies vairāki negaisa mākoņi, atnesot krasas vēja brāzmas līdz 15-17 m/s un stipru lietu. Pērkona negaisi turpināsies līdz vakaram. Spēkā brīdinājumi”.

LA.lv