×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
19. marts, 2017
Drukāt

Uldis Šmits: Krievijā izveidots “informācijas operāciju karaspēks” (5)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Nepareizi nosaucot kādu lietu, tiek vairotas pasaules nelaimes – sacījis rakstnieks Albērs Kamī filozofiskā esejā par to, ka cilvēka sūtība ir “nekalpot meliem”.

Politikā “nepareizi nosaukto” lietu arvien bijis pārpārēm, bet tagad saskaramies ar parādību, kad bieži vien arī meli vairs netiek saukti par meliem. Tos pat pielīdzina valstiskai gudrībai – pirms trim gadiem Krimā uzradās bēdīgi slavenie “zaļie cilvēciņi” un oficiālā Maskava klāstīja, ka tai neesot ar tiem nekāda sakara, bet pēc neilga laika prezidents Vladimirs Putins izlielījās, ka teju pats personiski vadījis Krimas sagrābšanu. Ar Krievijas iesūtīto militāristu un specdienestu kontingentu gādību Donbasā tika radītas “tautas republikas” jeb sava veida placdarms Ukrainas valstiskuma graušanai, taču Kremļa pārstāvji no ANO un citām augstām tribīnēm meloja, ka “viņu tur nav”. Nu, varbūt daži ar visiem tankiem nejauši iemaldās. Tāpēc ukraiņi šos iesūtītos agresorus ar rūgtu ironiju mēdz dēvēt par “ihtamņetiem” (no krievu valodas: “ih tam ņet” – “viņu tur nav”). Viņu klātbūtne svešas valsts teritorijā, kur Krievija pastāvīgi ieved arī smago bruņojumu un munīciju, nevienam šaubas nerada, tomēr Maskava arvien izvirza prasību “a jūs pierādiet”, un, kad liecības nāk klajā, vienkārši deklarē, ka pierādījumi neko nepierāda. Turklāt Krievijas TV kanāli to visu attēlo ar lielu sajūsmu. Sak, melojam varenāk par citiem, un kuslie Rietumi ir bezspēcīgi – tas uzlabo tautas noskaņojumu.

Saskarē ar Austrumukrainas kaujas lauku realitāti sauklis “a jūs pierādiet” tomēr nav pārāk ērti izmantojams. Jo politisko kuluāru sarunās kāds allaž var likt galdā satelītuzņēmumus un attiecīgus dokumentārus materiālus, kas reizēm parādās arī presē. Savukārt virtuālā telpa un informācijas telpa ir kā radīta žonglēšanai ar “ih tam ņet”. Tādēļ būtu paturams prātā Krievijas aizsardzības ministra Sergeja Šoigu nesen Valsts Domē paustais atzinums, ka ir izveidots “informācijas operāciju karaspēks”, kas esot krietni efektīvāks par padomju ēras kontrpropagandas dienestu, un ka propagandai “jābūt gudrai”.

Karadarbības saistība ar informāciju vai dezinformāciju nav nekas jauns, taču mūsdienās – Šoigu to, protams, nepateica – t. s. informācijas operācijas nozīmē arī kiberuzbrukumus, kādi jau fiksēti daudzās valstīs. Dzīvojam it kā miera laikos, bet uzbrukumi notiek. Patiesībā tos vajadzētu saukt par kibernoziegumiem, kas vērsti pret infrastruktūras objektiem, preses izdevumiem un atsevišķiem politiķiem, bet – “pierādiet”. Tiesa, kiberuzbrukumiem pieskaņotā “informācijas” kampaņa pret Francijas prezidenta amata kandidātu Makronu sevišķi “gudra” vis nebija (viņu iztēloja par geju lobija izvirzītu), drīzāk vairoja pretendenta izredzes. Putina preses sekretārs Dmitrijs Peskovs tad ar nopietnu sejas izteiksmi pavēstīja, ka Kremlim vispār “nav nekādu nodomu jaukties citu valstu iekšējās lietās”. Nav arī pierādījumu, un melojot ausis, izrādās, nekustas. Pretējā gadījumā tās dažam labam jau būtu nokritušas, jo diez vai izturētu sparīgos vēzienus.

Rietumi tikko sāk apjēgt apdraudējuma apmērus un reaģēt. Tikmēr Baltija kā hibrīdkara izsenais mērķis pat šķietami nonākusi viltus ziņu plūsmu un lielo notikumu perifērijā. Nosacītais pieklusums gan ir mānīgs un vairāk izskaidrojams ar mūsu ieradumu. Esam pārlieku pielāgojušies Latvijai veltītajām “informācijas operācijām”, ko mūsu eksperti sarunas karstumā mīl jaukt ar “viedokļu dažādības” izpausmēm. “Operācijas” tomēr drīz pieņemsies spēkā dažādu iemeslu dēļ – būs pašvaldību vēlēšanas, NATO bataljonu uzņemšana un nākamgad Baltijas valstu simtās jubilejas. Bet mēs visi, Latvijas ārpolitikas veidotājus ieskaitot, varētu sarūpēt valstij vajadzīgu dāvanu – saukt lietas īstajos vārdos.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt


  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Lai valdītu pār cilvēku, atliek viņu tikai iebiedēt, jo – bailes vienmēr bija un būs pats drošākais cilvēku krāpšanas un paverdzināšanas līdzeklis.”

