Teodors Bļugers pret spēles spožāko zvaigzni Itālijas izlases vārtsargu Andreasu Bernardu.

Neizmantoto iespēju vakarā Latvija pārspēj Itāliju 0

Latvijas hokeja izlase otrdien Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā pasaules čempionāta trešajā spēlē ar rezultātu 3:0 (0:0, 2:0, 1:0) uzvarēja Itālijas valstsvienību.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas izlases labā vārtus šajā mačā guva Roberts Bukarts, Rihards Marenis, kuram tas bija pirmais vārtu guvums planētas meistarsacīkstēs, un Teodors Bļugers.

Valstsvienības rindās par labāko spēlētāju šajā mačā tika nosaukts pirmo vārtu autors Bukarts, kamēr Itālijai šo godu izpelnījās vārtsargs Andreass Bernards.

Latvijai šajā mačā piederēja liels pārsvars – tā pa pretinieku vārtiem meta 65 reizes, kamēr itāļi izpildīja vien 15 metienus.

Spēles pirmo periodu ar kļūdu itāļu aizsardzības zonā iesāka Latvijas izlase, tomēr nākamajā uzbrukumā Lauris Dārziņš un Rūdolfs Balcers bīstami apdraudēja pretinieku vārtus no tuvas distances, taču rezultātu atklāt neizdevās. Spēles turpinājumā latviešiem piederēja iniciatīva, piektajā minūtē uzbrukuma zonā pa malu ieslidoja Miks Indrašis, kurš filigrāni apspēlēja itāļu hokejistu, tomēr nespēja nogādāt ripu vārtu priekšā. Teju vai katrs Latvijas izlases virknējums spēli pavadīja itāļu aizsardzības zonā, izdarot vairākus bīstamus metienus, tomēr pretinieku vārtsargs bija uzdevumu augstumos. Devītajā minūtē pēc itāļu aizsarga kļūdas pie ripas tika Teodors Bļugers, kurš ripu mēģināja raidīt starp vārtsarga kājām, taču neveiksmīgi. Pirmo noraidījumu spēlē nopelnīja itālis Marko Rosa, kuru gan pašmāju hokejistiem neizdevās realizēt.

Itālijas komanda spēlēja izteikti no aizsardzības, kamēr Latvijai, par spīti spiedienam un labajām vārtu gūšanas iespējām, neizdevās pārspēt vārtsargu Bernardu. Tā vietā 18.minūtē itāļiem vārtus guva Djego Kostners, tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās uzbrukuma laikā tika fiksēta aizmugure, tāpēc rezultāts palika neatklāts. Vēl pašās pirmā perioda beigās Latvija ieguva vēl vienu vairākumu, bet to vēl realizēt neizdevās, tāpēc vairākumā tika iesākta arī otrā trešdaļa.

Pirmajā trešdaļā Latvija veica 21 metienu, kamēr itāļi Kristera Gudļevska modrību traucēja vien divas reizes.

Otrā perioda sākumā latvieši centās realizēt pirmajā trešdaļā iegūto vairākumu, tomēr bez panākumiem. Divas minūtes vēlāk pēc uzvarēta iemetiena Ronalds Ķēniņš bija pirmais pie atlēkušās ripas, taču to neizdevās apstrādāt un metiens padevās pagalam vājš. Nākamajā uzbrukumā itāļi neveiksmīgi uzbruka Latvijas vārtiem, un pretuzbrukumā izskrēja Mārtiņš Dzierkals ar Bļugeru un Balceru, tomēr epizode noslēdzās bez metiena. Izdarot vairākus metienus pa itāļu vārtiem, Latvijas izlase turpināja kontrolēt ripu uzbrukuma zonā, to gan vienubrīd centās mainīt pretinieki veselu minūti atrodoties Latvijas izlases laukuma pusē, taču bez panākumiem.

Tikmēr pēc neveiksmīgas itāļu aizsargu darbības 30.minūtē pie atlēkušās ripas pēc jaunākā brāļa Riharda metiena tika Roberts Bukarts, kurš ar nūjas lāpstiņas neērto pusi spēja ripu raidīt augšējā vārtu stūrī, panākot 1:0 Latvijas labā. Trīs minūtes vēlāk ofensīvu itāļu zonā ar bīstamu metienu uzsāka Balcers, bet turpinājumā pašmāju uzbrucēji veidoja saspēli ap pretinieku vārtiem, bet ilgstošo uzbrukumu noslēdza Uvis Balinskis ar raidījumu no zilās līnijas. Otrā perioda beigās teju tukšos vārtos ripas nespēja raidīt Dzierkals un Roberts Bukarts, tomēr 39.minūtē Marenis ar skaistu metienu no distances guva savus pirmos vārtus pasaules čempionātos.

Otrais periods noslēdzās jau ar 2:0 par labu Latvijai.

Trešajā trešdaļā spēles gaita būtiski nemainījās, jo Latvijai joprojām piederēja iespaidīgs pārsvars, turklāt sākumā izdevās iegūt trešo vairākumu šajā mačā. Viena hokejista pārsvaru izmantot gan neizdevās, tomēr Latvijas izlase bija mazinājusi apgriezienus, ņemot vērā, ka tā tuvojas diezgan drošai uzvarai. Līdz ar to komanda par katru cenu vairs nemetās uzbrukumā, bet trešā perioda vidū Itālijai jau izdevās normāli nostāties pretinieku zonā.

Pēdējās minūtēs gan noraidījumu saņēma Rihards Bukarts, bet vairākumu Itālija neizmantoja, bīstami Latvijas vārtus neapdraudot. Vienā no epizodēm ripa izslīdēja caur Gudļevska kājsargiem un atsitās pret vārtu stabu. Pamatlaika beigās itāļu nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, kā rezultātā Bļugers pēdējā minūtē raidīja ripu tukšos pretinieku vārtos, uzstādot cīņas galarezultātu.

Vēlāk otrdien plkst.21.15 pēc Latvijas laika šajā apakšgrupā spēkosies Šveice un Austrija, šo dueli translējot kanālam “360 TV”.

Nākamo maču Latvijas izlase aizvadīs ceturtdien, kad plkst.21.15 gaidāma cīņa ar Čehijas valstsvienību, bet pēc tam sekos spēles ar Krieviju (18.maijs plkst.13.15), Zviedriju (20.maijs plkst.17.15) un Norvēģiju (21.maijs plkst.17.15).