×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
11. oktobris, 2016
Drukāt

Zemessardzes komandieris: nekādas šķelšanās zemessargu vidū nav (14)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Ainārs Ozoliņš

Intervijā “LA” Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš noraida versiju, ka zemessargi savā starpā sašķēlušies dēļ organizācijas “Tēvijas sargi” organizētajiem treniņiem.

“Nekādas šķelšanās Zemessardzē nav. Aizsardzības ministrija neierobežo zemessargu aktivitātes ārpus dienesta. Zemessargi nevar būt sašķelti vienas organizācijas dēļ. Zemessargi ir savas zemes patrioti un lojāli mūsu valstij,” intervijā skaidro Zemesardzes komandieris.

Viņš norāda, ka jautājums, vai “Tēvijas sargi” ir radikāla kustība, ir Drošības policijas jautājums. “Drošības policija skaidroja, ka tās rīcībā nav informācijas, ka kāda no šīm organizācijām radītu nopietnus draudus Latvijas valsts nacionālajai drošībai. Kamēr nav indikāciju un brīdinošu aicinājumu, neuzskatu, ka šis ir drauds Zemessardzes pastāvēšanai vai šķelšanai,” piebilst A. Ozoliņš.

Zemessardzes komandieris arī uzsver, ka ir zemessargi, kas dodas uz “Tēvijas sargu” treniņiem, jo grib uzlabot savu fizisko sagatavotību, un viņš pozitīvi uzlūko to, ka cilvēki dodas uz fiziskajiem treniņiem.

Jautāts par zemessargu diskusijām sociālajos tīklos par šiem treniņiem, Zemessardzes komandieris atbild, ka Zemessardze ir tautas spogulis – tajā ir dažādi noskaņoti cilvēki.

“Ja viss notiek pēc likuma, kāpēc gan būtu jāliedz zemessargiem piedalīties “Tēvijas sargu” treniņos? Ja organizācija vēlas atbalstīt zemessargu, karavīru un jaunsargu fizisko sagatavotību, tas uzlūkojams tikai pozitīvi,” uzsver Ozoliņš.

Tajā pat laikā jautāts par gadījumu, kad “Airsofta” spēlētājiem, kas bija tērpušies Krievijas armijas formām līdzīgā apģērbā un bažām, ka Latvijā sāk veidoties, kaut kas alternatīvs Zemessardzei, brigādes ģenerālis uzsver, ka viņu šāda situācija satrauc.

“Drošības policija tam ir pievērsusi uzmanību. Šie aktīvisti rīko sagatavošanu, kas ir pietuvināta kaujas darbībām. Mums jāsaprot, kas tie ir par cilvēkiem, un jāskatās uzmanīgi uz viņiem, uzdodot jautājumu – vai krīzes gadījumā viņi nepagriezīs ieročus pret mums,” piebilst Zemessardzes komandieris.

Visu interviju ar Zemessardzes komandieri Aināru Ozoliņu lasiet šodienas, 11.oktobra “Latvijas Avīzē” un e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

  1. Cik tālu vispār esam aizdzīvojušies, ka Zemessardzes komandierim ir jāattaisnojas žurnālistu izdomātiem murgiem?

  2. Labi, ka to publiski ir pateikusi Zemessardzes vadība, atspēkojot žurnālistu naivuma un sensāciju kāres (labākajā gadījumā) rezultātā nodarīto kaitējumu.

  3. Demokrātiju apdraud pastāvīgi. Tā ir jāaizstāv ar spēku. Atbildēt

    Latvijas Tautai ir vēl labāk jāzina, ka Zemessargi, NBS un sabiedrotie viņus likumīgi aizstāvēs.
    Nekādas citas alternatīvas nedrīkst būt.

