×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
29. marts, 2018
Drukāt

Neiztiekot bez apvainojumiem, RD atbalsta 50 000 eiro piešķiršanu Kemerovas traģēdijā cietušajiem (7)

Sputnik/Scanpix/LETASputnik/Scanpix/LETA

Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja šodien nolēma atbalstīts 50 000 eiro piešķiršanu Krievijā, Kemerovā notikušajā traģēdijā cietušajām ģimenēm.

Kā norādīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S), līdzekļi cietušajiem tiks nogādāti ar Latvijas Sarkanā krusta starpniecību, līdzīgi kā 2014.gadā, kad pašvaldība finansiāli atbalstīja arī Austrumukrainas konfliktā cietušos.

“Latvijas Sarkanā krusta pārstāvji sazināsies ar Krievijas kolēģiem, kuri būs viskompetentākie izlemt to, kam un cik liela palīdzība tiks sniegta,” teica mērs, uzsverot, ka sadarbība ar nevalstisko organizāciju tiek izvēlēta apzināti.

Deputāts Vilnis Ķirsis (V) interesējās par to vai kāds no pašvaldības ir sazinājies ar Kemerovas iedzīvotājiem un konkretizējis vai tieši finansiālais atbalsts ir visnepieciešamākais. Mērs atbildēja, ka tieši šī iemesla dēļ izlemts sadarboties ar Sarkano krustu, jo viņu speciālisti esot viskompetentākie situācijas risināšanā. “Viņi vislabāk varēs izvērtēt situāciju un saprast vai palīdzību sniegt piešķirot naudu vai arī iegādājoties medikamentus, pārtiku vai citas preces. Sarkanais krusts ar šādām situācijām strādā visu laiku un mums nav pamata viņiem neuzticēties,” sacīja mērs.

Deputāts Jānis Bordāns (JKP) jautāja vai Latvijas iedzīvotāji ir izteikuši vēlmi šādā veidā atbalstīt kaimiņzemē cietušos. Priekšsēdētājs norādīja, ka priekšlikuma iniciatori ir vairāki deputāti, pie kuriem ir bijuši arī iedzīvotāji. “No vienas puses šis ir simbolisks atbalsts, taču uzskatu, ka brīžos, kad kaimiņvalstīs notiek traģēdija – ir jāizrāda solidaritāte,” sacīja Ušakovs.

Debašu sadaļā Bordāns norādīja, ka šim mērķim ziedos naudu no personīgajiem līdzekļiem un aicinās to darīt arī savus partijas biedrus. “Tādā veidā šī palīdzības sniegšana būs daudz patiesāka un “pareizāka”, nekā tad, ja mēs viņiem iedosim svešu naudu,” teica deputāts, norādot, ka balsojumā ieceri neatbalstīs tieši šī iemesla dēļ.

Deputāte Eiženija Aldermane (GKR) sacīja, ka šim lēmumam ir arī psiholoģiskā puse. “Es dzīvoju Zolitūdē un es neteikšu, ka pie manis ir nākuši simtiem cilvēku, bet vismaz trīs līdz pieci ir teikuši “tāpat kā mūsu Maxima”. Viņi izjūt saistību ar to, ko pārdzīvoja toreiz, kad pie mums notika traģēdija,” teica deputāte.

Arī deputāts Sandis Riekstiņš (JKP) piekrita, ka šim lēmumam esot emocionāla nozīme. “Mēs daudzas emocionāli nozīmīgas iniciatīvas esam noraidījuši komiteju un domes sēdēs, tāpēc es nevaru atbalstīt šo priekšlikumu,” sacīja deputāts, publiski apsolot, ka arī ziedos naudu šim mērķim no personīgajiem līdzekļiem.

Savukārt deputāts Ķirsis norādīja, ka “traģēdijas Eiropā un pasaulē notiek katru dienu.” “Ikviena traģēdija ir skumjš notikums, taču tad, kad Kremļa atbalstīti spēki bombardē slimnīcas Sīrijā vai notiek terorakti Londonā, mēs nez kāpēc pieveram acis. Mani neatstāj sajūta, ka šis ziedojums nav patiesu motīvu vadīts, un ka šiem notikumiem tiek pieiets diezgan selektīvi,” teica Ķirsis, norādot, ka pašvaldības ieceri balsojumā tomēr atbalstīs.

Noslēgumā mērs izteica atzinību kolēģiem no JKP. “Ir brīži, kad cilvēki par kaut ko vienojas neatkarīgi no politiskās pārliecības un tā, kas noticis viņu starpā agrāk. Es augsti vērtēju JKP rīcību ziedot naudu no personīgajiem līdzekļiem un uzskatu, ka viņu pozīcija ir apsveicama. Taču, ja vienlaicīgi var runāt par politiku, kā to dara Ķirsis, tad tas ir zemiski, taču viņam ļoti atbilstoši,” sacīja mērs, norādot, ka “pēc šodienas diez vai būs spējīgs Ķirsim paspiest roku.”

