×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
25. novembris, 2016
Drukāt

Nekārtībās Bulgārijas lielākajā bēgļu nometnē ievainoti 14 policisti (4)

Foto: LETA/Scanpix/EPAFoto: LETA/Scanpix/EPA

Nekārtībās, kuras ceturtdien Bulgārijas lielākajā bēgļu nometnē sarīkoja apmēram 1500 migrantu, ir ievainoti 14 policisti un aizturēti vairāk nekā 200 nekārtību cēlāji, paziņoja amatpersonas.

Migranti, galvenokārt afgāņi, Harmanli uzņemšanas centrā netālu no robežas ar Turciju dedzināja riepas un mēbeles, kā arī apmētāja ar akmeņiem 250 policistus, žandarmus un ugunsdzēsējus, sacīja vietējās policijas pārstāve sakariem ar presi Nina Nikolova.

Nekārtību cēlāji protestēja pret to, ka 3000 migrantiem kopš otrdienas ir aizliegts atstāt centra teritoriju medicīnisku apsvērumu dēļ. Vairāk nekā 100 iemītniekiem ir diagnosticētas ādas slimības un vīrusu infekcijas, un bulgāru nacionālisti pieprasīja noteikt karantīnu saslimušajiem migrantiem.

Situācija saasinājās ceturtdienas vakarā, kad policija lietoja divus ūdens lielgabalus, lai atspiestu nekārtību cēlāju grupu atpakaļ ēkās un neļautu viņiem atstāt nometni.

Harmanli uzņemšanas centrā mīt vairāk nekā 3000 migrantu. Jau oktobrī tur izcēlās nekārtības, kad vairāki simti afgāņu pieprasīja, lai viņiem ļautu doties tālāk uz Rietumeiropu.

Eiropas Savienības nabadzīgākajā valstī Bulgārijā šobrīd uzturas 13 000 nelegālo imigrantu, pārsvarā no Afganistānas, un tās uzņemšanas centri ir pārpildīti.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Kad tos deboširus sāks sūtīt atpakaļ uz savu tevzemi? Negribas, tad lai turpina demolēt…

  2. CIK ILGI TIKS UZŅEMTI IMIGRANTI ES????????????? ATBILDE: TIK ILGI, KAMĒR ES PATIKS, KA TIEK NOGALINĀTI ATTIECĪGĀS VALSTS IEDZĪVOTĀJI , SAKROPĻOTI UN SAVAINOTI POLICISTI!!! UZ PRIEKŠU, BIEDRI IMIGRANTI!!!

  3. Dzīvnieki

Draugiem Facebook Twitter Google+