×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
10. aprīlis, 2015
Drukāt

Nēģu maluzvejnieki nodarījuši vairāk nekā 31 000 eiro lielus zaudējumus (18)

Foto: LETAFoto: LETA

Divi maluzvejnieki Salacgrīvas novadā nodarījuši ūdens bioloģiskajiem resursiem 31 120 eiro lielus zaudējumus, aģentūra BNS uzzināja Valsts vides dienestā (VVD).

VVD informē, ka Salacgrīvas novadā ceturtdien notika mēģinājums aizturēt divus maluzvejniekus, kas pārvietojās ar auto. Ieraugot drošības dienesta ekipāžu, vīrieši palielināja braukšanas ātrumu, līdz apturēja auto apdzīvotā vietā “Jennas” un sāka skriet meža virzienā. Policijas darbinieki turpināja pakaļdzīšanos, taču abus vīriešus aizturēt neizdevās. Aizbēgušie ir identificēti un tiks saukti pie atbildības, jo viņu vadītā auto salonā atradās divi maisi ar nēģiem.

Kopējais bojā gājušo nēģu skaits – 778. Valmieras RVP resursu kontroles inspektori aprēķinājuši, ka tik liels nelegālais loms ūdens bioloģiskajiem resursiem nodarījis 31 120 eiro lielus zaudējumus. Pret vīriešiem uzsākta administratīvā lietvedība.

Tāpat VVD inspektori kopā ar policijas pārstāvjiem apsekoja Salacas upi, kurā, iespējams, savas nelegālās darbības veica aizbēgušie maluzvejnieki. Apdzīvotā vietā “Brūveļi” Salacas upē tika uzieti seši nēģu murdi, kuros atradās deviņi kilogrami nēģu. Nēģi tika atbrīvoti un murdi izņemti.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. upee atlaida,smiekli naak,tak inspektori savaa starpaa sadaliija,un maliki vel; mulkiisi ,30 stukas maksas,vaijprats

 2. kā var aprēķīnār zaudejumus ,ko daba dod par BRĪVU??? UN KAS ATĻĀVIS PAR TIK BARGU NAUDU TIRGOT ZIVIS ,KURAS TIE PASI ĶĒRAJI NEZ BARO NE AUDZINA NE KO CITU KĀ VIEN AR MURDIEM UN TĪKLIEM TVARSTA ŠO DELIKATESI ,LAI PAŠI UZ TO UZVARĪTOS — TE RUNAJU par zvaijniekiem ,kuri saskrullē cenas tā kā paši vēlas īpasi uz svētkierm gan zveinieku gan nēģu…

 3. Tur varēja būt 40, 45 kg. jau gatava produkta, parēķinot ar mazumtirdzniecības cenas, 20, 22 euro kg. , sanāk ne vairāk kā 990 naudiņas. Atrēķinot transporta izdevumus un darbu, neko maudz uz diviem nesanāk…
  Tagad večiem konfiscēs autiņu, piešūs mukšanu, …. Nu ieberziens pamatīgs. Muļķu zemes varas orgānu grandiozā uzvara!!!

 4. Šo laikam es nekad nesapratīšu. Kā var aprēķināt tik precīzus zaudējumus,tam,ko devusi daba,kas dabīgi vairojas bez šo rijīgo cūku inspekcijas palīdzības?? Lai jau cilvēki ēd tos nēģus,vai man žēl,man šamie nekad nav garšojuši,bet ,ja kādam garšo ,lai tak. Piekasās visur ,kur vien var,tāpēc valsts arī iet uz grunti.Tagad jau pat mežā ogot droši arī nevar,ka aiz kāda koka nestāv VID ,un neuzglūn kādai večiņai,ka par zaptes burku arī būs jāmaksā nodoklis,vai vēl labāk,jāpierāda,ka ogas lasa zaptei un savām vajadzībām. Šķērmi metas no šiem. Visu tik aizliegt,apcirst un izcirst grib.

 5. Pilnīgs idiotisms!!! Tur ir aprēķinata inspektoru alga visam gadam un vēl pāri paliek.
  Un kur tad lika konfiscētos nēģus???? Tač norija kā cūkas vai pārdeva uzpircējiem Carnikavā!

 6. Ta nu gan zaudējums. Tas, ka katru dienu aizvērt milzumdaudz mežus, ir daudz nopietnāks zaudējums!

 7. Nēģus jau drīkst ķert tikai izredzētie, pārējie zaudējumos.
  Mauku valsts…

 8. kaut kads stulbums… nezin kur vairs naudu ņemt… ļaujiet tak citiem ar nopelnīt nevis dzīvot uz maluzvejnieku makiem

 9. kaut kads stulbums… nezin kur vairs naudu ņemt… ļaujiet tak citiem ar nopelnīt nevis dzīvot uz maluzvejnieku makiem

 10. aptrakusi ar tiem negiem, visa pasaule runa ka paraziti un gudro kimiju ka iznicinat masveida, bet pie mums sarkana gramata.

 11. kaa vinji aprekina??? pec premijam vai pec uzcenojuma?izradas 778 vienibas sver 20kg un beigas izradas zelta negi

 12. cilvēki laikam ir badā, pretīgi…

 13. skaits ir viens ,svars ir otrs,bet 40€ par vienibu ,izradas ka izdevigak viens noziegums nekaa 10gadu stradat par minimalo

 14. Viens tārps, značit, maksā 40 eiro. Krištopāntētiņš pareizi pateica: muļķu zeme….

Draugiem Facebook Twitter Google+