Kā vēstīts, ugunsgrēkā tirdzniecības centrā Krievijas pilsētā Kemerovā dzīvību zaudējuši vismaz 64 cilvēki, no kuriem lielākā daļa ir bērnu. Oficiālie dati liecina, ka ievainoti ir vēl vismaz 84 cilvēki.

Saistībā ar ugunsgrēku aizturēti un nopratināti vairāki cilvēki, tostarp nomnieks telpai, kurā, domājams, sācies ugunsgrēks.

Varasiestādes iepriekš paziņoja, ka ugunsgrēks varētu būt aizsācies iepirkšanā centra kinoteātrī, un tā rezultātā virs divām auditorijām iebrucis jumts.

Liesmas ēkā, kurā atrodas arī boulinga centrs, sauna un vairāki restorāni, bija pārņēmušas vairāk nekā 1000 kvadrātmetru lielu platību, vēstīja Krievijas mediji.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. nolāpītais ausainis, vai nodokļu maksātāju piekrišanu paprasīja un kāpēc opozīcija klusēja

 2. Ušakovs kā vairums krievu runā vienu dara ko citu, viņam nospļauties par tiem cietušajiem. Putins pieprasīja līdzekļus kaujas mācībām baltijas jūrā, Ušakovs piešķira.

 3. Protams, palīdzēt nelaimē nonākušiem tas ir pienākums. Bet, kāpēc Rīgas mērs Nils Ušakovs rīkojās cēlsirdīgi, bet, kāpēc, viņš nebija tik cēlsirdīgs, kad notika Zolitūdes traģēdija. Bet gan tiesājās ar cietušajiem, kas prasīja kompensācijas izmaksās, bet gan izvēlējās tiesāties, gan pietika naudas ko maksāt dārgam advokātam un tagad 50000 euro. Tas nebija prātīgāk izmaksāt kompensācijas, bet ne rīkoties pretēji labiem tikumiem. Jājautā kuras pilsētas mērs ir Nils Kemerovas vai Rīgas. Jā Rīgas, kāpēc viņš nerīkojās tik dāsni pret saviem iedzīvotājiem. Man gribētos zināt, ka pilsētas mērs vienmēr būtu iedzīvotāju pusē. Ņemot vērā Zolitūdes traģēdiju, liekās ka pilsētas tēvs nav ņēmis vērā to, kas var notikt daudzdzīvokļu mājās, kur būvvalde izsniedz atļaujas sieni nojaukšanai. Man ir bail, ka šaj nelaimei mēs arī nebūsim gatavi. Jo sienas daudzās mājās ir nojauktas un tas apdraud pārejo iedzīvotājus

 4. Piekrītu, Jora.
  Ko tad kremļa pakalpiņš nenoorganizēja līdzekļu vākšanu Krievijā cietušajiem. 50 000 savākt nebūtu grūti.
  Vai tad Rīgas budžeta deficīts vēl jāpalielina.
  Tā nav viņa personīgā nauda. Es zinu vairākus cilvēkus, kuri ir pret šādu rīcību. Tātad arī viņu iemaksāto nodokļu daļa ir iztērēta pret viņu gribu. Turklāt nav jau skaidrs, kur tā nauda nonāks.
  Tas liecina, ka šīs naudas pārskaitīšana ir tikai politisks žests. Lai visiem būtu skaidrs, kurā pusē Ušakovs ir.

 5. Protams ir žēl tos cilvēkus, kuri gājā bojā Kemerovā Krievijā. Gribu vērst uzmanību uz faktu, lai atbalstītu cietušos nelaimē nauda atrodas.
  Rīgas mēram Ušakovam ir jāatgadina, ka Rīgā notika Zolitūdes traģedija, kurā viņš tiesājas ar cietušajiem, lai nebūtu jāmaksā komensācijas. Gribas vērst uzmanību, ka šīs dzīvības, kas tika zaudētas Rigas mēra acis ir mazāk nozīmīgas. Te jānorāda, ka cietušir bija gan latvieši, gan krievi. te jāatgadina, ka cietušā bija arī Saskaņas, bet neviens nesagaidija atbalstu no Rīgas mēra. Tikai noliegumu, ka viņš sevi neuzskata par politiski atbildīgo personu.
  Tauta ziedoja cietušiem, bet ne Rīgas dome. vai tas apsurdi naudu ko algot juristu atrada, bet lai izmaksātu cietušajiem nebija

Draugiem Facebook Twitter Google+