Mobilā versija
Brīdinājums -2.4°C
Voldemārs, Valdemārs, Valdis
Svētdiena, 11. decembris, 2016
25. maijs, 2016
Drukāt

Neizdodas vienoties par ES kompensāciju cūkaudzētājiem ĀCM skartajās teritorijās (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Biedrība “Zemnieku saeima” sola turpināt darbu, lai Latvijas cūku audzētāji saņemtu kompensāciju par Āfrkas cūku mēra radītajiem zaudējumiem, LA.lv uzzināja biedrībā.

Lai aicinātu rast kompensācijas mehānismu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) skartajām zonām, Lietuvas Cūku audzētāju asociācijas vadītājs Aļģis Baravikas 20. maijā ierosināja tikties Eiropas lauksaimnieku organizācijas COPA – COGECA dalībniekiem un Eiropas Komisijas pārstāvjiem no DG AGRI un DG SANTE.

Sarunu vadīja COPA viceprezidente un biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja-Burmistre. Tajā piedalījās COPA – COGECA cūkgaļas darba grupas vadītājs Antonio Tavares (Portugāle), Lietuvas Cūku audzētāju asociācijas vadītājs Aļģis Baravikas, grupas pārstāvis Daniels Azevedo, Latvijas Cūku audzētāju asociācijas direktore Dzintra Lejniece.

Maira Dzelzkalēja-Burmistre vērtē, ka sanāksme vļereiz apliecinājusi ES sašķeltību: “Āfrikas cūku mēra situācija parāda Eiropas Savienības nepilnības. Diemžēl esošie instrumenti ir nepietiekami, lai adekvāti reaģētu uz krīzes situācijām. Jā, pastāv krīzes fonds, bet tas netiek iedarbināts situācijās, kad problēmas skar mazās valstis vai nelielus lauksaimniecības sektorus. Šobrīd mēs esam buferis starp Eiropu un Austrumu kaimiņiem, no kurienes izplatās ĀCM, bet reālu palīdzību mūsu ražotāji saņemt nevar. Tāpat nav noslēpums, ka pašlaik Eiropā ir cūkgaļas pārprodukcija un klusībā ražotāji priecājas, ka kādā valstī ražošana samazinās.
Komisijas pārstāvju atbilde, ka nav tādu instrumentu, kas ļautu izmaksāt atbalstu šādos gadījumos, mūs neapmierināja un to arī sanāksmē akcentējām. Mēs turpināsim darbu, lai pie ĀCM skarto teritoriju cūkaudzētājiem nonāktu finansiāls atbalsts.”

“Latvijas Cūku audzētāju asociācijas” direktore Dzintra Lejniece kā galveno problēmu min to, ka III ĀCM zonā esošajiem cūkkopības uzņēmumiem nemaksā tirgus cenu par realizēto produkciju, bet par 10 līdz 30% zemāku vai atsakās pirkt vispār. Tā kā cūkgaļas cena visā ES šobrīd zema, ĀCM zonā esošās cūkkopības komercfermas nonākušas bezizejas situācijā, turklāt tās arī nevar pārtraukt savu darbību nozarē, jo saņemti ES fondu līdzekļi cūku labturības prasību ieviešanai un fermas modernizācijai.

Pēc sarunas Eiropas Komisijas pārstāvji vēlreiz atsūtīja pasākumu plānu, kas būtu jārealizē šādos gadījumos. Dzelzkalēja-Burmistre norāda, ka neviens no tiem diemžēl nesniedz reālu risinājumu cūkaudzētājiem ĀCM skartajās teritorijās.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Veidojiet savu andeles tīklu, nevis barojiet ārzemju lielveikalus!
    Par 75% no tagadējās veikalu cenas jums gaļu, kā krievs saka, “ar rokām atraus”(s rukami otorvut).
    Būs jums un būs iedzīvotājiem !

  2. URRĀĀĀ!!!!!!!!!!!!!!!

No bezdarbnieka par uzņēmēju. Šūšanas ateljē īpašnieces Karīnas pieredze (2)Karīna Šveicare bija biroja vadītāja kādā uzņēmumā, bet... kā tas mēdz notikt, pērn palika bez darba. Pirmais ceļš, lai saņemtu bezdarbnieka pabalstu – reģistrēties Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA) ar obligāto informācijas noklausīšanos.
Gribi audzēt savas vistiņas, bet nezini kā sākt? Dzērbeniete Daina Šmite dalās pieredzēVistas grib audzēt arvien vairāk cilvēku, taču trūkst zināšanu, ar ko sākt. – Tas nemaz nav grūti, jo vistas ir visvienkāršāk turamie mājputni. Balva par pūlēm – olas, gaļa un mēslojums, – iedrošina dzērbeniete DAINA ŠMITE.
Gāze būs lētāka, piegāde dārgāka? (5)Atvērtā tirgū dabasgāzes rēķins būs vienkāršāks nekā elektroenerģijas rēķins
Pasaulē
INFOGRAFIKA: Budžeta prioritātes - aizsardzība, drošība, veselība2017. gada valsts budžeta prioritārās nozares ir aizsardzība, sabiedriskā drošība un kārtība, veselība, sociālā aizsardzība un izglītība.
Draugiem Facebook Twitter Google+