  4. Ļoti interesants zemessardzes komandiera spriedelējums tā vietā, lai rīkotos un neko tamlīdzīgu NEPIEĻAUTU!!! Kas tie tādi “Tēvijas sargi” un KĀDI TUR “AIRSOFTIEŠI”?????????????? KAS NOTIEK LATVIJĀ??????????? KATRS DARA, KO GALVĀ IZDOMĀ! Bez tam visa tā bezobrazje tiek aizlaista tik tālu, ka seko ņaudēšana – NEKO NEVARAM DARĪT……….

    • kad pilsonis ir Zemessardzē apmācībās, viņš ir zemessargs, kad viņš ir medības, viņš mednieks, bet ne zemessargs. un kad viņš iet kaut kur trenēties, viņš arī nav zemessargs, bet gan tāds pats pilsonis kā jekbkuš cits. Zemessargu lielākā problēma ir nespēja sevī nodalīt to militār sadaļu ar dienestu Zemessardzē no pārējās dzīves. Karavīrs arī ārpus dieensta vietas un uzdevemu veikšanas ir tikai pilsonis, kurš arī kaut kur trenējas, kuram ir kādi hobiji.

      • Vajag strādāt uz rezultātu Atbildēt

        Sabiedrības saliedēšana jāsāk ar to, ka visi respektē to, ka te ir Latvijas Republika (1918).
        Tad, ka te jāvalda kvalitatīviem spēkā esošajiem likumiem un vienīgi, utt.
        Ar brāķdariem, apzinātiem utt. visās jomās (īpaši izglītībā) ir atbilstoši jācīnās.

  5. TUR JAU IR TĀ NELAIME, KA ZEMESSARDZE STĀVĒS PAR SAVU TAUTU UN TAS TAČU NAV PIEĻAUJAMS!!! VAI TAD LATVIEŠU TAUTU KĀDS DRĪKST AIZSTĀVĒT???? TAS TAČU NEIETILPST PLĀNOS! VISU IZNĪCINĀT UN IERIEBT LĪDZ KLIŅĶIM, ZEMESSARDZI NENODROŠINĀT AR PIENĀCĪGU EKIPĒJUMU, LŪK GALVENAIS UZDEVUMS!!! VADĪBA IR NEKAUNĪGA, BRUTĀLA PRET ZEMESSARDZES PUIŠIEM UN MEITENĒM!!! NONSENSS!!!!!!!!!!!! PIEVIENOŠANA NBS BIJA KĻŪDA!

    • zemessargiem ir unikāla iespēja – ja kas nepamierina, tad var tīties prom no Zemessardzes. Tā ir tieši tāda, kādu valsts var atļauties vai ir vēlējusies atļauties! Atvainojiet, bet Zemessardze ir pieaugušu puišu/meiteņu hobijs, kuru uztur valsts. Un hobijs nav pirmā prioroitāte uz kopējā bruņoto spēku fona!

  6. cik atceros no bērnības, Atbildēt

    sunīšus spēlējoties, ēku ieņemšanu nesimulējām un ne īsta, ne ieroča maketa kabatā arī nebija.
    Izskatās pēc zaļo cilvēciņu trenēšanas pasākuma !!!

