×
Mobilā versija
+12°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Negroza Ivanovas slepkavības lietā piespriestos cietumsodus

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākā tiesa (AT) šodien atstāja negrozītus cietumsodus, kurus Rīgas apgabaltiesa 2009.gada nogalē bija piespriedusi trim uzņēmējas Ellas Ivanovas slepkavības krimināllietā apsūdzētajiem vīriešiem – Igoram Ivanovam, Ludvigam Antonovam un Vitālijam Mamedovam.

AT arī negrozīja pirmās instances tiesas spriedumu daļā par ceturtā apsūdzētā – Asifa Handžanova – attaisnošanu.

Pirmās instances tiesa nebija noteikusi morālo kompensāciju par labu Ivanovas meitām, savukārt šodien AT nolēma no trīs apsūdzētajiem – Ivanova, Antonova un Mamedova – solidāri piedzīt 100 000 latu katrai no abām meitām.

Šodien pasludināto AT Krimināllietu tiesu palātas nolēmumu likumā noteiktajā kārtībā vēl varēs pārsūdzēt AT Senātā.

Kā ziņots, uzņēmēja Ella Ivanova savas privātmājas pagalmā Rīgas rajona Garkalnes pagasta Priedkalnē tika nošauta naktī uz 2008.gada 7.janvāri.

Saistībā ar minēto slepkavību prokuratūra vēlāk cēla apsūdzības četriem vīriešiem – nelaiķes vīram Igoram Ivanovam, Antonovam, Mamedovam un Handžanovam.

Prokuratūras ieskatā, ideja nogalināt savu sievu radusies Ivanovam, noziegumu izplānojis Mamedovs, bet izpildījis Antonovs, savukārt Handžanovs šo slepkavību atbalstījis, ar automašīnu aizvedot Antonovu uz nozieguma vietu.

Ivanovam prokuratūra cēla apsūdzību par uzkūdīšanu veikt slepkavību mantkārīgā nolūkā un par šīs slepkavības atbalstīšanu, kā arī par citiem mazāk smagiem noziegumiem – par uzkūdīšanu viltot dokumentus un par šo noziedzīgo darbību atbalstīšanu, kā arī par apzināti nepatiesa ziņojuma sniegšanu.

Izskatot šo lietu pirmajā instancē, Rīgas apgabaltiesa 2009.gada 30.decembrī Ivanovu atzina par vainīgu smagākajā no apsūdzības pantiem, bet par dokumenta viltošanu un nepatiesa ziņojuma sniegšanu viņš tika attaisnots. Apgabaltiesa Ivanovam piesprieda 13 gadu cietumsodu ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Antonovu prokuratūra apsūdzēja par Ivanovas noslepkavošanu, kā arī par mēģinājumu nogalināt viņas šoferi Arvīdu Vilcānu. Bez tam Antonovam tika celta apsūdzība par nelikumīgu šaujamieroču iegādāšanos un glabāšanu.

Rīgas apgabaltiesa Antonovam inkriminētās darbības pārkvalificēja, jo uzskatīja, ka nav pierādīts viņa nodoms izdarīt divu personu slepkavību. Līdz ar to Antonovs tika atzīts par vainīgu vienas personas noslepkavošanā mantkārīgā nolūkā un nelikumīgās darbībās ar šaujamieročiem. Kā galīgo sodu apgabaltiesa viņam noteica reālu brīvības atņemšanu uz 15 gadiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

Mamedovu prokuratūra apsūdzēja par slepkavības mantkārīgā nolūkā organizēšanu un atbalstīšanu. Viņu Rīgas apgabaltiesa atzina par vainīgu un sodīja ar 11 gadu reālu brīvības atņemšanu, mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz trim gadiem.

No Ivanova, Antonova un Mamedova pirmās instances tiesa nolēma solidāri piedzīt 100 000 latu morālā kaitējuma kompensāciju par labu Ellas Ivanovas mātei.

Savukārt Handžanovu, kurš bija apsūdzēts slepkavības mantkārīgā nolūkā atbalstīšanā, Rīgas apgabaltiesa attaisnoja, jo uzskatīja, ka nav pierādīts tas, ka viņš zinājis par Antonova nodomu izdarīt slepkavību.

Neviens no apsūdzētajiem neatzina savu līdzdalību Ivanovas slepkavībā. Par Rīgas apgabaltiesas spriedumu tika saņemtas gan apsūdzēto un cietušo apelācijas sūdzības, gan prokuratūras apelācijas protests.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+