×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Zenta, Dzelde, Zelda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
10. aprīlis, 2017
Drukāt

“Neiešu putnus mocīt, visu pavasari turot iekšā!” Mazo ganāmpulku īpašnieki dusmīgi (68)

Foto - LETAFoto - LETA

Vai ievērojat liegumu laist ārā mājputnus? “Latvijas Avīze” par Pārtikas un veterinārā dienesta noteiktajiem ierobežojumiem aptaujāja vairākus putnu turētājus.

Normunds, uztur 13 vistu ganāmpulku: “Es savas vistas laižu ganīties āra aplokā. Manā izpratnē, es piedalītos putnu gripas izplatīšanā tad, ja es slimu vistu nokautu un pārdotu, bet, tā kā es tās nevienam nepārdodu, nekāds drauds neesmu. Turklāt, ja vista ir slima, tā vairs nedēj un nobeidzas. Es neiešu putnus mocīt, visu pavasari turot iekšā. Lai tās dētu, vajadzīga saulīte, ja tās trūkst, jādod ķimikālijas. Tad jau kāda jēga vispār pašam turēt vistas? Uzskatu, ka nevienam ļaunumu ar savu rīcību nevaru nodarīt, tikai sev. Es pats par sevi esmu kungs un ķēniņš, gribu – ēdu savas slimās vistas un to olas, negribu – neēdu. Turklāt tie savvaļas putni, kas var atnest šo slimību manām vistām, to nesīs arī tālāk, tad man jājautā – kāda tur vairs nozīme maniem putniem. Tad jau jāapšauj visi gājputni. Sodi mani nebaida.”

Vilma, 15 vistu saimniece: “Vakar pirmo reizi šogad izlaidu ārā savas vistiņas. Citādi tās kūtī jau pilnīgi sakritušās, sarāvušās un bez kāda dzīvesprieka. Nodomāju, nu kāda tur vairs starpība – nobeigsies no tā, ka nonīkušas bez saules un svaiga gaisa vai no putnu gripas. Šī spundēšana ir dzīvnieku nīcināšana. Jau visu ziemu pavadījušas, iesprostotas kūtī, un vēl tagad līdz pašai vasarai – nu ne. Jaunas jau šopavasar sakarā ar visiem drošības pasākumiem nopirkt droši vien būs grūti. Man gan šķiet, ka slimie gājputni nemaz līdz mums netiks, jo nobeigsies ceļā. Ja nu gluži atnāks PVD un teiks, ka nedrīkst laist ārā – tad es visām galvas nost, un cauri tai putnu turēšanai.”

Mirdza, kopj 10 dējējvistas: “Noteikumus ievēroju, bet ne tāpēc, ka baidos par savu putnu saslimšanu, bet tāpēc, ka nevēlos maksāt sodu. Vistiņas gan galīgi vārgas uz pavasari, dēj maz – saulītes trūkst. Man vispār liekas, ka tas viss par putnu gripu ir sagudrots, lai iznīcinātu visas mazās lauku saimniecības, tāpat kā tas bija ar cūku mēri. Apkaus visus vietējos lopiņus, un tad ievedīs produkciju no ārzemēm.”

Pievienot komentāru

Komentāri (68)

 1. Mēs smejamies par krieviem, skatoties video – “Tā var notikt tiki Krievijā. Par vistām jāsaka: – “To var izdomāt tikai Latvijā.”

 2. Ir jau vēl prātīgi cilvēki, kā Mirdza, saprot, “kur tas suns aprakts”

 3. Ķekavai lielāks noiets, var atļauties reklāmai un PVD

 4. Manējās desmit vienā mierā kašņājās pa aploku. 😀

 5. Bet kāpēc valdība vēl nav uzlikusi VISTU NODOKLI? Laikam piemirsuši. Būtu ienākumi, varētu sev pielikt algas.

 6. CENZŪRA ir APZINĀTI PRETLIKUMĪGS NOZIEGUMS Atbildēt

  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze
  CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze CENZŪRA.la-vīze

 7. Lai visas mazās iznīcinātu,tāds mērķis! Re, kā gotiņas gandrīz netur,cūkas arī nebūs visu sīksaimniecību jāiznīdē. Lauki jau tā pustukši būs vēl tukšāki…Tā arī viss notiek !!! Un neesmu trollis, es tā tiešām to kas notiek redzu.Latvija būs sadalīta pa milzu saimniecībām un pārējie lai dara ko grib…

 8. Tā reklāma ir vienkārši ciniska! Kuram grib iestāstīt, ka nelieto antibiotika un hormonus? Pazīstami turienes darbinieki stāsta, ka antibiotikas lieto tik daudz, ka pašiem jau slikti no tām metas. Tik liela mītne un nelieto? – kam to grib iestāstīt. Un dzīvojot dabīgos apstākļos – interesanti gan, kur tad tās sliekas un zālīte ko viņas liek guzās?

