Neikšāns/Dzirkals izcīna otro vietu Portugāles rallija “Rally Class” vērtējumā 0

Latvijas autosportists Andis Neikšāns ar stūrmani Pēteri Dzirkalu no “LMT rallija komandas” svētdien izcīnīja otro vietu jaunizveidotā “Rally Class” sacensību seriāla kopvērtējumā pasaules autorallija čempionāta (WRC) ceturtajā posmā – Portugāles rallijā.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Sacensību ceturtajā dienā sekmīgākais ātrumposms Latvijas ekipāžai bija priekšpēdējais, 21., kurā tā izcīnīja 19.vietu absolūtajā ieskaitē. Otro vietu Neikšāns/Dzirkals izcīnīja arī N4 klasē. N4 un “Rally Class” ieskaitē pēc visiem 22 ātrumposmiem pirmo vietu izcīnīja ukrainis Jurijs Protasovs, kuram Neikšāns/Dzirkals zaudēja sešas minūtes un 30 sekundes. Trešo vietu “Rally Class” ieskaitē ieņēma meksikānis Rikardo Trivino, bet ceturtais palika Rifats Sungkars no Indonēzijas.

Tikmēr kopējā ieskaitē Neikšāns/Dzirkals ieņēma 21.vietu. Uzvaru Portugāles rallijā svinēja Miko Hirvonens no Somijas (“Citroen”), kuram latvieši zaudēja 50 minūtes un 4,6 sekundes. Otro vietu kopvērtējumā ieņēma “Adapta Ford” komandas norvēģu pilots Madss Estbergs, kurš līderim zaudēja minūti un 58,6 sekundes, bet trešajā pozīcijā ierindojās “M-Sport Ford” komandas krievu pilots Jevgēņijs Novikovs, kurš no Hirvonena atpalika par trim minūtēm un 32 sekundēm.

Kā ziņots, nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ pirmajās divās dienās izstājās vai daudz laika zaudēja lielākā daļa sacensību favorītu.

Jau vēstīts, ka “Rally Class” seriāls ir WRC ieskaite “Subaru” automašīnām. Neikšāns/Dzirkals “Rally Class” sacensībās brauc pagājušās sezonas “Production Car WRC” (PWRC) klases kopvērtējuma uzvarētāju komandas “Symtech Racing” sastāvā. Latvijas ekipāža startē ar N grupas “Subaru Impreza STR12” rallija automašīnām. Visi “Rally Class” seriāla dalībnieki brauc ar identiskām “Subaru Impreza STR12” automašīnām. “Rally Class” sacensībās notiks seši posmi – Portugālē, Grieķijā, Vācijā, Itālijā, Francijā un Spānijā -, no kuriem četri pārklāsies ar PWRC posmiem.

“Rally Class” nav atsevišķi izdalīta klase, bet atsevišķa ieskaite N4 klasē. “Rally Class” kopvērtējuma uzvarētājiem 2013.gadā pienāksies pieci pilnībā apmaksāti posmi WRC ar R4 klases “Subaru” rallija automašīnām.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā pēc četriem posmiem līderpozīciju ar 75 punktiem pārņēma Hirvonens, viņam deviņus punktus zaudē astoņkārtējais pasaules čempions francūzis Sebastjans Lēbs (“Citroen”), bet trešais ir norvēģis Peters Sūlbergs no “Ford” komandas, kurš ticis pie 59 punktiem.