  7. Ar Zemessargu patriotismu, motivaciju un cinas garu viss kartiba un tie staves viens par otru un par Latviju, latviesu tautu.
    Bet ir skelsanas ar valdoso uzbazto vadibu, kura degrade visas aizsardzibas spejas. Tas sakas jau kops atbrunosanas. Tad, kad pievienoja NBS, noverota krasa taktiskas sagatovsanas krisanas, kas, iespejams, ir speciali planota.. Jo tagad macibas liela mera ir slikti iestudetas teatra izrades prieks prieksniekiem, kuras apmacibas rezultats, tas logika, ir vispar nesvarigs. Kaut vai tads piemers no macibam. Vieni ienem pozicijas aizstavibai, otriem tie japarvar. Tie, kam japarvar, to hroniski nespej, jo klibo gan taktika, gan individualas iemanas, ko nevar teikt par aizstavosajiem, kuri veiksmigi tos atvaira. Bet ne, tas, izradas, nav svarigi, ka kurs ko spej, un kas jamacas, bet tas, ka IESTUDETS izrade, ko grib redzet “dizie strategi”, pec kuras, tiem, kuri SPEJ aizstaveties, nez kapec japadodas.
    Lidz ar to tadas macibas tiek novestas lidz farsam un pilnigai bezjegai, apkaunojumam, kura rezultats 1 – riebums, ko tie planotaji, iespejams, ari centusies panakt… Tapec nav ne mazakas uzticibas tiesi vadosajam personalam, kuram, ka izskatas, pie kajas Zemessargu vajadzibas un kaujas gataviba ari ekipejuma zina, par kuru jau pierakstitas pilnas avizes.
    Uz so bridi tie ir nozelojamie zabaki, kuri ziema gan salst, gan mirkst.
    Bet, iespejams pats galvenais un 1. !!! ir hronisks normalu katram kareivim nepieciesamu trieciensautenu trukums. Izsniedzamas humpalu AK 4, pamatoti iesauktas par PAGALEM, ir absoluti nepiemerotas, ja neteikt, nekur nederigas, tiesam PAGALES, kuras varbut var lietot ejot medibas, bet ne militaram vajadzibam. Un so problema visus sos gadus atbildigi bezatbildigie ne tikai nespej/ negrib ne redzet, ne risinat, bet, iespejams, pat saprast, jo prieks ta vajadziga kaut kada militara apjega, kuras, ka izskatas, tiem nav pat tuvuma…

    • Šķiet, ka nav izpratnes par mācību nozīmi. Mācības ir eksāmens, tam, kas apgūts pirms tam. Un mācībās vērtē apgūto, izdarot secinājumus. Ja kaut kas ir nogājis greizi, tad problēma ir bijusi gan štāba virsnieku apmācībā, gan apakšvienību kolektīvajā apmācībā. Nepareizu lēmumu, visticamāk, ir pieņēmis arī vienības komandieris.
      Kas attiecas uz “pagalēm”, tad tās ir pat ļoti piemērotas darbībai tālākās distancēs. kas pārsvarā jau arī jāveic zemessargiem. Jāatceras viena lieta, kuru zina katrs karavīrs, bet, kā redzams, nezina neviens zemessargs. Ne ierocis izšķir kaujas iznākumu, bet karavīrs, kurš prot taktiski pareizi izmantot šo ieroci atbilstoši tā kaujas spējām. Tāpēc ir jāmācās indiviudāli, jāspecializējas ieroča apgūšanā un kolektīvi jāsaliedējas!

    • Tiešām rodas sajūta, ka štāba un augstākas vadības līmenī kāds (vai kādi) mērķtiecīgi rūpējas, lai sliktākā scenārija gadījumā patriotiskie zemessargi aizietu bojā. Vajadzīgo ieroču vienkārši nav. Ja arī ir daži, tad ar tiem reāli šāvuši ir mazāk par 1% zemessargu. Tas, ko māca ukraiņu pieredze, ir, piemēram, nepieciešamība pēc 12,7 kalibra ieročiem. Nez vai kāds zemessargs tādu vispār ir redzējis? Mūsu vienībā tādu nav vispār. Var jau būt, ka kungiem atskaitēs un uz papīra viss ir kārtībā, diemžēl dzīvē viss ir savādāk. Tas pats sakāms par medicīnu. Medicīnas somas ir tik, cik humpalās sadāvinātas vai privāti nopriktas. Ar ko tad glābsim ievainotos? Pārsiesim ar apakšveļu? Un jāpiekrīt par apmācībām (vismaz dažām), kur rezultāts tiek pasniegts daudz rožaināks nekā ir patiesībā. Ja jau mācībās apgāde ir pašķidrā līmenī, tad kāda tā būs reālas krīzes gadījumā? Tiešām ticat, ka labāka?

  8. Ēku ieņemšana vairs nav bērnu spēle !!

Draugiem Facebook Twitter Google+