×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
24. maijs, 2012
Drukāt

Neikšāns/Dzirkals Akropoles rallija pirmo posmu noslēdz “Rally Class” seriāla līderpozīcijā

Latvijas autosportists Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu no “LMT rallija komandas” ieņem pirmo vietu jaunizveidotā “Rally Class” sacensību seriāla kopvērtējumā pēc ceturtdien veiktā pasaules autorallija čempionāta (WRC) sestā posma – Akropoles rallija – pirmā ātrumposma.

 

Neikšāns/Dzirkals 25,24 kilometrus garo sacensību atklāšanas posmu veica 19 minūtēs un 53,4 sekundēs, kas kopējā ieskaitē dod 21.vietu.

Savukārt “Rally Class” ieskaitē Latvijas ekipāža par 31,2 sekundēm apsteidz otrajā vietā esošo ukraini Juriju Protasovu, kamēr Rifats Sungkars no Indonēzijas un Rikardo Trivino no Meksikas atpaliek par attiecīgi 35,5 un 46,8 sekundēm.

Tikmēr kopējās ieskaites līderis ir “Ford” komandu pārstāvošais somu braucējs Jari-Mati Latvala, kuram latvieši zaudē divas minūtes un 15,4 sekundes.

Jāizceļ, ka Latvala sacensībās atgriezies pēc lauzta atslēgas kaula dēļ izlaista piektā posma – Argentīnas rallija.

Otrajā vietā pašlaik atrodas astoņkārtējais pasaules čempions francūzis Sebastjans Lēbs no “Citroen” komandas, kurš no Latvalas atpaliek par 2,8 sekundēm, bet trešais ir Lēba komandas biedrs Miko Hirvonens no Somijas.

Savukārt septītajā pozīcijā atrodas igauņu pilots Ots Tanāks (“M-Sport Ford”), kurš no līdera atpaliek par 36,3 sekundēm.

Piektdien tiks aizvadīta rallija pirmā pilnā diena, kad norisināsies astoņi ātrumposmi, bet sacensības noslēgsies svētdien.

Kā ziņots, “Rally Class” seriāls ir WRC ieskaite “Subaru” automašīnām.

Neikšāns/Dzirkals “Rally Class” sacensībās brauc pagājušās sezonas “Production Car WRC” (PWRC) klases kopvērtējuma uzvarētāju komandas “Symtech Racing” sastāvā. Latvijas ekipāža startē ar N grupas “Subaru Impreza STR12” rallija automašīnu.

Visi “Rally Class” seriāla dalībnieki brauc ar identiskām “Subaru Impreza STR12” automašīnām.

“Rally Class” sacensībās notiks seši posmi – Portugālē, Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Francijā un Spānijā -, no kuriem četri pārklāsies ar PWRC posmiem.

Portugāles rallijā Neikšāns/Dzirkals “Rally Class” ieskaitē ieņēma otro vietu.

“Rally Class” nav atsevišķi izdalīta klase – tā ir tā pati N4 klase, tikai cita ieskaite.

“Rally Class” kopvērtējuma uzvarētājiem 2013.gadā pienāksies pieci pilnībā apmaksāti posmi WRC ar R4 klases “Subaru” rallija automašīnām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+