×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
5. februāris, 2018
Drukāt

Vai citās pašvaldībās arī draud mājas-kuģa problēma? (9)

Foto - Dainis Ģelzis/"Kursas laiks"Foto - Dainis Ģelzis/"Kursas laiks"

Daiga Jurēvica, Carnikavas novada domes priekšsēdētāja: “Domāju, ka visā Latvijā arvien atradīsies kādi, kam gribēsies kaut ko būvēt tuvāk ūdeņiem vai pat uz ūdens, tāpēc nebrīnos ne par Pāvilostas māju-kuģi jūras krastā dažu metru attālumā no ūdens, ne par mūsu novada pirtiņu uz pontona upē pie krasta. Mūsu gadījums nav tik kliedzošs, tik un tā galā jātiek. Pašlaik precizējam pašvaldības saistošos noteikumus, jo ēku būvniecība un ūdenstilpes ir komplekss jautājums. Mums jānodrošinās arī pret citiem negaidītiem gadījumiem, kas nākotnē varētu rasties arvien biežāk, jo zeme kļūst dārgāka.”

 

Agris Petermanis, Nīcas novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu novadā jūras krasts ir 24 kilometru garumā, esam lietas kursā, kas tajā notiek, situāciju kontrolējam. Tik un tā mūs pārsteidza viens nepatīkams gadījums – bija sākta vecas ēkas pārbūve bez attiecīgiem dokumentiem un būvvaldes saskaņojuma. Mūsu novadam ir savs būvinspektors ar attiecīgiem sertifikātiem, viņam ir savas tiesības un pienākumi. Pārkāpums ir novērsts, jāseko, lai nerastos citi. Mums ir nedaudz vieglāk, jo novada teritorijā atrodas divi dabas parki, kuros ir liegumi, turklāt jūras krastā vēsturiski nav bijusi apbūve. Slikti, ka mūsdienās cilvēki negrib ņemt vērā senču gudrību – būvēt pēc iespējas tālāk no jūras vējiem un ar mājas galu pret jūru. Tagad cilvēki grib dzīvot šiki, būvēt jau aiz pirmās kāpas.”

 

Aivars Mucenieks, Ventspils novada domes priekšsēdētājs: “Mūsu novads Latvijā ir ar visgarāko jūras robežu – 96 kilometru garumā. Mājas-kuģa problēmai līdzīgas mums nav, taču gadās, ka kāds grib tikt tuvāk jūrai – vai nu ar žogu, vai savu taciņu, vai ko citu. Mums vienmēr jābūt modriem. Lielā mērā mūs glābj tas, ka novads kopumā maz apdzīvots, piekraste uz Kolkas pusi arī diezgan neapdzīvota. Savas problēmas ir ar jūras stāvkrastiem Jūrkalnes pagastā un Užavas pagastā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. RIGA ,MEZAPARKA ,BLAKUS JAUNAJAI ESTRADEI JAU DARBOJAS RESTORANS,KUCINSKI ,AIZBRAUC PASKATIES.KAMER TU TO A A A A A A ,TIKMER JAU RESTUZIS VALA.

 2. Pirms “kuģu” būvniecības nekad neaizmirstiet vispirms noziedot partijām.

 3. Turpmāk visi dzīvos tikai “kuģos”.

 4. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.” 😉

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 5. Vieniga problema ir valsts nozadzeju ieviestais absurdais aizliegums buveties pie juras, nevis pilnigi logiski un sakarigi meginajumi to apiet.
  Pat esosa regulejuma ietvaros, ja ir kadi knapi atrodami pamati, tad drikst, bet tiem blakus nez kapec ne. Kur problema, kam no ta paliks sliktak, ja saimnieks uzbuves ko tam vajag un kur tam vajag uz savas zemes? Tipiska policejiskas valsts visa kontrolesana un nelausana. It seviski pie juras, kur ne tikai buvet, bet pat pieiet ir problema, nerunajo par tadu “exkluzivitati” ka piebrauksana. Visur aizliegumi. Var padomat, ka sovjet laiki nav atcelti, tikai formalie iegansti nomainiti

  • Ja ļaus būvēt, pirmie būs žogi.tad tiešām piekļūt jūrai nevarēsi

   • ka tik AIZLIEGT ir totalitaras valsts 1. pazime Un tadi, kas to nepamana ir tas noderigi “gudrisi”, kam var iesmeret pat konclegeri, tikai to labi izreklamejot un attiecigi pamatojot…, ka, piem, lai visi no valsts neaizbegtu…
    Bet citi var apskatities ka tas notiek civilizeta valsti – tepat netalu – Igaunija, kur nav tadu aizliegumu un problemas, un nav ne zhogu, neka cita tml, jo sabiedriskas piekluves iespejas nav noprihvatizetas, bet valsts paredzeta tas iedzivotajiem, ne izdzimteniem birokratiem.
    Tur var, atskiriba no mums, ne tikai teltis celt kaut pasa krasta, jo tur ir izturigakas smiltis, kuras pedas nepaliek…, gan pari kapam pa speciali ierikotiem celiem piebraukt pie juras, lai ielaisti gan laivu, gan udens moci, gan citus udens atputas aprikojumus, kas mums ir stingri aizliegts,
    Pat uz cela, piem aiz VIENIGAS LVM atputas vietas Vidzemes jurmala ir vesels draudu plakats ka nedrikst vispar atrasties juras tuvuma, jo ta NO MUMS !!!! tiek aizsargata, lai nelienam lkuret tos, kas tur sabuvejusies… Tik zemiski notiek nozagta valsti

   • ka tik AIZLIEGT ir totalitaras valsts 1. pazime Un tadi, kas to nepamana ir tas noderigi “gudrisi”, kam var iesmeret pat konclegeri, tikai to labi izreklamejot un attiecigi pamatojot…, ka, piem, lai visi no valsts neaizbegtu…
    Bet citi var apskatities ka tas notiek civilizeta valsti – tepat netalu – Igaunija, kur nav tadu aizliegumu un problemas, un nav ne zhogu, neka cita tml, jo sabiedriskas piekluves iespejas nav noprihvatizetas, bet valsts paredzeta tas iedzivotajiem, ne izdzimteniem birokratiem.
    Tur var, atskiriba no mums, ne tikai teltis celt kaut pasa krasta, jo tur ir izturigakas smiltis, kuras pedas nepaliek…, gan pari kapam pa speciali ierikotiem celiem piebraukt pie juras, lai ielaisti gan laivu, gan udens moci, gan citus udens atputas aprikojumus, kas mums ir stingri aizliegts,
    Pat uz cela, piem aiz VIENIGAS LVM atputas vietas Vidzemes jurmala ir vesels draudu plakats ka nedrikst vispar atrasties juras tuvuma, jo ta NO MUMS !!!! tiek aizsargata, lai nelienam luret tos, kas tur sabuvejusies… Tik zemiski notiek nozagta valsti

 6. Kā ar Kaltenes vistu kūti?
  Vai darbojas jupitera un vērša attiecības?

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Kurš viņu vilks?

Valsts prezidents Raimonds Vējonis pagaidām nav komentējis, vai gatavojas atkārtoti kandidēt uz amatu, tomēr šobrīd politiskais noskaņojums viņam nav labvēlīgs. Neviena no partijām nav paudusi pārliecinošu atbalstu Vējoņa kandidatūrai, un teju vienīgā prezidenta cerība ir Zaļo un zemnieku savienība, taču ar šīm balsīm var izrādīties par maz.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+