 9. manC no laukiem... Atbildēt

  …sods par prasību neievērošanu 250 eiro… neatkarīgi vai 100 vistas vai tikai 1 vista… putniem jābūt slēgtās telpās… sieti, tīkli, vecā siltumnīca neder… fiksi jābūvē jauna kūts, vai jāapsit pēdējās klukstes… fig-vam! …vieglāk man nogāzt egli mežā pāri ceļam, lai kontrole nevar atbraukt, 2 km jau kājām šamie neies… paC pa mazo ceļu braukšu, svešiem tas slēgts…

 10. Es pilnīgi piekrītu.Man liekas ka visa tā jezga ar putnu gripu ir tikai kādam izdevīgs pasākums.Lai pasēž kungi slēgtā telpā bez saulītes varbūt lielie kuņģi pazudīs.Ko tad skrien viņi uz siltām zemēm ka šeit auksts.Es savas tipiņas arī laižu ārā.Esmu pieradusi ka viņas ar mani ir kopā dārza darbos.

 11. Nu latvieši – iztapoņas! Katrā situācijā jāskatās uz vietas. Nav vistas jātur kūtī, ja galīgi sanīkušas pa ziemu. Laidiet tak ārā! Trulajiem ierēdņiem tā arī pasakiet, bez saules un āra barības vistas nīkuļos un slimības vieglāk piemetīsies, tāpat olu nebūs!

 12. Saprotams ja mes pasie turetu putnus iespundetos tad mums virsu butu gan Zalie gan dzivnieku aistavi bet ja mus piespiez mocit putnus tad nau ne vieni ne otrie jo mus nevar sodit pa cietsirdigo isturesanos pret dzivniekiem ta mes redzam ka ZALIEM unDZIVNIEKU AISTAVIEM interese tikai ka sodid parasto laucenieku

 13. Ziniet,braucu uz Alūksni un nekur nedzirdēju gaili dziedam! Par 18.gs. vēsturē izlasīju, ka Vidzemē esot bijusi tāda situācija, „ka esot varējuši jāt trīs diennaktis, nesastopot nevienu cilvēku, mājdzīvnieku, neieraugot nevienu nenodedzinātu māju, uguni spīdam, nedzirdot gaili dziedam vai suni rejam.” Nu atkal tāpat! Suņi čipoti, cūkas pagalam, vistas arestā, lauki tukši, cilvēki ārzemēs aizdzīti…Ne velti saka, ka vēsture attīstoties pa spirāli, t.i., ik pēc laika notikumi līdzīgā veidā atkārtojoties. Un atkal jābrīnās, šis ir Gaiļa vai Baloža gads? Fakts, ka Balodis ir devis pavēli Latvijā visus gaiļus uz 3 mēnešiem iesprostot mājas arestā. Tas gan neattiecoties uz miljonāru Māri Gaili, bet uz mirstīgajiem. Bet jānotic vien horoskopam, ka „Gailis tūļīgos nemīlot”…. Balodis, kā izrādās, nav no tūļīgajiem un, še tev, rīkojas! Un atkal kaimiņiem progresīvāks skats uz dzīvi, jo viņiem nav baložu: lietuviešiem ir „balandis”, igauņiem „tuvi”. Vai Latvijai būs jātaisa savs Noāsa šķirsts, lai glābtu Latviju. Starp citu, arī tā laika valdnieks, par kura iekaroto Vidzemi runāju, esot rīkojis pirmo ekspedīciju uz Ararata kalnu meklēt Noāsa šķirstu. Un jājautā, vai dziedāt tautas dziesmu „Kur tu teci” vairs Latvijā ir mūsdienīgi? Nodziedāsim un uzdejosim, jo rīt tas viss jau būs zudis. Un pāri lidos tikai putnu gripas pārņemti baloži un gaiļi tupēs tikai Ķekavas putnu fabrikas smirdīgajos būros, ja vēl būs dzīvi…

 14. Cūku mēris,putnu gripa…Mums tuvojas aitu masalas un kazu vējbakas!!!Vai tad tā nav?Ko kaut kur ES izdomā,to mūsu LV pakalpiņi fiksi realizē!!!

 15. tādas muļķības jādara tikai Latvijā.nupat biju Vācijā tur vistas brīvi ganās aplokos un arī Lietuvā vistas tirgo tirgū.