  Un, arī: “Pasaule pazudīs nevis no tā, ka ir pārāk daudz cilvēku, bet tādēļ, ka ir daudz necilvēku.”

  =======

  Mediju ziņa (2015. gads): “ASV bruņotie spēki, kas ir izvietoti Austrumeiropas sabiedroto valstu teritorijās (tajā skaitā – arī Latvijā, Lietuvā un Igaunijā jeb Baltijas valstīs, kas gluži pamatoti tiek dēvētas un arī uzskatītas par NATO militārā bloka kontrolētās globālās teritorijas austrumu virziena “buferzonu”), ir gatavi dot prettriecienu Krievijas iespējamajai agresijai, negaidot NATO kolektīvās drošības procedūras iedarbināšanu, kas ir noteikta “Ziemeļatlantijas līguma” 5.pantā”, esot publiski “nācis klajā ar paziņojumu ASV vēstnieks NATO militārajā aliansē Daglass Lūts”. “Īpaši svarīgi ir tas, ka ASV Bruņoto spēku vienības, ieskaitot sauszemes, gaisa un jūras spēku vienības, jau ir izvietotas NATO Austrumeiropas sabiedroto teritorijā”, esot “norādījis šis “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdības ārlietu resora augsta ranga ierēdnis”. «Mēs, ASV pārstāvniecība NATO un “amerikas savienoto valstu” (ASV) valdība, saprotam, ka lai tiktu piemērots 5.pants, ir jāgaida visu 28 sabiedroto akcepts. 5.pants nozīmē – lai katra NATO militārā bloka dalībvalsts sniegtu atbildi, bet – ASV ir pienākums reaģēt arī uz divpusējo principu pamata, neraugoties uz to, kas notiek Ziemeļatlantijas militārā bloka (NATO) padomē», esot “paudis ASV pārstāvis NATO blokā”. “Šāds politisks lēmums jau ir pieņemts un mūsu (ASV) spēki ir uz mūsu (ASV) interešu telpas austrumu robežām un paliks tur, kā sacīja prezidents Obama, tik ilgi, cik tas mums (ASV) būs nepieciešams”, esot “uzsvērti apgalvojis un atgādinājis šis ASV valdības augsta ranga pārstāvis”…
  ——-
  Mediju ziņa (2015. gads): “Valdības locekļi aiz slēgtām durvīm nolēma, ka tiks lūgta pastāvīga NATO militāro spēku klātbūtne Latvijā”, žurnālistiem sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma ( “V-“jenotība” ). «Mēs izvērtējām, kā tiek pildīti NATO “Velsas samita” lēmumi, un tie tiek pildīti saskaņā ar plānu – valdības ministri izskatīja šīs valsts pašreizējā “aizsardzības ministra” R. Vējoņa ( ZZS jeb “hūtes naftaspāķi” ) politiski atbildīgi vadītās “aizsardzības ministrijas” (AM) atbildīgo pārstāvju sagatavoto informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību tā dēvētajā “ziemeļatlantijas līguma organizācijā” (NATO) pagājušajā gadā (2014.) un mēs piekritām, ka Latvija grib pastāvīgo NATO militāro spēku klātbūtni Latvijā un Baltijas valstīs», klāstīja premjere Straujuma. “Uz jautājumu, vai Latvija nosūtīs oficiālu lūgumu NATO militārā bloka vadības locekļiem, šī valdības vadītāja (Straujuma) atbildēja, ka šādu vēstuli iesniegs Latvijas “nacionālo bruņoto spēku” (NBS) komandieris kopā ar abu pārējo Baltijas valstu pārstāvjiem”…
  ——-
  MZ hroniskā ikdiena (2014. – 2017. gads): Šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “valstī” agonējošās LUMPEŅU “titulnācijas” totālas degradācijas un neatgriezeniskas pašiznīcināšanās marasms turpinās, VĒL JOPROJĀM. Tajā skaitā un īpaši jau derdzīgi – arī “reflektējoties” šīs pašreizējās SILES “valsts” varas SISTĒMAI verdziski pakalpīgajos un bezcerīgi truli “lojālparEJotiski orientētajos”, proāmurikāniskas deRmolibersatu militārhistēriskās propagandas zombējumu ikdienišķi masīvi tiražējošajos masmēdekļos…
  ——-
  .
  “Maitas putni KARU ķērca…”
  ( “latv(ĀN)ijas” SILES “valsts” versija 1.0.K )
  ( aktuālais prātuļojums – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Maitas putni karu ķērca” ~
  SILES rukšķu varza brēca:
  “Jeņķu “bosi” karot taisās,
  Mums pa “shēmu” jāpamaisās!”
  .
  “Maitas putni karu sauca” ~
  SILES rukšķi ‘gaisu jauca’:
  “Jevro “šefi” karot grasās,
  Mums – kaut “buferzōna” prasās!”
  .
  “Maitas putni karu alka” ~
  MUĻĶU zemes “politsvalkā”,
  SILES rukšķi nezin mēra,
  Kviekt pēc asinīm un sēra:
  .
  “NOZOMBĒSIM “glupos baurus”,
  Masmēdekļos MELU aurus,
  Tiražējot, biezā slānī ~
  Lai šie “austrumkraju” gānī:
  Rusofobiem lai caur zobim,
  Ķērciens sprūk (dēļ ‘fiškas robiem’) ~
  “Krievi nāk!!!” un “Karu gaidām!!!”
  (Ar ko “glupo pūli” baidām).
  Rasistiem lai rīkles skaļas:
  “Netrūks “lielgabalu gaļas”,
  “rietumalianses blokam” ~
  Karosim, kaut plikām …(rokām)!!!”
  .
  Naciķi lai “palaiž žaunas”:
  “Štrunts, ka pastalas nav jaunas,
  “Humpalvešas” – jeņķu stilā,
  “Kamuflāžas” tonī (zilā),
  “Pancervāģi” – andelēti,
  Britu “šrotā” (NE jau lēti!),
  Duļibāni – stobriem līkiem
  (Bliezt ap stūri brāķa “rīkiem”),
  “Karakungi” – treknām miesām,
  “Karakalpi” – formām liesām ~
  Galvenais, lai slaktiņš sākas:
  Izkaus latv(ĀŅ)us, kā nākas!!!…”
  .
  “sabiedrotie” kūda “lempjus,
  Audzēt bruņošanās tempus” ~
  Šie (no “āmurikas” krastiem?!),
  Suflē “euroliberastiem”,
  Ko un kā lai “bauri” dara,
  Kas pa skaļo ķērc pēc kara:
  “Piķi šķiest “pēc pilnas fāzes” ~
  “aliansei” – uzbliezt “bāzes”,
  Lūžņus – dārgi pārdot lūgties,
  Masmēdekļiem – ‘fiškā jūgties’:
  “okupantus” – saukt un gaidīt!
  Latv(ĀŅ)us – ar slāviem baidīt!!!…”
  .
  Kamēr ķērktais karš nav jūtams,
  “Mesidžu” priekš lohiem sūta,
  MUĻĶU zemes SILES balsti:
  “”Hibrīdkarš” JAU grauj šo “valsti”!!!
  “Frontes līnija” iet cauri,
  MUĻĶU zemei, “glupie buari”!!!
  (Tā JUMS masmēdekļi ‘borē’,
  Ko MĒS “turam īsā šņorē”…)
  ATKAL “Krievi nāk!!!”, ak šausmas!…”
  (Kaut – NAV ķērcējiem ne jausmas,
  Kas tas “hibrīdkarš” tāds skaitās ~
  Galvenais = ķērkt: “Lācis aitās!!!”…)

