×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. februāris, 2014
Drukāt

Franks Gordons: Krievija pret Igauniju: kārtējā jezga ap pieminekli (25)

Foto - LETAFoto - LETA

Pirms septiņiem gadiem Igaunijā tika nolemts Tallinas centrā uzslieto “Aļošu” jeb “bronzas kareivi” pārvietot uz karavīru kapiem, šis itin likumīgais solis, kā zināms, lika krievvalodīgo pūlim ārdīties un sarīkot grautiņu, ko atbalstīja Maskava. “Bronzas kareivis”, kas tagad simbolizē Otrā pasaules karā kritušo piemiņu, ir visiem pieejams, un tā pakājē noliek ziedus.

Tātad viss kārtībā? Nē, patlaban Maskavā tiek kurināta jauna histērija, un atkal pieminekļa dēļ: “No padomju okupācijas cietušo biedrība “Memento” iesniegusi Igaunijas kultūras ministram projektu, kas paredz Tallinas centrā, Tinismēgi pakalnā, kur reiz stāvēja “Aļoša”, izveidot memoriālu kompleksu – 55 stabus ar 110 tūkstošu “okupāciju (daudzskaitlī, tātad abu okupācijas varu. – F. G.) terora upuru” vārdi.

Jau šī lieliskā projekta publikācija vien izraisījusi protesta vilni zināmās Tallinas krievvalodīgo aprindās un, kā varēja paredzēt, Maskavā, kur vairāki Krievijas Valsts domes deputāti jau tagad aicina Kremli piedraudēt Igaunijai ar sankcijām.

Šos deputātus tracina tas, ka iecerētā memoriāla tiešā tuvumā atrodas Okupācijas muzejs, piemineklis admirālim Johanam Pitkam (kas esot “karojis pret sarkanarmiju”) un Brīvības krusts, kas uzsliets, pieminot 1916. – 1920. g. Atbrīvošanas karu.

Šī jezga ap memoriālā kompleksa projektu, kas sacelta Krievijā, patiešām ir nekaunība “bez robežām”.

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. Pārāk skopa informācija, lai dotu savu slēdzienu. Krievija izmantos jebkuru iemeslu , lai savējiem radītu negatīvu atieksmi par sliktajiem baltiešiem. Igauņiem, atšķirībā no mums ir stingrāks mugurkauls

 2. Putins nesamierinasies Atbildēt

  ar vestures faktu ka Stalins un Hitlers abi ir banditi. Putins visadi centisies pieradit ka komunistu slepkavibas bija ,,labakas,, neka fasistu ,,slepkavibas,, un tadejadi komunisti ir visadi slavejami. Apogeja bija Usakova izdaribas 9 maija kad vins vecitim NKVD slepkavas formas terpa palidzeja nolikt pukites. Varu tikai iedomaties kads tracis saceltos ja GESTAPO formas terpa kads individs noliktu pukites.

 3. Ну и раскудахтались вы сегодня…Такие грозные все, аж жуть…

 4. Tā ir lieliska ideja. Es arī domāju, ka Latvijas okupācijas pieminekļa kompleksā vajadzētu uzcelt memoriālu ar okupācijas terora upuru vārdiem. Mana tēva un vectēva vārdi tur atrastos.

 5. Tādu vajadzētu novietot blakus draudīgajam okupantu monstram Pārdaugavā. Draudīgie tur esošie nezvēri ar šaujamiem būtu labs fons

 6. Kuru gan tas viss varētu pārsteigt…

 7. Igaunijas rīcība pieminekli pārceļot bija pilnīgi likumīga, jo starp Krieviju un Igauniju nebija noslēgts līgums par apbedijumu un memoriālo būvju aizsardzību(sīkāk Krievijas laikrakstā Soveršeno sekretno no 2003 g. februāra izdevuma).

 8. Te ir svarīga lietas būtība, ko Gordons arī īsti nepasaka. Svārīgi ir kāpēc Krievijas vara negrib to pielaist? Krievijas “vēsturnieki” ar visādiem paņēmieniem cenšās pierādīt, ka Staļins ir darījis pareizi. Tiek gatavoti likumi, kas sodīs jebkuru Staļina un Padomju armijas kritiku. Pat nepieļauj domu, ka tā varētu būt kļūda. Un tas ir visbīstamākais. Notiek centieni atgriezties pie vecām metodēm. Štrunts ar to Aļošu un memoriālu – drīkst tikai slavēt “atbrīvotājus”. Par nožēlu no Eiropas lielas palīdzības nav ko gaidīt, tie sapņo par socialismu un kaut kādām komunisma uzvarām. Tiek pat izvilkts no vēstures tāds Miguels Miguels, kas priecājās par NKVD slepkavībām spāņu revolūcijas laikā un kritizē baltiešu poziciju.

 9. Tas ir Krievijas nekaunibas kalngals!

 10. Mongoļu – tatāru pēcteču nekaunība ir neizmērojama! Malači igauņi, nepadodaties! Arī latviešm būtu ko pamācīties.

 11. Igauņiem ir arī šodienas prezidenti un ar kuriem var lepoties un nevis iet medībās, smalkās maltītēs, konfliktēt ar kuvieriem un domāt par Eiropai blēdītu viesu māju…

 12. Gribēt jau var daudz ko, bet tas nenozīmē ka visām iegribām jāpiepildās, kaut gribētājs ir varens un bagāts.Gan bālēliņi pratīs īstā brīdī šim parādīt , kur vēži ziemo…

 13. Trapīgi kā vienmēr,Gordon!

 14. Dziļā cieņā pret Tevi, Frank! Atbildēt

  A mož atbrauc un pacīnies KLĀTIENĒ pret Tevis minētajiem mēsliem?!?

 15. Igauņi vienmēr ir bijuši savas valsts patrioti.Malači! Neloka savu muguru citu priekšā.

 16. Igauņu tautas drosme,pašlepnums un uzdrīkstēšanās ir apbrīnojama,latviešu pragmātiķiem un individuālistiem to nesaprast.

 17. Padomju okupanti ar saviem pieminekļiem var iet ieskrieties.

  • Lepna un cienījama valdība , kas nekad nelokās. Lai veicas!!! Kā nav kauna jaukties svešas valsts iekšējās lietās??? Es, piemēram, gribu , lai nabaga Ļeņinu apglabā cienīgi kapos, kā visus mirstīgos. Vai manī Kremļa saimnieki ieklausīsies???

Draugiem Facebook Twitter Google+