Latvijā
Rīga

Neiesaka peldēties arī citās Rīgas jūras piekrastes pludmalēs2

Foto – LETA

Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos, Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās Rīgas jūras piekrastes peldvietās – Vecāķos, Daugavgrīvā un Vakarbuļļos, portālu LA.lv informēja Rīgas domē (RD).

Reaģējot uz atbildīgo dienestu informāciju, pašvaldība šajās peldvietās izvietojusi informatīvi brīdinošas zīmes par peldēšanās ierobežojumu.

Patlaban jau ir veikti ārkārtas ūdens analīžu mērījumi, un pēc rezultātu saņemšanas tiks sniegta plašāka informācija.

Jau vēstīts, ka vakar, 10. jūlijā, iedzīvotājus aicināja atturēties no peldēšanās Vecāķu pludmalē.

Zilaļģēm atmirstot, ūdenī var tikt izdalīti toksīni, kas peldētājiem var radīt dažādas ādas un gļotādu alerģiskās reakcijas un iekaisumu. Cilvēku saindēšanās ar zilaļģēm notiek ļoti reti. Ja tomēr notikusi saskare ar zilaļģēm, nekavējoties jānomazgājas tīrā ūdenī, var lietot aktivēto ogli, smagas saindēšanās gadījumā jāsazinās ar mediķiem.

Tāpat nedrīkst pieļaut, ka mājdzīvnieki dzer ūdeni, kuros masveidā savairojušās zilaļģes – dzīvnieki ar ūdenī esošajiem toksīniem var saindēties un pat aiziet bojā.

“Ūdens ziedēšana”, kuras laikā savairojušās aļģes ir pārsvarā nekaitīgas, Latvijas upēs, ezeros, ūdenskrātuvēs un Rīgas jūras līcī tiek novērota katru gadu.

Šogad Vecāķu pludmale pirmo reizi tika atzīta par Zilā karoga pludmali.

LA.lv