×
Mobilā versija
Brīdinājums +19°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. maijs, 2018
Drukāt

Neizpildot ES prasības atkritumu apsaimniekošanā, sods būs vismaz 392 000 eiro (4)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Neizpildot Eiropas Parlamenta likumprojektos iekļautās prasības atkritumu apsaimniekošanas jomā, Latvijai minimālā soda nauda būs 392 000 eiro, aģentūrai LETA apstiprināja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) pārstāve Laura Jansone.

Kā vēstīts, Eiropas Parlaments pieņēmis likumprojektus, kas paredz, ka līdz 2025.gadam būtu jāpārstrādā vismaz 55% mājsaimniecību un uzņēmumu radīto sadzīves atkritumu un līdz 2030.gadam mērķa rādītājs pieaugs līdz 60%. Vēl augstāki mērķi ir noteikti iepakojuma pārstrādei – līdz 2025.gadam jāpārstrādā 65% iepakojuma materiālu, bet līdz 2030.gadam – 70%. Noteiktiem iepakojuma veidiem paredzēti atšķirīgi mērķa rādītāji, proti, papīram un kartonam, plastmasai, stiklam, metālam un kokam mērķi atšķiras.

Kā norādīja VARAM, pašlaik dalīti tiek savākts mazāk nekā 30% no visiem sadzīves atkritumiem. Pēc diviem gadiem – 2020.gadā – Latvijā būs jānodrošina, ka sašķiroti tiek vismaz 50% sadzīves atkritumu. Pēc ministrijas paustā, Latvijai ir skaidras noteiktās prasības un tiek darīts viss, lai tās sasniegtu.

Gadījumā, ja direktīvu prasības netiks izpildītas, Eiropas Komisija var ierosināt Eiropas Savienības Tiesai piespriest soda naudu vai kavējuma naudu. Latvijai vienreizējā soda maksājuma minimālā summa ir noteikta 392 000 eiro apmērā. Minimālais soda naudas apmērs par dienu būs 156 eiro, bet maksimālais – 3128 eiro par dienu.

Savukārt kavējuma nauda ir noteikta amplitūdā no 462 līdz 27 744 eiro par katru kavējuma dienu. Soda naudas vai kavējuma naudas noteikšanā gala vārds ir Eiropas Savienības Tiesai, kas var noteikt citas summas, nekā to ir piedāvājusi Eiropas Komisija.

Minētie noteikumi vēl oficiāli jāapstiprina Eiropas Savienības Padomei.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Ko par to saka limončiks?

  2. Ko par to saka limončiks?

  3. Lai izbeidz ražot visu to.

  4. To sodu vajag nodot tālāk Rīgas “saimniekam” — Ušakovam.

Draugiem Facebook Twitter Google+