Viedokļi
Aptaujas

Vai citās pašvaldībās arī draud mājas-kuģa problēma?9

Foto – Dainis Ģelzis/”Kursas laiks”

Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja: “Domāju, ka visā Latvijā arvien atradīsies kādi, kam gribēsies kaut ko būvēt tuvāk ūdeņiem vai pat uz ūdens, tāpēc nebrīnos ne par Pāvilostas māju-kuģi jūras krastā dažu metru attālumā no ūdens, ne par mūsu novada pirtiņu uz pontona upē pie krasta. Mūsu gadījums nav tik kliedzošs, tik un tā galā jātiek. Pašlaik precizējam pašvaldības saistošos noteikumus, jo ēku būvniecība un ūdenstilpes ir komplekss jautājums. Mums jānodrošinās arī pret citiem negaidītiem gadījumiem, kas nākotnē varētu rasties arvien biežāk, jo zeme kļūst dārgāka.”

 

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu novadā jūras krasts ir 24 kilometru garumā, esam lietas kursā, kas tajā notiek, situāciju kontrolējam. Tik un tā mūs pārsteidza viens nepatīkams gadījums – bija sākta vecas ēkas pārbūve bez attiecīgiem dokumentiem un būvvaldes saskaņojuma. Mūsu novadam ir savs būvinspektors ar attiecīgiem sertifikātiem, viņam ir savas tiesības un pienākumi. Pārkāpums ir novērsts, jāseko, lai nerastos citi. Mums ir nedaudz vieglāk, jo novada teritorijā atrodas divi dabas parki, kuros ir liegumi, turklāt jūras krastā vēsturiski nav bijusi apbūve. Slikti, ka mūsdienās cilvēki negrib ņemt vērā senču gudrību – būvēt pēc iespējas tālāk no jūras vējiem un ar mājas galu pret jūru. Tagad cilvēki grib dzīvot šiki, būvēt jau aiz pirmās kāpas.”

 

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu novads Latvijā ir ar visgarāko jūras robežu – 96 kilometru garumā. Mājas-kuģa problēmai līdzīgas mums nav, taču gadās, ka kāds grib tikt tuvāk jūrai – vai nu ar žogu, vai savu taciņu, vai ko citu. Mums vienmēr jābūt modriem. Lielā mērā mūs glābj tas, ka novads kopumā maz apdzīvots, piekraste uz Kolkas pusi arī diezgan neapdzīvota. Savas problēmas ir ar jūras stāvkrastiem Jūrkalnes pagastā un Užavas pagastā.”

Saistītie raksti
LA.lv