×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Nejauciet VIŅU politikā

Foto - LETAFoto - LETA

Ar savu politisko orientāciju mūsu lasītājiem pazīstamā Rīgas krievu avīze “Vesti” 6. jūnija numurā nodrukājusi gabalu ar virsrakstu “Viņa nesaprot”… Tādējādi pievilinātais “Vesti” lasītājs uzzina, ka nesapratēja ir Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa.

 

Priekšsēdētājas nesaprašana slēpjas apstāklī, ka Āboltiņas k-dze nav apmierinoši, “saprotoši” atbildējusi uz piecu vecticībnieku kopienu līderu vēstījumu. To 13. martā, gandrīz mēnesi pēc 18. februāra referenduma, Saeimas vadītājai piesūtījuši A. Žilko, N. Zubkovs, V. Ivanovs, V. Nikonovs (arī Saeimas deputāts no “Saskaņas centra”) un I. Ivanovs. Arī es izlasīju Āboltiņas k-dzei adresētā vēstījuma kopiju un, cik noprotu, vēstījuma autori vēlas krievu valodas stāvokļa jeb statusa paaugstināšanu, jo viņiem šķiet nepieņemami lūgt “svešvalodā”.

Skaidrs, ka Saeimas priekšsēdētāja vecticībnieku vadītāju vēlmes nevar apmierināt, jo 18. februāra referendums nebeidzās ar pieciem līderiem vēlamu iznākumu. Būtu īsti vietā un laikā piemetināt, ka Latvijas pareizticīgās baznīcas vadītāji ar godājamo metropolītu Aleksandru nav atraduši, ka krievu valodas pašreizējais stāvoklis un prestižs nebūtu atbilstošs, lai baznīca veiktu savu misiju.

Patiesība ir tāda, ka jau 9. februārī, atsaukdamies uz vecticībnieku līderu nostāju, “Saskaņas centra” deputāts V. Nikonovs laikrakstā “Čas” publicēja kvēlu politiska satura uzsaukumu doties uz referendumu un balsot par krievu valsts valodu. Vecticībnieku līderu pozīcija līdz ar to bija nepārprotami politiski definēta.

 

Ap to laiku, kamēr Osipova–Lindermana un Gapoņenko grupai panākumi “nespīdēja”, Aleksandrs Gapoņenko publiski izteicās, ka, iespējams, vajadzētu propagandas akcijā iesaistīt arī pareizticīgo baznīcu. Baznīca prata norobežoties no politiskās akcijas.

 

Kā liek domāt “Vesti” publikācija, kuras pēdas atkal ved pie V. Ņikonova uz “Saskaņas centru”, kur šā deputāta palīdze I. Oškāja vienlaikus ir politikas nodaļas vadītāja citā krievu laikrakstā “Čas”, akmeņu izmētāšana turpinās. Vairāk nekā dīvaini skan “Vesti” atstāstītie līdera V. Nikonova miglainie prātojumi par gadsimtiem ilgajām vecticībnieku ciešanām un vajāšanām. Kāds Latvijai ar tām sakars? Un ko īsti Saeimā pārstāv deputāts V. Nikonovs?

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+