×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. jūlijs, 2015
Drukāt

Neikenkalna dabas koncertzālē atskaņos Prauliņa “Pagānu gadagrāmatu” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 16. jūlijā, plkst. 21.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos atskaņos komponista Uģa Prauliņa unikālo tautas mūzikas kolekciju – ciklu “Pagānu gadagrāmata”, LA.lv uzzināja Kocēnu novada domē.

Koncertā uzstāsies RTU vīru koris “Gaudeamus”, Pagānu gadagrāmatas etno roka grupa, solisti – Asnate Rancāne, Samanta Tīna. Uzveduma muzikālais vadītājs – Ivars Cinkuss, pasākuma režisors – Uģis Brikmanis.

Cikls “Pagānu gadagrāmata” radīts un ieskaņots jau 1998. gadā, taču savu “dzīvo” atskaņojumu aranžējumā vīru korim, solistēm, un instrumentālai grupai pirmo reizi piedzīvoja tikai 2015. gada pavasarī vīru kora “Gaudeamus” 55. jubilejas koncertā. “Pagānu gadagrāmata” ir suģestējošs tautas mūzikas un tās atspulga mūsdienās sakausējums, vienota un aizraujoša svīta. Cikls veidots nosacītās piecās daļās – Atkusnis, Pavasaris, Vasara, Rudens un Ziema, kurās vīru kora un solistu atskaņotās dziesmas saistītas ar konkrētu gada laiku ritējumu.

Ieeja uz tautas mūzikas ciklu “Pagānu gadagrāmata” – 3 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pašās beigās ļoti precīzi tiek pateikts kāds trāpīgs salīdzinājums par visai paseniem laikiem, kad Amerikā un citur ieradās kristiešu misionāri, kur vietējie tiem saka tā: “Kad jūs ieradāties, jums rokās bija Bībele, bet mums sava zeme. Mēs aizvērām acis lai iztēlotos to labo un skaisto, ko sludinājāt, un, kad tās atkal atvērām, tad attapāmies, ka mums rokās nu ir Bībele, bet jums – mūsu zeme.”
    Tieši tas pats sakāms par Eiropas Savienības projektu un visu to “skaisto” liberālo lažu, kurai pakaļ skrienot ar pārlaimīgām, sajūsminātām sejām, attopamies, ka arī mūsu rokās ir palikuši tikai pliki solījumi un glancēti propagandas prospektiņi, bet finanšu mafijas rokās – mūsu valsts resursi, īpašumi un zeme.

Draugiem Facebook Twitter Google+