Sports
Futbols

Neiesim tikai uzspēlēt futbolu kopā ar zvaigznēm1

foto – Patrīcija Eglīte

“Portugāle ir Eiropas čempione un stipra kā komanda. Viņi pat bez Krištianu Ronaldu kļuva par Eiropas čempioni, jo tur ir daudzi augstākās klases spēlētāji. Spēles favorīts ir zināms. Mēs cienām pretinieku, bet nebaidāmies un izdarīsim visu, lai rezultāts būtu cienījams. Esam labi gatavojušies, izpētījuši pretinieku un arī pirmajā spēlē mums bija izredzes iegūt pozitīvu rezultātu. Neiesim laukumā, lai tikai uzspēlētu futbolu kopā ar zvaigznēm,” pirms piektdien paredzētās pasaules čempionāta kvalifikācijas spēles futbolā saka Latvijas izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Abu komandu kvalifikācijas turnīra pirmā apļa cīņā novembrī Portugāle savā laukumā uzvarēja ar 4:1, bet divus vārtus guva tieši Ronaldu, kurš ir pasaulē vislabāk pelnošais sportists, kā arī pērn tika atzīts par planētas labāko futbolistu.
Latvijas izlases aizsargs Vitālijs Jagodinskis uzskata, ka Ronaldu var apturēt vienīgi ar lielu pašatdevi laukumā. “Ronaldu var apturēt tikai ar pašatdevi, neļaujot viņam izmantot savas kvalitātes. Viņiem visa komanda ir stipra, visās pozīcijās ir trumpji, bet mūsu galvenais trumpis būs cīņasspars un nebūs tā, ka iziesim paspēlēt futbolu. Ja vajadzēs, sitīsim arī pa kājām, lai tikai viņi negūst vārtus,” solīja aizsargs

Pirms spēles Latvijas izlases rindās nelieli savainojumi bija pussargam Aleksejam Višņakovam un aizsargam Gintam Freimanim, taču izlases galvenais treneris cer, ka līdz spēlei viņi būs ierindā.
“Ceru, ka Gints [Freimanis] būs ierindā, jo futbolistiem iespēja spēlēt šādos mačos nav bieža. Vēl man par sākumsastāvu ir šaubas vienā pozīcijā. Esam strādājuši pie dažādiem uzbrukuma variantiem treniņos, pozicionālus uzbrukumus būs grūti veidot, jo viņi labi presingo, bet mūsu lielākās iespējas varētu būt pretuzbrukumos,” norādīja Starkovs, piebilstot, ka sastāvu, kurš dosies laukumā, nosauks divas stundas pirms spēles.

Kā pēdējie valstsvienības kandidātu lokā tika iekļauti aizsargi Vitālijs Maksimenko un Mārcis Ošs, kā arī pussargs Jānis Ikaunieks, savukārt treneris atzina, ka nav kļūdījies, viņus izsaucot.
“Treniņos pierādījās, ka neesmu kļūdījies, pēc individuālās treniņu nedēļas uz brīvajām vakancēm piesaistīju labākos spēlētājus. Kāds no viņiem arī būs sākumsastāvā,” solīja Starkovs.

Saistītie raksti

Viņš arī atzina, ka spēlē pret Portugāli jāuzmanās no viņu izpildītajām standartsituācijām. “Iepriekšējā spēlē [Žuāu Moutiņu] iesita divus vārtus pēc soda sitieniem. Zinām viņu stiprās puses un ne tikai Ronaldu Portugālei ir labs. Portugāle ir līdzīga līmeņa komanda Šveicei, kas redzams arī grupas kopvērtējumā. Mūsu rītdienas pretinieki, protams, nedrīkst zaudēt punktus pret vājākām komandām, bet tas mums dod iespējas – ja pretinieks nervozē, mums ir labāk viņiem izrādīt pretestību. Portugāles trumpji ir ātrums, tehnika, pieredze, tā nav gados jauna komanda,” uzsvēra Starkovs.

Gatavojoties šai spēlei Latvijas izlase “Skonto” stadionā neaizvadīja nevienu treniņu, kamēr portugāļi spēles arēnā trenēsies ceturtdien. Kā atklāja Starkovs, tad tāds bijis uzstādījums no UEFA puses, cenšoties pasargāt “Skonto” stadiona zālienu.
“Tikām nostādīti fakta priekšā, ka nevaram “Skonto” stadionā trenēties, bet būtu bijis labi patrenēties laukumā, kur notiks cīņa,” atzina treneris.

LA.lv