  • Vācijā vistas tikai nupat brīvē palaistas. Līdz šim arī bij tikai slēgtās telpās. Pietuek dezinformēt. Latvijā visi dîvainīši, ka tik pret likumu- varoņi:))

 16. Tā ir tikai politika un viss lai butu nauda valstij no sodiem!

 17. Ja palasa dzīvnieku turēšanas noteikumus tur skaidri rakstīts-Nodrošināt labus apstākļus putniem.Kur turot iežogojumā bez zāles un saules ir tie labie apstākļi.Lai paši pasēž 4 mēnešus telpās bez saules.

 18. kads par mumss vienmer rupejas’

 19. PVD darbinieki nezin,ka saules ietekmē iet bojā visi vīrusi,pat trakumsērgas.Izskatās,ka ierēdņiem galvā puve iemetusies un tur nekāda saule vairs nelīdzēs !

 20. Interesanti,kapec kluse dzivnieku aizstavji? Vista tacu ari ir dziva radiba.

 21. tos ierednus ielikt buri un nelaist ara saules gaisma tad varbut saks domast .vini visi tikai kautko izdoma normali jau laukos nevar stradat kat kautko iekaset un uzlikt sodus.

 22. Vismaz būs par ko iekasēt soda naudu ,varēs kautkā aizlāpīs valsts budžetu …

 23. Nekas nav jāmaksā!!!!!!!!!

 24. Kaut ko nesaprotu, kāpēc Lietuvā drīkst putnus tirgot tirgū, nav tur tāda aizlieguma.Vai tad neesam visi vienā Eiropas savienībā?

 25. Šie absurdie aizliegumi tikai un vienīgi mazo saimniecību iznīcībai ;( .Kā var ko TIK cietsirdīgu izdomāt !!!

  • Pilnīgi precīzi! Šie ,,noteikumi” kārtējie bezsmadzeņu ierēdņu murgi! Kad tos pamuļķus vienreiz izšaus?

   • Priekšpilsētas tumsoņa Atbildēt

    Bravo, kundze! Cepuri nost Jūsu priekšā!
    Atslēgas vārds-apšaut. Tieši tas ar tiem sērgas apsēstjiem ir jādara, jo ārstējami tie nav, tas gadu gaitā ir pierādījies-kļūst tikai ļaunāk. Re kā viņķelei, cilvēks pieklājīgi pateica, a tai uzreiz verbāls dzemdes trakums piemetās… Nu i kura tablete tur var līdzēt (?)… tikai svina!

 26. vistas jālaiž ārā

 27. Man 16 vistas, gailis, visi ir ārā, netaisos slodzīt iekšā. Ja, kāds te no PVD, lai tik brauc ciemos, Limbažu novads, Skultes ciems, sagaidīšu, parunāšos…..labi, ka dēls par advokātu izmācījās, viņš man tā arī pateica, ja, kas, zvani man…nekādu sodu tev uzlikt nevarēs, jo tie muļķi (likumu pieņēmēji) nemāk pat likumus pieņemt, gudrs cilvēks tai likumā caurumus pats varot saskatīt un apiet. Žēl, ka viņam mūžīgi laika nav kaut ko vairāk man izskaidrot, es varētu padalīties…

 28. kapec Lietuva no1aprila laiz vistas lauka vina tacu ari ir tai savieniba

 29. piekritu ,LAIZIET TIK ĀRA PUTNUS ..FUFELIS TAS VISS IR

 30. tāpec ka mums ir vispakalpīgākie klerki Atbildēt

  briselei ir obligātās plasibas un “ieteikumi” ko teoretiski drīkst ignoret, bet pie mums katrs ieteikums automātiski iegūst obligātas prasibas līmeni. tiem kas lemj jau nav jādzivo ar šīm prasibām

 31. Piekrītu,ka tas viss ir lai iznīcinātu mazās putnu saimniecības,jo nav loģikas,kāpēc jātur iespundētus putnus…jo gājputni atlidojot uz mūsu zemi neiet putnu kūtī dzīvot…….

  • Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

   Cien. Margarita, nevaru jums piekrist, ka shii norma jeb likums ir veersta pret ‘mazajaam saimnieciibaam’. Rakstaa interveetim pieder 10-20 vistas. Taas vispaar nav NEKAADAS SAIMNIECIIBAS, nesmiidiniet! Tas ir ‘lauku dziives veids’, ‘naturaalaa saimnieciiba’, jeb Latvijas ‘briivdabas etnograafiskais muzejs’. Un vai kaadam paardesmit vistas nospraags vai nenospraags – tam principaa nav nekaadas noziimes. Dotais likums/norma ir driizaak veersts uz normaalu saimnieciibu (IMHO saakot no ~1000 vistaam vismaz) AIZSARDZIIBU no putnu gripas. Jo ja shaadaa saimnieciibaa ievazaa putnu gripu, tad zaudeejumi, protams, ir lieli. Tas pats attieciibaa uz Aafrikas cuuku meeri. Nejau taadeelj ir jaalikvidee juusu paaris saslimushaas cuukas, lai jums buutu kaadi personiskie zaudeejumi (jums saapiigi, Valsts apmeeraa – absoluuti nenoziimiigi), bet taapeec, lai samazinaatu iespeeju taadiem milziigiem zaudeejumiem, kaadi nesen tika piedziivoti reaalaas cuuku fermaas.
   P.S. Par to, cik efektiivs ir dotais likums attieciibaa uz putnu gripas ierobezhoshanu ir atsevishkjs jautaajums. Taapat par ACM, bet aciimredzot to var risinaat, jo cuuku meera probleemas Spaanijaa, liekas, izdevaas atrisinaat.

 32. Ministrus vajag sodit par nirgasanos par dzivniekiem

  • Jums taču tā jārunā.Ko tad Jūs teiksiet-jā taisnība, no augšas dota pavēle iznīcināt Latvijas lauksaimniecību, lai valdībai nāk miljoni? Tas tak visiem ir redzams, ka tā notiek.Jūs jau gribat apčakarēt vienkāršo tautu, bet neviens nav muļķis.No soda naudām ar vēl pelnat.

  • Būtība tiešām ir likumos! Likums, ja viena vista slima–jānokauj visas(viena vai pieci miljoni) Eksports no reģiona aizliegts! Tas kam pieder miljons vistu satraucās, un meklē ceļus likvidēt dažu vistu īpašniekus, lai no reģionā neaizliedz izvest produkciju! Pieļauju, ka notiek lobisms un tiek likti lietā visi pieejamie līdzekļi!

 33. Latvija pa mazam iet dirsa.No sakuma saka iznicinat cilvekus.Kad puse izbrauca,keras pie pensionariem.Tagad pienaca laiks majdzivniekiem.Tapec es ari netaisos atgriezties taja debilaja valsti.

 34. Lietuvā smejas par mums,viņi vistas laiž laukā,un suņus nečipē.

 35. Pie mums ieredni biezi vien sacuko vislabakas idejas,un par to nav jabrinas ka uzlikts ir 3 menesu liegums.Ja lielfermas viss ir pakartots taa ka taa vistina dienas gaismu nekad neredz,tad mazajam saimniecibam viss ir balstits uz dabigumu.Kaut kur par so teemu lasiju,ka esot apmeram paari 5 tukst.saimniecibu.Tatad ap 5 tukst.olu katru dienu aiziet gar degunu lielfermam,naudas izteiksme parava summina katru dienu.Pa tris menesiem mazo razotaju rindas bus krietni paplukusas.Un gan jau izdomas veel kadu negantibu,lai ari palikusajiem pazustu velesanas turet vistas.Man ja ir 5 vistas un gailis ir ja nemaldos div reiz gada jaresgistre,katrreiz samaksajot 5,90 eiro

  • Taja paša avizē stāstīts.No 1fermas olas valstij tiek 1cents.Tad drošvien jau ir aprēķināts cik daudz naudas netiek samaksăts nodokļos no mājputnu olām.Vakar lasīju par īpašuma nodokli,mums īpašumu var mierìgi atńemt,ja sakrājas parāds kadastrālās vērtības lielumā.Piegriezās bùt latvietei savā sētā.Jau atkal apdomāju iespēju aizbraukt,tikai negribas vel meitu raustīt pa pasauli.Viņa mīl mūsu saimniecību,bet gan jau pienāks laiks,aizbrauksim abas.Piegriezusies cīņa par IZdzīvošanu.

 36. Pilnīgi piekrītu, nelaišana ārā ir cietsirdīga izturēšanās pret dzīvnieku. Vistām ir nepieciešama gan saulīte, gan pirmie asni, gan sliekas, kukaiņi utt.
  Nākamie būs liellopi, kam ķersies klāt. Uzradīsies kārtējais mēris vai cita sērga, lai varētu importēt lētāku Eiropas produkciju!

  • Randy, BR-Deutschland & Latvija, €U. Atbildēt

   Uzradīsies kārtējais mēris vai cita sērga, lai varētu importēt lētāku Eiropas produkciju!>>>>>
   Cien. Iveta, varbuut vajag razhot leetaaku produkciju?????

