×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Neizpildāmās prasības?


Foto - LETAFoto - LETA

Noskatoties 16. septembra ”De facto” raidījumu, nolēmu izteikt savas un daudzu tukumnieku domas. Skumji paliek, skatoties, cik mums ir pareizs domes priekšsēdētājs Juris Šulcs. Viņš vienmēr ir manipulējis ar cilvēkiem, kā viņam patīk – vai tas mums patīk vai ne.

 

 

Kāpēc SIA ”Daibi” atteica lēto šķeldu, nostādot viņus analfabēta lomā, bet mums, iedzīvotājiem, citai firmai jāpārmaksā 100 000 latu vairāk?
 Līdzīgs gadījums notika pasen pagātnē. Somu uzņēmējs no Rīgas vēlējās atjaunot daļu no Tukuma ezera, uzbūvējot atpūtas un sporta kompleksus. Visi dokumenti esot bijuši noformēti, bet Šulca kungs uzstādījis tādas prasības, ka pat šim bagātajam cilvēkam nebija pa spēkam tās izpildīt.
 Veisa

 

Ar Tukuma novada domes priekšsēdētāju Juri Šulcu vakar neizdevās sazināties, jo šonedēļ viņš atrodas atvaļinājumā.

Taču kāds pašvaldības iepirkuma komisijas loceklis, kurš lūdza uz viņu rakstā neatsaukties, jo tiesības publiski izteikties par iepirkumiem esot vien J. Šulcam, pastāstīja, ka ”De facto” sižetā 16. septembrī stāstītais par šķeldas iepirkumu neatbilstot patiesībai.

”Viss bija maksimāli atklāti, cik tas bija iespējams. Kā jau priekšsēdētājs minēja sižetā, galvenais kritērijs bija vērtēt šķeldu nevis pēc daudzuma, bet pēc enerģētikas vērtības, lai šķelda būtu maksimāli kvalitatīva un lētāka patērētājiem. Bija vairākas komisijas sēdes, arī pēc tam, kad SIA ”Daibi” uzvarēja konkursā. Uzņēmums tūlītēji atteicās slēgt līgumu, jo esot prasītas pārāk lielas garantijas. Kā saka tautas valodā, viņi ”sāka tirgoties” par līguma noteikumu maiņu. Tāpēc komisija paziņoja: ir noteikts datums, līdz kuram jānoslēdz līgums; ja neparakstīsieties, tad līgumu parakstīsim ar citu uzņēmumu.

 

Es personīgi uzskatu, ka, visticamāk, medijos ziņas par šo iepirkumu izskanējušas ar mērķi politiski nomelnot ”Vienotību”. Vai tad mums būtu katrā iepirkumā jāprasa pretendentiem norādīt, kas ir viņu politiskā pārliecība un kam viņi ir ziedojuši summas?” spriež komisijas loceklis.

 

Atgādinām, ka ”De facto” tika stāstīts, ka ”Tukuma siltuma” iepirkumā par šķeldas piegādi gaidāmajai apkures sezonai sākotnēji uzvarēja SIA ”Daibi”, bet pie līguma ticis cits pretendents SIA ”AB” pēc tam, kad mainīti atsevišķi līguma nosacījumi. Konkursa nolikums, iespējams, uzrakstīts tā, ka tas sadārdzina šķeldas iepirkuma izmaksas un ir par labu kādam konkrētam pretendentam, Latvijas Radio izteicās SIA ”Daibi” pārstāvis Kaspars Ramiņš. Tukuma novada domes priekšsēdētājs J. Šulcs visas aizdomas noraidīja, uzņēmumam pārmetot, ka tas mēģinājis uzvarēt ar nesamērīgi zemu piedāvājumu.

Kas attiecas uz mūsu lasītājas A. Veisas vēstulē minēto somu uzņēmēja ieceri būvēt atpūtas un sporta kompleksu pie Tukuma ezera, kāds informācijas avots no Tukuma novada domes atklāja, ka pats uzņēmējs toreiz atteicies īstenot projektu, jo acīmredzot izrēķinājis, ka projekts nebūs pa spēkam. ”Bija domāts sludināt ideju konkursu, interese bija vairākiem uzņēmējiem. Taču sākās ekonomiskā krīze. Pašvaldībai vajadzēja garantiju, ka iecere ir realizējama, jo tikko bija ”plīsis nekustamo īpašumu burbulis”. Tur ir lielas platības. Cik nav bijuši tādi skandāli, kad ar vieglu roku ļauj kaut ko vērienīgu būvēt un pēc tam pietrūkst līdzekļu objektu pabeigt,” stāsta avots.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+