×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
2. decembris, 2016
Drukāt

“Neglītās egles” skandāls Dobelē: pašvaldība uzstāda jaunu Ziemassvētku egli par 9000 eiro (4)

Foto Twitter/@ZinuPortalsFoto Twitter/@ZinuPortals

Pagājušajā gadā izgatavotā egle, šogad izvietota pie Dobeles Sporta halles

Dobeles Tirgus laukumā šogad uzstādīta jauna Ziemassvētku egle, kuras karkasā ieguldīti 9044 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN), savukārt pērn izgatavotā egle no polimēru materiāliem, kas izsaukusi sašutumu sociālajos tīklos, pārvietota pie Dobeles Sporta halles, informēja pašvaldības izpilddirektors Agris Vilks.

Dobeles lielā Ziemassvētku egle sasniedz 15 metru augstumu un ir izvietota pilsētas centrā – vēsturiskajā Tirgus laukumā. Tā sastāv no 33 mazākām zaļām eglītēm. “Lielās egles metāla karkasu, kas ir oriģinālkonstrukcija, ir izgatavojuši Latvijas amatnieki pēc Dobeles novada pašvaldības pasūtījuma un rasējumiem, tas ir saliekams un tādējādi izmantojams daudzus gadus,” informēja Vilks, pamatojot, kāpēc nav izvēlēts viens mežā augošs koks.

Līgums par egles metāla konstrukcijas izgatavošanu, piegādi un uzstādīšanu noslēgts ar SIA “Dekors”, tā summa ir 7475 eiro, neieskaitot PVN.

“Pagājušajā gadā izgatavotā egle, kas šobrīd uzskatāma par populārāko egli Latvijā, izvietota pie Dobeles Sporta halles, kur diennakts tumšajā laikā tiek izgaismota ar krāsainiem LED prožektoriem,” skaidroja pašvaldības izpilddirektors.

Kā vēstīts, pagājušajā gadā Dobeles vēsturiskajā Tirgus laukumā mežā zāģētas egles vietā bija uzstādīts deviņus metrus augsts, no polimēru materiāla darināts vides dizaina objekts – Ziemassvētku egle, kas pašvaldībai izmaksājis aptuveni 2500 eiro.

Dobeles novada pašvaldības pārstāve Dzintra Matisone informēja, ka no polimēriem veidotā egle ir Dobeles novada pašvaldības būvvaldes vadītāja arhitekta Jāņa Kukšas idejas realizācija un viņš pats ir arī objekta dizaina autors.

Vides dizaina objekta materiāls, izgatavošana un uzstādīšana Dobeles novada pašvaldībai pavisam izmaksāja ap 2500 eiro, turklāt šo objektu būšot iespējams izmantot vairākus gadus, pērn informēja pašvaldība.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. arī Liepāja jau kuro gadu egle ir no daudzām mazam, ierīkotāji saka, ka mazās egles ir no mežu un grāvju tīrīšanas. Gaumes lieta, protams, bet egle nav slikta, izskatās kā liels, smuks koks. Un varbūt labāk lai tieši lielā egle paliek mežā

  2. vai tad ir labi katru gadu nobendēt daudzas mazas eglītes?

  3. Tie Dobeles feodāļi ir lieli “oriģināļi” … 🙂

  4. 21 gadsimtā Latvijas avīzei nav fotogrāfa… kaut vai ar telefonu būtu nobildējuši…

Draugiem Facebook Twitter Google+