×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
27. maijs, 2016
Drukāt

“Nekal mani gredzenā”: pagrūti izdziedama, klausītāju iecienīta

Foto no Valsts fotofonodokumentu arhīva.Foto no Valsts fotofonodokumentu arhīva.

GUNĀRS JĀKOBSONS, “Mikrofona” aptaujas idejas autors un vadītājs, rubrikas “Dzintara dziesmas vēsturē” autors Latvijas Radio 2.

1975. gads bija pēdējais četrus gadus ilgušajā “Mikrofona” aptaujas pauzē, kad noslēguma koncerti nenotika un uzvarētāji netika apbalvoti uz lielās skatuves. Tādēļ šajā posmā laurus plūkušie mākslinieki palika bez pelnītās publiskās atzinības, ieskaitot 1975. gadā uzvarējušo Zigmaru Liepiņu ar Noras Bumbieres izpildīto “Ķiršu lietu”.

“Cietējs” bija arī Viktors Lapčenoks, kurš šajos četros gados uzvarēja divkārt un līdz ar to ir četrkārtējs “Mikrofona” aptaujas uzvarētājs, gluži kā Mirdza Zīvere. Taču bieži vien trofeju uzskaitīšanā pārtraukuma gadi netiek ņemti vērā, tādēļ Viktoram piedēvē vien divas uzvaras.

1975. gadā viņam neizdevās tikt pie galvenās balvas, taču pirmajā četrinieki bija veselas trīs Viktora izpildītās, Raimonda Paula komponētās dziesmas. To vidū arī 4. vietu ieguvusī “Nekal mani gredzenā” – vienīgā no šīm trim, kuru Viktors izpildīja solo, bez Noras Bumbieres.

Ko viņš pats saka par šo dziesmu? Viktoram “Nekal mani gredzenā” šķiet tāds pagrūts gabals, ne tik viegli izdziedams, kā, piemēram, viņa agrīnās dziesmas “Ar mani atkal runā kaijas” un “Savāda vasara”. Par pēdējo viņš teica, ka tā ir ļoti vienkārša, forša dziesma, tādēļ publika to viegli pieņēmusi un dziesma skanējusi katrā koncertā. Lai arī “Nekal mani gredzenā” nevar sūdzēties par popularitātes trūkumu, tā netrenētai balsij ir lielāks izaicinājums un tādēļ retāk dzirdama pie svinību galda. Dziesma acīmredzot patika arī Maestro, jo tās vārdā tika nosaukts 1974. gadā izdots albums ar Viktora Lapčenoka un Noras Bumbieres iedziedātām dziesmām.

Jāteic, ka Viktors visu laiku bijis ļoti cieši saistīts ar “Mikrofonu”. Saistībā ar aptaujas 35 gadu jubileju mēs organizējām tūri pa Latviju, kuras ietvaros notika gandrīz divdesmit koncerti visā Latvijā, ieskaitot noslēgumu Nacionālajā teātrī. Koncertu nosaukums bija “Sens, tik sens”, un šajos koncertos piedalījās arī allaž atsaucīgais Viktors Lapčenoks, priecējot klausītājus ar savu vienreizējo balsi un skaistajām Raimonda Paula dziesmām.

Šodien tautā iemīļotākās dziesmas turpina apkopot “Amigo Dzintara dziesmu” aptauja. Šobrīd notiek balsošana par otrā pusfināla dziesmām, kas noslēgsies 29. maijā. Četras labākās no katra pusfināla un populārākā piektās vietas ieguvēja iekļūs finālistu vidū, kas 18. jūnijā lielajā noslēguma koncertā Jelgavā cīnīsies par 2016. gada tautā mīlētākās dziesmas titulu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+