×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
15. maijs, 2012
Drukāt

Neglītais melnējums uz ziemziedēm…

sniegaroze1

“Esam noraizējušās par dārzā augošajām ziemziedēm jeb sniegarozēm. Tās ir vienas no skaistākajām agrajām pavasara puķēm, diemžēl piemetusies kāda slimība. Vai varat pateikt, kas kaiš attēlos redzamajām puķēm? Un kā ar to cīnīties?” 
Linda un Anita

 

Pārziemojušās lapas pavasarī jānogriež un jāsadedzina. Ja veģetācijas periodā sniega rozēm uz jaunajām lapām parādās 1 – 3 cm lieli, abās lapas pusēs redzami, norobežoti, saplūstoši plankumi, bet kāti bojājumu vietās nolūst, ziedpumpuri un lapas savīst, tas nozīmē, ka uz augiem attīstās ziemziežu melnējums.

Augu aizsardzības līdzekļu reģistrā nav iekļauts neviens preparāts, ko varētu izmantot šīs sēņu slimības ierobežošanai, bet var ieteikt vairākus profilaktiskus pasākumus. Ja kāti nav bojāti un slimība nav aizgājusi dziļumā, vēlā rudenī augiem nogriež un sadedzina virszemes daļas. Pavairošanas materiālu ņem tikai no veselīgiem augiem (sniegarozes pavairo, dalot cerus jūlija beigās vai augusta sākumā, kad attīstījušās jaunās lapas), cenšoties pēc iespējas mazāk bojāt saknes. Maina audzēšanas vietu. Sniegarozēm tā vēlama silta, no vējiem aizsargāta un viegli noēnota. Kaļķo augsni. Vislabāk ziemziedes aug caurlaidīgā, trūdvielām bagātā, neitrālā (līdz kaļķainai) smilšmāla vai mālsmilts augsnē. Nedrīkst pārmēslot ar slāpekli!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+