×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.8°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. janvāris, 2013
Drukāt

Nekārtībās Venecuēlas cietumā 55 bojāgājušie

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vismaz 55 cilvēki gājuši bojā un 90 ievainoti sadursmēs starp ieslodzīto bandām un apsargiem Venecuēlas cietumā, paziņoja vietējās slimnīcas direktors.

Televīzijā pārraidītā video bija redzami Nacionālās gvardes karavīri, kas norobežoja cietuma piebraucamo ceļu, kamēr no ēkas tiek izvesti ieslodzītie asiņainās drēbēs, bet aiz norobežojumiem ieslodzīto tuvinieki, galvenokārt asarās izplūdušas sievietes, gaidīja informāciju par saviem tuvajiem cilvēkiem.

Lielākā daļa ievainoto nekārtībās Uribanas cietumā Venecuēlas Laras štata Barkisimeto pilsētā guvuši šautas brūces, norādīja slimnīcas vadītājs Ruijs Medina.

Par cietumiem atbildīgā valdības ministre Irisa Varela stāstīja, ka nekārtības izcēlās pēc tam, kad varas iestādes sāka cietumnieku pārbaudi, lai atrastu nelikumīgus ieročus. Viņa pieļāva, ka nekārtības kā aizsegu izmantoja cietumnieku bandas savu rēķinu nokārtošanai.

Ministrija konkrētu nekārtībās bojāgājušo skaitu nesniedza.

Venecuēla ir bēdīgi slavena ar cietumu bēdīgo stāvokli, izpelnoties starptautisko cilvēktiesību nosodījumu, jo cietumos vietas ir paredzētas 14 tūkstošiem cilvēku, bet aiz restēm visā valstī pašlaik atrodas gandrīz 50 tūkstoši cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+