×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. jūlijs, 2016
Drukāt

Nekārtībās Berlīnē ievaino vairāk nekā 120 policistu

Foto-EPAFoto-EPA

Sadursmēs starp antikapitālistiski noskaņotajiem protestētājiem un policiju 10.jūlija naktī Berlīnē ievainoti 123 policijas darbinieki, liecina svētdien publicētie oficiālie dati.

Berlīnes policija informēja, ka 86 protestētāji ir aizturēti “visagresīvākajā un vardarbīgākajā demonstrācijā pēdējo piecu gadu laikā”.

Aplēses liecina, ka 3500 cilvēku piedalījās protesta akcijā pret Vācijas galvaspilsētas mēģinājumiem padzīt personas, kas nelikumīgi apmetušās īpašumos bijušās Austrumberlīnes teritorijā.

Pirms protesta akcijas gādāt par kārtību tās laikā tika norīkoti 1800 policistu.

Berlīnes policija norādīja, ka galēji kreisi noskaņotie aktīvisti uz policijas darbiniekiem meta pudeles, akmeņus un petardes.

Tiek vēstīts, ka Berlīnē aizdedzinātas vairākas automašīnas. Kopš 22.jūnijā plašā operācijā tika izklīdināta tā dēvēto skvoteru komūna, par ļaunprātīgas dedzināšanas gadījumiem tiek ziņots katru nakti.

Vācijas galvaspilsētā pēc Berlīnes mūra krišanas 1989.gadā valsts austrumu daļā izveidojās plašas skvoteru kopienas, kas apmetās dažādos nekustamajos īpašumos, bet tagad šie rajoni ir modernizēti un iekārojami nekustamo īpašumu tirgū, tādēļ īpašumu saimnieki vēlas tur izmitināt oficiālus īrniekus vai īpašumus pārdot.

Pašvaldības politiķiem nav vienprātības par dialogu ar protestētājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+