Foto-Flickr/d3l

Neirologs neārstē psihiskas vainas 0

“Lūdzu, pastāstiet par neirologiem un neiroķirurgiem – par to, ka viņi ārstē arī muguras! Neesmu nedz psihiski slima, nedz alkoholiķe, taču vietējie ļaudis mani dēvē par traku, jo eju uz konsultācijām pie neirologa, un ir pat izskanējuši spriedelējumi, ka man jāatņem auto vadīšanas tiesības.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām
Lasīt citas ziņas

Lūdzu, pastāstiet par neirologiem un neiroķirurgiem – par to, ka viņi ārstē arī muguras! Neesmu nedz psihiski slima, nedz alkoholiķe, taču vietējie ļaudis mani dēvē par traku, jo eju uz konsultācijām pie neirologa, un ir pat izskanējuši spriedelējumi, ka man jāatņem auto vadīšanas tiesības.

Biju slima jau tolaik, kad ārstu komisijā kārtoju dokumentus, bet pat viņi nesaskatīja problēmas, kas man traucētu vadīt automašīnu.”
 Jolanta

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā ir – neirologs nosaka centrālās (galvas un muguras smadzenes) un perifērās nervu sistēmas slimību jeb sarunvalodā – nervu slimību – cēloņus un nervu bojājuma veidus, diagnozes noteikšanai izmantojot dažādas papildu izmeklējumu metodes: asins analīzes, rentgenu, datortomogrāfiju, magnētisko rezonansi, elektrofizioloģiskos izmeklējumus u.c.

Neiroloģiskās slimības var būt sāpju sindromi dažādās ķermeņa daļās (galvā, mugurā, kājās, plecos, rokās), jušanas, kustību, līdzsvara, apziņas un samaņas traucējumi, reiboņi, simptomi, kas atgādina citu orgānu slimības, ko pavada trauksme un baiļu sajūta.

Diemžēl ir arī tādas nervu sistēmas slimības (Parkinsona slimība, multiplā skleroze, amiotrofā laterālā skleroze, smadzeņu infarkts), kas izraisa neatgriezenisku nervu šūnu bojāeju, un līdz ar to nav pilnībā izārstējamas, kaut gan iespējams uzlabot dzīves kvalitāti, atvieglot ciešanas un mazināt simptomus.

Neiroloģisko slimību ārstēšanā izmanto un kombinē medikamentus, vingrojumus, fizioprocedūras, masāžu un, ja nepieciešams, ķirurģiskas manipulācijas.

Neiroķirurgi nosaka diagnozes un ārstē galvas un muguras smadzeņu, mugurkaulāja un perifēro nervu bojājumus, nodrošinot ķirurģisku vai konservatīvu palīdzību atkarībā no slimības vai savainojuma rakstura.

Garīgās darbības traucējumu diagnosticēšanā un šo slimību ārstēšanā ir specializējušies psihiatri, kam galvenais uzdevums ir izprast pacientu garīgās saslimšanas daudzveidīgās izpausmes viņu personībā un dzīvē. Organisko traucējumu ārstēšana lielākoties ir medikamentoza, savukārt neorganisko traucējumu novēršanā noder arī psihologa vai psihoterapeita palīdzība.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.