Pasaulē

“Nekas nav bijis tik spēcīgs kā “Irma”!” Amerikas latvieši neziņā par radinieku un sava nama likteni 1

Kadrs no video

Kamēr Floridas štats cīnās ar viesuļvētru un tās radītajiem postījumiem, Latvijā atrodas Amerikas latvieši, kuru dzīvesvietu – Floridas štata piekrastes pilsētu Neiplsu – viesuļvētra “Irma” izpostījusi pamatīgi.

Abiem sirmgalvjiem lidojums mājup uz Floridas štatu bija paredzēts pagājušajā sestdienā, taču vētras dēļ visi reisi tika atcelti. Floridā šobrīd atrodas viņu bērni, mazbērni un mazmazbērni, vēsta LNT Ziņas.

Amerikas latvieši nezina, vai viņu mājas nav izpostītas un arī tuviniekus neizdodas sazvanīt, tomēr viņi nezaudē cerību, ka ģimenei izdevies paglābties.

Dace un Georgs stāsta, ka pēdējo reizi ar meitu izdevies sazināties svētdienas rītā. Meita stāstījusi, ka pilsētā valda panika un iedzīvotāji cenšas aizbēgt no postošās viesuļvētras.

Saistītie raksti

Lorem ipsum
FOTO: Leta

“Viņa bija sašutusi, ka vajag atstāt savu māju. Visiem obligāti vajadzēja atstāt savas mājas, lai būtu drošībā. Viss izpirkts, neko nepārdeva, visi “uzpildījās”, jo nezināja, cik ilgi uz ceļa būs jāstāv, kamēr kaut kur brauc projām. Lidmašīnās vairāk nevarēja pieteikties, lai lidotu prom, viņi nevarēja tikt, un tur nav diezgan ceļu, lai visi kaut kur brauktu. Abi sirmgalvji atzīst, ka šobrīd nevar prognozēt, kad viņi varēs atgriezties mājās, jo iepriekšējā pieredze liecina, ka šādu dabas stihiju sekas tik ātri likvidēt nav iespējams,” piedzīvotajā dalās ASV latvieši Dace un Gregs. “Tur ir aligatori, ja tur ir applūdis, neviens mums nevarēs atbraukt pakaļ, mēs nekur netiekam, tad mēs gulēsim turpat lidlaukā, ja mēs tiekam tur.”

Floridas štatā no septembra līdz pat novembrim ir aktīva viesuļvētru sezona, taču abi Amerikas latvieši, kuri ASV dzīvo jau vairāk nekā 70 gadus, atzīst, ka piektās kategorijas viesuļvētru nav piedzīvojuši.

LA.lv