×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. oktobris, 2014
Drukāt

Neizdodas izveidot jaunu PA valdi; “Citadeles” pārdošana ieilgs (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Privatizācijas aģentūrai (PA) jaunu, rīcībspējīgu valdi nav izdevies atrast, tāpēc līgumu par valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu piektdien, 31.oktobrī, parakstīt nevarēs, ceturtdien žurnālistiem sacīja ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis.

Viņš norādīja, ka PA Komercdarbības dienesta vadītājs Vladimirs Loginovs bija piekritis darboties aģentūras valdē, taču, lai valde būtu rīcībspējīga, nepieciešami divi cilvēki – otru atrast neizdevās.

Ministrs paskaidroja, ka pretendentu loks darbam PA valdē bija ļoti šaurs, jo kandidātam jābūt zināšanām par attiecīgo darījumu, kam turklāt bija nepieciešama pielaide darbam ar slepeniem dokumentiem.

Dombrovskis sacīja, ka jāturpina darbs pie otra valdes locekļa meklēšanas, turklāt jārēķinās ar to, ka būs nepieciešamas dažas dienas, lai jaunais valdes loceklis iepazītos ar darījuma dokumentāciju. Ministrs minēja, ka tas, iespējams, notiks aptuveni pēc nedēļas, vienlaikus gan neizslēdzot iespēju, ka process varētu prasīt arī vairāk laika.

Tāpat Dombrovskis atzīmēja, ka tagad valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanas darījuma noslēgšana būs jaunā ekonomikas ministra atbildība.

Savukārt, komentējot līdzšinējas PA valdes atkāpšanos, viņš atzina, ka par tādu iespēju bija informēts jau pirms nedēļas. Pēc ministra teiktā, lielākās PA valdes locekļu iebildes par darījumu bija saistītas ar iespējamu akciju cenas korekciju gada beigās, kad būs zināmi bankas finanšu rezultāti un pamatkapitāls.

Dombrovskis atzina, ka iespējamajai cenas korekcijai nav noteikta zemākā robeža. “Matemātiski, protams, iespējama arī nulle,” viņš teica.

Tāpat ministrs teica, ka PA valdes vēlējās turpināt sarunas ar investoriem līdz gada beigām cerībā panākt izdevīgākus nosacījumus, bet viņš pats esot iestājies par līguma slēgšanu uzreiz, jo neuzskatīja, ka iespējams panākt izdevīgākus nosacījumus. Līdzīgs uzskats bijis arī Loginovam.

“Ja pircējs ir tikai viens un ar ekskluzivitātes statusu, tad viņš ir nostādīts ļoti labā situācijā,” sacīja Dombrovskis.

Tāpat viņš atzina, ka šādi notikumi neatstāj labu iespaidu par Latviju starptautiskajā vidē.

Jau rakstīts, ka PA valde Dombrovskim iesniegusi atlūgumu. “Mēs valdībā otrdien [28.oktobrī] nācām ar priekšlikumu sarunas ar investoriem par līguma nosacījumiem turpināt, taču valdība izlēma nekavējoties dot akceptu līgumam vēl šis valdības laikā,” aģentūrai BNS teica Spridzāns, norādot, ka, viņaprāt, sarunas par līguma nosacījumiem varētu turpināt līdz gada beigām un panākt Latvijai labvēlīgākus līguma nosacījumus.

PA valdē līdz šim strādāja Spridzāns un arī Guntis Lauskis.

Tāpat ziņots, ka valdība 28.oktobrī aiz slēgtām durvīm deva akceptu līguma slēgšanai ar starptautisko investoru grupu par valstij piederošo bankas “Citadele” akciju pārdošanu. Darījums paredz, ka akciju bāzes cena par visām bankas “Citadele” akcijām ir 98,67 miljoni eiro un tādējādi valsts par 75% akciju iegūs 74 miljonus eiro. Starptautiskā investoru grupa varēs iegādāties šobrīd Latvijas valstij piederošos 75% bankas “Citadele” akciju, tajā skaitā starptautisko investoru grupā ietilpst ASV fonds “Ripplewood Holdings”, kas plāno iegādāties 25% bankas akciju. Savukārt Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka plāno saglabāt īpašumā 25% bankas akciju.

Banka “Citadele” dibināta 2010.gada 30.jūnijā, bet patstāvīgu darbību sāka 2010.gada 1.augustā, kad beidzās “Parex bankas” operacionālās sadalīšanas process. Valdība 2010.gada martā pieņēma lēmumu par “Parex bankas” restrukturizācijas modeli, nodalot daļu aktīvu jaunā bankā. Atbilstoši restrukturizācijas modelim no “Parex bankas” tika izdalīta daļa aktīvu un izveidota jauna banka – “Citadele”, bet “Parex banka” sāka darbību kā risinājumu banka, vienlaicīgi pārtraucot sniegt klasiskos banku pakalpojumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Portālā Mana balss vairāk par 10000 cilvēku parakstīja prasību pārtraukt bankas izpārdošanu.Valsts izsaimniekotāji turpina savu darbību.

  2. Loginovu tak atrada un šitais točna parakstīs , šonakt vēl otru tādu pašu un lietiņas oki-doki!…

Draugiem Facebook Twitter Google+