  “Maitas putni karu ķērca,
  Knābjus asinsplūdos mērca,
  Miesas plosot, mošķu barā,
  Aptrakuši, bezsakarā…”
  .
  SILES maitas kviec pēc kara ~
  Rukšķiem šļūk no zobiem vara,
  MUĻĶU zemes SILES “valstī”?
  (Diez, cik LUMPEŅU šos balstīs?…)

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 2. Palīdzība Ušakovam garantēta! 🙂

 3. А у меня есть пожелание автору и всем прочим комментаторам. Господа, а начните ка вы с себя, начните сами называть вещи своими истинными именами, начните сами говорить правду!!! Расскажите правду о своих собственных «революциях», о том как и за сколько вы сами получили свою «независимость»!? Кто же таки стрелял на на бастионной горке, кто стрелял у вильнюской телебашни?! Разъясните знаменитую фразу одного вашего политика: «как же было можно не обещать». В конце концов, скажите правду о своих «героях легионерах», чей очередной «праздник» прошёл совсем недавно. Не хотите? Не можете?!
  Тогда расскажите, на что были потрачены «печеньки» США размером 5 миллиардов долларов на Украине. Кто и куда стрелял на майдане, и главное, в кого? И откуда у майданщиков появилось оружие? И кто обучал боевиков из добровольных батальонов? И что на Украине делают многочисленные наёмники, и из Польши, и из америки, и из северных стран? Где результаты расследования трагедии в Одессе?! Их нет, а документальные доказательства потеряны!?
  Чем занимается центр НАТО в Таллинне? Борьбой в киберпространстве уже несколько лет. Чем занимается аналогичная структура НАТО у нас? Борьбой с пропагандой и пропагандой! Её недавнее исследование отчёт, вообще достойно премии Дарвина или золотой клюквы!
  Так что, господа пропагандисты, не надо показвать пальцем в других. Начните лучше с себя.

  • pašjoj v dibens, raksti ka var saprast. samij umnij atradies.

   • Очевидно же, что умнее тебя. Ибо твой закорузлый мозг националиста не смог найти других аргументов, кроме того, чтобы в очередной раз придраться к русскому языку.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+