×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
6. aprīlis, 2016
Drukāt

Tīrīšana VID: Negodprātīgos darbiniekus rotēs uz amatiem ārpus dienesta (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Māris Kučinskis

Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) šodien vienojies ar atbildīgajām amatpersonām par negodprātīgo Valsts ieņēmumu dienesta (VID) darbinieku rotāciju uz amatiem ārpus dienesta, kā arī ārpus Finanšu ministrijas (FM) struktūrām.

Premjers pastāstīja, ka ir panākta vienošanās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu (ZZS), iekšlietu ministru Rihardu Kozlovski (V) un tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču (VL-TB/LNNK), kā arī citām atbildīgajām amatpersonām par nepieciešamību veikt izmaiņas VID struktūrās, jo problēmas dienestā ir vērtējamas kā valsts iekšējās drošības jautājums.

Rīcība sekos tuvāko desmit dienu laikā, taču pagaidām premjers atturējās nosaukt konkrētas amatpersonas, kuras skars rotācija. Negodprātīgās amatpersonas netiek nosauktas, kamēr drošības iestādes nav savākušas pietiekamu pierādījumu apjomu, lai šiem cilvēkiem izvirzītu apsūdzības. Šī iemesla dēļ vārdu nosaukšana būtu pāragra, uzskata valdības vadītājs.

Kučinskis apgalvoja, ka ir plānots meklēt arī risinājumus, lai turpmāk izvairītos no negodprātīgu personu atrašanās valsts pārvaldē. Premjers uzsvēra, ka ar godprātības problēmu risināšanu VID tiek sākta cīņa pret negodprātību valsts pārvaldē kopumā.

Kā ziņots, VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone finanšu ministrei Reizniecei-Ozolai (ZZS) iesniedza Finanšu policijas un VID atbildīgo amatpersonu novērtējumu un priekšlikumus, kā atbrīvot no darba dienestā darbiniekus, pār kuriem krīt šaubu ēna un ir aizdomas par negodprātīgu rīcību.

Finanšu ministre uzdeva Pētersonei līdz 1.maijam nodrošināt, lai tie darbinieki, uz kuriem kritusi nopietna aizdomu ēna, vairs nestrādātu VID struktūrās.

Reizniece-Ozola arī uzdeva veikt visu svarīgāko VID struktūrvienību vadītāju un viņu vietnieku rotāciju. Turpmāk šāds rotācijas mehānisms VID struktūrās būs regulārs, un ik pa pieciem gadiem būs jānodrošina vadītāju rotācija.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. KA’TAD, APZADZIES UN VE’L APBALVOS ! ABSURDS PE’C ABSURDA !” Milie ju’s nedabu’siet ciest ! Papuci’tis jums dos da’rgas da’vanin,as ! Turpiniet savs nera’tni’bas – tikai uzmanaties! ”

 2. ko noziimee -rotees? Varbuut labak pa taisno uz cietumu,ne?

 3. Tieši tāpat,kā padomju laika kompartijas nomenklatūru?

 4. Aizrotēt uz Siguldas kūdras purviem, lai ļaunumu atstrādā un nevis jaunos muitas amatos pie naudām…

 5. oiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!

 6. varētu lāpstas amatus. zilupē zeme nerakta

 7. ................... Atbildēt

  kur tad tie amati? cietumā?

 8. kāda rotācija, ko murgojat, atbrīvošana un tiesa, cietums utt. kas tad valsts iestādēm par krāpšanām, naudas atmazgāšanām utt ir kautkāda imunitāte?

 9. un kādēļ tie darbinieki kaut kur jāvro†ē? ja nu vienīgi uz meķi!

 10. Un kāpēc šos negodprātīgos nerotē uz cietumu?

 11. Vai tiešām no VID atbrīvotie rotēs uz Tieslietu ministriju? Vai tiešām Kučinskis nesaprot, ka “Lapsai sods nav vistu kūts”
  Ceru gan, ka šie šeftmaņi nestrādās pie Rasnača.

 12. VID atlaistie darbinieki! Rotējiet uz maksātnespējas administrātoriem, jo pieredze Jums ir un mūsu partija Jūs pieņems. Sadarbosimies!

 13. negodprātīgi darbinieki nevar strādāt ne valsts, ne citās iestādēs!

 14. Zinu gadijumu,ka cilvēki šķirās,dzīvokli pārdeva,naudu sadalija,tak šitais vid paņēma pie dziesmas,tipa nelegāli ienākum,maksā.kropļu bars,kas ir 10000,nekas,vēl jāatdot valstij,kapēc????

 15. To Pētersoni pirmo izmest no VID nevis rotēt viņu.

 16. nevis rotēt vajag ,bet godīgi strādāt.Atlaist negodīgos

 17. kaa var tiesaat ja pasi nonaaks uz apsuudzeeto solina jo 1 padale jau nedeg

 18. Nabadziņi, viņiem taču galviņas no ROTĒŠANAS noreibs. Ja nopietni, tad no valsts ierēdņiem tomēr gribētu dzirdēt latviešu valodu. Dzīvoju Latvijā, man ir tiesības saziņā lietot latviešu, tikai latviešu valodu!

 19. latvietis parastais Atbildēt

  cietumā tādi jāliek, neviss jārotē uz citu siltu vietiņu

 20. Nu kā lai viņus tiesā ?
  Viņi, svolači nepateicīgie, tak tiesā neklusēs !
  Taisnīgā godīgumā paraus sev līdzi visus, kopā ar viņu tēvabrāļiem un brāļudēliem.

 21. Kolosāli!!! Cilveki izblēdijuši valstij daudzus miljonus, bet viņus netiesās pat neatlaiž, bet vienkārši aizrotēs uz citu vietu lai turpina zagt, smaukties… Pēc AP pārraidēm var redzēt, ka mūsu valstī tiek ierīkots bardaks.Pilnīgi oficiāli! Liela daļa VID darbinieku saņem apskaužamus mantojumus no nespējnieku nama mirušajiem, un par ko? Cik miljonus tie palīdzējuši nokrāpt valstij? Notāri tēlo naivus muļķīšus un apstiprina visu ko liek priekšā, policijas amatpersonas konsultē pilsoņus kā labāk apkrāpt valsti un ne jau nesavtīgi, Autotirgotāji nemaksā nodokļus vispār un VID izliekas neredzam – neredzam, ka miljoni aizplūst veiklu darboņu kabatās, CSDD bez sirdsapziņas pārmetumiem reģistrē transportlīdzekļus ar falšiem papīriem, pat liek melot, Uzņēmumu reģistrs reģistrē vienalga ko ka tik kāds ko vēlas un Valdība nesaprašanā klusē un neko ne rdz ne dzird.

  • tu iedomājies ka viš sāks liecināt izmeklētājam kas deva, par ko, kam viš tālāk cik maksāja, kas to visu kūreja…. tā var paši cietumā nonākt, tāpec neaizskarami

 22. es arī gribētu lai mani visu laiku rotē, ja būšu apzagusies, tikai lai netiesā.

  • Par zagšanu jūs cietumā neliks. Prokurors ar jums vienosies par to vai gribiet tikt sodīta vai ne. Latvijā soda un liek cietumā tikai tad, ja kāds latviešu cilvēks piem salauž krieva slotskātu

Draugiem Facebook Twitter Google+