×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. aprīlis, 2016
Drukāt

Neiburgas un Eglīša veidotā instalācija izstādīta leģendārā festivālā Kalifornijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Leģendārajā mūzikas un mākslas festivālā Coachella Valley Music and Arts Festival, ASV, Kalifornijā šogad pirmo reizi piedalās divi mākslinieki no Latvijas – Katrīna Neiburga un Andris Eglītis ar multimediālu instalāciju ARMPIT California Edition, LA.lv pavēstīja Latvijas Laikmetīgās mākslas centra pārstāve Marta Krivade.

Abu Latvijas mākslinieku veidotā instalācija festivālā apskatāma divas nedēļas nogales – no 15. līdz 17. un no 22. līdz 24. aprīlim.

ARMPIT producenti, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs (LLMC) atklāj, ka Coachella Valley Music and Arts Festival radošais direktors Pauls Klemente ARMPIT pamanīja Venēcijas mākslas biennālē, kur 2015. gadā Latvijas paviljonu veidoja mākslinieki Katrīna Neiburga un Andris Eglītis.

LLMC direktore Solvita Krese stāsta: “Šī ir negaidīta iespēja. Tagad tikai jāizmanto potenciāls, kas piedāvā sešu dienu laikā parādīt Latvijas laikmetīgās mākslas darbu 200 000 apmeklētājiem. Tā ir laba iespēja Katrīnai un Andrim, mums kā producentam un Latvijas laikmetīgajai mākslai kopumā, lai attīstītu tālākas starptautiskas sadarbības.”

Krese pastāstīja, ka Venēcijas instalācija festivālam pilnībā pārprojektēta kopā ar arhitektu Austri Mailīti, lai atbilstu festivāla norises vietai un augstajam apmeklētāju skaitam. Tāpat LLMC vadītāja norādīja, ka pēc Venēcijas abi mākslinieki saņēmuši arī citus laikmetīgās mākslas pasaules sadarbības piedāvājumus, līdz ar to pagājusī Venēcijas mākslas biennāle Latvijai izdevusies īpaši veiksmīga.

Festivāla radošais direktors Klemente jautāts par to, ar ko šis darbs palika atmiņā pēc biennāles apmeklējuma, stāsta, ka tā bijusi mīlestība no pirmā acu skata: “Man ļoti iepatikās Andra veidotā organiskā arhitektūra, ko piepilda Katrīnas video darbi. Un, kad mākslinieki atsūtīja pārprojektēto piedāvājumu, lai ARMPIT iekļautos festivāla norises vietā polo laukos, man bija skaidrs, ka darbs šeit ir jābūvē.”

Festivāls Coachella Valley Music and Arts Festival notiek kopš 1999. gada un ir kļuvis par vienu no apmeklētākajiem un pelnošākajiem mākslas un mūzikas festivāliem Amerikā. Biļetes uz to tiek izpārdotas pāris stundu laikā. Šogad starp galvenajiem mūzikas māksliniekiem ir LCD Soundsystem, Guns N’ Roses, Calvin Harris, Ellie Goulding, Beach House, Sufjan Stevens un citi. Savukārt mākslas programmu veido vienpadsmit vizuālās mākslas pārstāvji no visas pasaules, kas veido lielizmēra mākslas instalācijas un skulptūras. Šogad kopā ar Neiburgu un Eglīti, mākslas programmu festivālā pārstāv arī tādi mākslinieki kā Alex Arrechea (Kuba), Philip K Smith III (ASV), Jimenez Lai (Kanāda / Taivāna), Robert Bose (ASV) un citi.

Neiburgas un Eglīša ARMPIT ir tēlnieciski veidota būvju sistēma, kas caurausta ar videostāsta fragmentiem. Par tā iedvesmu un estētisko atsauci kalpo videoformātā fiksētas sarunas ar vīriešiem, kuri brīvo laiku pavada savam vaļaspriekam iekārtotās darbnīcās un radošā nošķirtībā. Darbnīcas dunu mākslas darbā veido muzikāla kompozīcija, ko radījuši mūziķi Andris Indāns un Shipsi (Jānis Šipkēvics), sadarbojoties ar Rīgas Doma skolas zēnu kori un vīru kori “Gaudeamus”.

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+