×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. jūnijs, 2017
Drukāt

Neizdodas pārdot veco LNB ēku; izsoles turpināsies (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Latvijas Nacionālās bibliotēkas bijusī ēka Krišjāņa Barona ielā 14 ar kopējo telpu platību 3968,9 kvadrātmetri. Šo māju neveiksmīgi mēģina pārdot jau kopš 2015. gada rudens.

Par spīti vairākkārtējiem neveiksmīgajiem mēģinājumiem pārdot bijušo Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) galveno ēku, pagaidām jauna īpašnieka meklējumus apturēt nav plānots un nākamais mēģinājums ēku pārdot būs augustā, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņas Sešos”.

Pēdējā no izsolēm, kurā neviens pat nebija pieteicies, notika šomēnes. Cik ilgi šādas izsoles notiks, ja interesentu nebūs arī turpmāk, patlaban nav zināms.

Tas, ka bijusī LNB galvenā ēka tiks pārdota vai iznomāta, tika nolemts vēl laikā, kad pilnā sparā noritēja pārvākšanās uz jaunajām telpām Gaismas pilī. Cerību deva objekta atrašanās pašā pilsētas centrā. Taču rit jau trešais gads, bet progresa nav.

Ēku mēģināts pārdot septiņas reizes, sākuma cena šajā periodā samazināta par pusotru miljonu eiro – līdz 2,3 miljoniem eiro.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) vēl nevar pateikt, kāda būtu zemākā cena, līdz kurai izsolē varētu iet. Atdot lēti būtu pret valsts interesēm, savukārt cenu pieturot, jāiegulda ēkas uzturēšanā. Gadā tie ir 30 000-40 000 eiro.

“Ir lietas, kuras ir vērts pieturēt, jo vērtība augs. Centrs šajos krustpunktos vienmēr ir bijis tāds, kas saglabās savu vērtību. Ir nerformāla interese bijusi no ārzemēm par ēkas iegādi ,un, noskaidrojot cenu, nebija noskaņa, ka tas ir ārkārtīgi dārgi,” skaidroja VNĪ pārstāvis Arnis Blodons.

Tiek lēsts, ka rekonstrukcijas izmaksas ēkai var sasniegt pat četrus līdz astoņus miljonus eiro. Līdz ar to pamatcenai tiešām pārāk lielas ietekmes uz darījumu varētu nebūt. Taču ēkā ir palikuši atsevišķi dzīvokļi, kuru īpašniekiem tie būtu vai nu jāpārdod vai jāpiedalās rekonstrukcijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas, ka par šādu zemu cenu nevar atrast pircēju parāda reālo situāciju ar investoriem – lielo nodokļu un it īpaši augstā NīN dēļ vairs nav jēgas investēt, jo būs lielas izmaksas tukšam īpašumam + gandrīz neiespējami dabūt īsā laikā dabūt naudīgus īrniekus. Bet A klases biroju izveidei izmaksas ir tādas, ka lētāk būtu nojaukt un uzbūvēt no jauna, pie tam nenormāli sarežģīta papīru kārtošana pārbūvei – pilns ar ierēdņiem-liekēžiem, kas sēž būvvaldēs un visādās tur inspekcijās.

Draugiem Facebook Twitter Google+