×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Negrib bojāt tēlu ar pretvalstisku akciju atbalstīšanu

pctvl_leta

Iemeslu politiskiem pārdzīvojumiem Latvijā pagājušonedēļ netrūka, tomēr gribētos pieminēt arī dažas pozitīvas iezīmes. “PCTVL” aktīvisti bija solījuši, ka 9. maijā Pārdaugavā ar uzviju tiks savākti nepieciešamie paraksti referendumam par automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem.

 

Patiesībā noticis tieši pretējais – parakstu vākšana izgāzusies. Tagad, protams, tiek nosprausti jauni mērķi un termiņi…

Bet kas tad īsti traucēja? Iemesli ir vairāki, tomēr jaušama arī sabiedrības pieaugošā vēlme ja ne pretoties, tad vismaz neveicināt šādu pretlatvisku akciju norisi. Protams, grūti spriest, vai tā bijusi apzināta pilsoniska rīcība vai vienkārši piesardzība, taču rezultāts tam ir. Bieži pieņemts uzskatīt, ka brīvā tirgus apstākļos visu nosaka nauda, bet šie gadījumi liek domāt, ka vienmēr tā tomēr nav.

Pirms 9. maija izskanēja vairāki aicinājumi notāriem nedoties apmaksātos izbraukumos uz “uzvaras” atzīmētāju dzīrošanas vietām, kur regulāri vērojami dažādi likumpārkāpumi (aizliegta simbolika, alkohola lietošana publiskā vietā u. tml.). Aizliegt to nevar, bet apelēt pie profesionālās ētikas gan, un šķiet, ka šoreiz notāri nav bijuši atsaucīgi parakstu vācēju vēlmēm.

Parakstu vākšana bija iecerēta netālu no “svinību” vietas – viesnīcas “Maritim” telpās, taču, noskaidrojot, kas par “pasākumu” te iecerēts, sekojis atteikums. Arī citur telpas esot atteiktas, neskatoties, ka tā taču it kā ir iespēja nopelnīt.

 

Svarīgāks par pārsimt latiem jebkuram uzņēmumam ir tēls. Lindermana un Ždanokas piebalsotāju zīmoga nevienam nekārojas, ja vien, protams, attiecīgais politiskais kurss nav biznesa pamatā, kā vienam otram krievvalodīgajam plašsaziņas līdzeklim.

 

Šajā ziņā interesants ir vēl viens gadījums. Kāds pircējs veikalā “Mego” 9. maijā ievērojis, ka tā personāls dižojies ar labi zināmajām Georga lentītēm. Pircējs šo skatu nobildējis un ievietojis internetā ar piezīmi, ka turpmāk konkrētajā veikalu tīklā acīmredzot vairs neiepirksies, un ieteicis tāpat rīkoties arī citiem latviešiem, kuriem šāda rīcība nav pieņemama. Veikala vadības reakcija bija zibenīga – tā paziņoja, ka lentīšu demonstrēšana bijusi patvaļība, šāda rīcība netiek atbalstīta un uzņēmums pat apsverot iespēju sodīt darbiniekus. Tik tiešām, sabojāts tēls nevienam nav vajadzīgs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+