Mobilā versija
Brīdinājums +16.0°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 22. jūnijs, 2017
1. aprīlis, 2015
Drukāt

Neikenkalna dabas koncertzālei – balva nominācijā “Ainava”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Dikļu estrāde no putna lidojuma.

Kocēnu novada Neikenkalna dabas koncertzāle Dikļos ieguvusi 1. vietu konkursā “Gada labākā būve Latvijā 2014” nominācijā “Ainava”.

Latvijas Amatniecības kameras Restauratoru ģildes un Latvijas Būvkonstrukciju projektētāju asociācija šogad noteica jaunas prasības pretendentiem un žūrijai, kura meklēja viskvalitatīvāk uzbūvētās, ekspluatācijā efektīvākās un drošākās būves Latvijā 2014. gadā. Divdesmit deviņi eksperti skates finālam kopumā izvirzīja 21 būvobjektu septiņās nominācijās kā gada dzīvojamo un sabiedrisko jaunbūvi, inženierbūvi, labāko rekonstruēto, renovēto, restaurēto un izcilāko ainavisko objektu. Neikenkalna dabas koncertzāles projekta autors ir arhitekts Uģis Šēnbergs, būvdarbus veica SIA “Ekers”. Dabas koncertzāle, kas ir Latvijā vēl nebijis projekts, ir veidota atšķirīgi no līdz šim pierastām šāda veida estrādēm. Vietas unikālās akustiskās īpašības veidotas ar ūdens spoguli, koka konstrukcijām, esošiem parka stādījumiem, terasēm un nogāzēm. Skatītāju vietas izvietotas arī Mazbriedes upes pretējā krasta nogāzē, uz kuru ved pontonu tilts pār upi. Estrādes vidi atraktīvi atdzīvina vides mākslas objekts “Sidraba birzs”, kuru veidojis mākslinieks Ivars Mailītis un kurā pavasarī tiks uzstādītas dabas ērģeles.

Pievienot komentāru

Filmas "Baltu ciltis" veidotāji brāļi Ābeles: Visi latvieši ir hipiji (1)Kāpēc senvēstures apzināšana ir tik svarīga tautas pašcieņai? Saruna ar kinorežisoriem Lauri un Raiti Ābelēm
Draugiem Facebook Twitter Google+