 37. bet prasiba jau ari ir stulba un neko nedod. slimibu jau nepārnēsās mājputni, tie taču uz vietas paliek, slimibu jebkurā gadjumā pārnēsās savvaļas putni, un tos taču neierobežosi. tas ir kārtejais briseles izdomājums, bez rezultāta , bet vienkārši neko citu izdomat birokrāti nespēja. un musejie pakalpigi izpildit metas, jo brisele lūk var soda naudas uzlikt.

 38. Tieši ta ,,tas izdevigi tik ārze,mju ražotājiem

 39. .. . tieši tā visi šitie PVD un pārējie mūsu Valsts rīkļu rāvēji savu TAUTU iznīcina,līdz pēdējam.. protams,kā gan citādi paši tiks pie zemnieku subsīdijām ,ko ES itkā iedala par iznīcinātajiem lopiņiem… Tieši PVD ir tie ,kas tās visas slimības arī pārnes no vienas saimniecības uz otru… vai viņi maina apavus un apģērbu,kad iziet no vienas saimniecības un lien ,kā utes nākošajā…. KROPĻU BARS UN TAUTAS BENDES… RIJIET PAŠI TOS VISUS IEVESTOS PĀRTIKAS SŪDUS NO POLIJAS UN CITĀM VALSTĪM… Tādiem urodiem ar apdirstu koku pa galvu,nevis savā saimniecība ielaist,ar auto arī vazājas pa visām malu malām,vai tad viņi pirms ienbrauc ,kādā saimniecībā savam auto riepas dezinficē?????

 40. Tādus kā šis Normunds tik tiešām ir jāsoda. Ja negribi ievērot noteikumus, tad vistas neaudzē.

  • jons…. ej padirs… un turi savus putnus ,kaut vai maisā… visas šīs gripas un mēri ir UZPŪSTAS MUŠAS…
   … katrs savus lopiņus un putnus tur kā grib… un daudz gan tas PVD vai kāds cits valdības urods ir piemaksājis zemniekam ,par iznīcināto saimniecību…. vispirms sabāž savās rīklēs,un tikai pēc tam ,kas paliek pāri ,tas arī to sadala zemnieku saimniecībām… KĀ SAKA ACU APMĀNAM…..
   Ja tā neb”utu ,tad no kurienes visiem šiem urodiem tik kruti autiņi un villas saceltas….. ?????

  • Ko var muldēt..,
   Ēdat putnufabrikas ar ķimikālijām pārpilnās olas un priecājaties,tagad viss tā cūku kaite ,Jelgavas cukurs kaitīgs,viss pie mums ražots kaitīgs,viss veselīgs ražotais eiropā….vājprāts

  • Pašam laikam mājdzīvnieku nav tāpēc arī saprašanas nav. Valstij vajag budžetu lāpīt, tāpēc arī izdomāja, kā iekasēt.

  • Tik tiesām – tas viss tiek mērķtiecīgi veidots, lai cilvēks vairs nespētu sevi ne ar ko nodrošināt…un nebūs ilgi, kad nedrīkstēs piemājas dārziņā pat kartupeļus vairs audzēt…pieminiet manus vārdus…viss uz to iet….tikai šīs pasaules varenie ar savām ķīmijām un kontrolēm savu produkciju realizēs…

  • Ja esi idiots tad paklusē.
   Pilnīgi piekrītu,nevajag vistas mocīt pa kūti.Laukā svaigā gaisā.

 41. Interesanti, vai arī Rīgas zoodārzā visi putni tiek turēti atbilstoši noteikumiem un ir apskatāmi,jeb ir tikai redzami zvirbuļi un vārnas ???

 42. Mūsu urodi PVD darīs visu lai lauksaimniecību iznīcinātu . Brīnums ka slimos putnus PVD neieved Latvijā Cūkas gan no Rīgas veda ārā un palaida lai to mēri ātrāk ievazātu arī tur kur vēl tā nav . PVD , VID , CSDD un 100 mērkaķi saeimā dara visu lai cilvēki dzīvotu nabadzībā un pamestu šo valsti

 43. jāgaida, kamēr Brisele atļaus bezdēt

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par kuru sarakstu lai balsoju?…

Pagājšnedēļ Centrālā vēlēšanu komisija sarīkoja 13. Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozi. Vēlētājiem izsniedzot vēlēšanu zīmju komplektu, saraksts ar pirmo kārtas numuru ir virspusē. Pēc izlozes katra partija steidza puspajokam, pusnopietni skaidrot un meklēt sakarības savā kārtas skaitlī.

Vai teātra izrādēs var ņirgāties par valsti un amatpersonām?
Draugiem Facebook Twitter Google+