×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
16. jūnijs, 2014
Drukāt

Deivids Kemerons: Nekautrēsimies par britiskumu (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Apvienotās Karalistes iedzīvotājiem vajadzētu pārtraukt kautrēties būt britiskiem, mudinājis premjerministrs Deivids Kemerons, aicinot enerģiskāk veicināt tās vērtības un institūcijas.

Britānijas valdības vadītājs atkārtojis izglītības ministra Maikla Gouva aicinājumu veicināt “britu vērtības” britu skolās, vēršoties pret centieniem ievazāt islāma ekstrēmismu mācību iestādēs Birmingemā, valsts otrajā lielākajā pilsētā, kur dzīvo liels skaits musulmaņu. Kemerons uzsvēra, ka skolēniem britu skolās būtu jāmāca arī par Lielo tiesību hartu (Magna Carta), kas tika pieņemta pirms 800 gadiem un noteica, ka arī karalis ir pakļauts likumam, atzīmē laikraksts “Mail on Sunday”.

Britu premjers kritizē pēdējos gados pieļauto satraucošo attieksmi no varas iestāžu puses pret neiecietības paudējiem: “Ja jūs negribat ticēt demokrātijai, lai tā būtu; ja nepiekrītat dzimumu vienlīdzībai, neraizējaties par to; ja esat pavisam neiecietīgi pret citiem, mēs tomēr būsim iecietīgi pret jums.” Kemerons atzīmē, ka šāda attieksme “ir novedusi ne tikai pie [sabiedrības] šķelšanās, bet arī pieļāvusi ekstrēmisma – gan vardarbīga, gan nevardarbīga – uzplaukumu”. Izglītības ministrs Gouvs solījis “izlēmīgu rīcību” pēc Izglītības standartu biroja (“Ofsted”) inspektoru ziņojuma, ka Birmingemā vairāku skolu direktori ir izmantojuši dienesta stāvokli mācību satura ietekmēšanai.

“Ofsted” ziņojums tika sagatavots, jo tika saņemtas sūdzības, ka konservatīvi noskaņotās musulmaņu kopienas pārstāvji ir centušies ietekmēt pilsētas skolu nodarbību sarakstu un mācību ētiku.

Komentējot “Ofsted” ziņojumu, premjers Kemerons izteicās: “Britu vērtības ietver: ticību brīvībai, iecietību pret citiem un personiskās un sociālās atbildības pieņemšanu, cieņu pret likuma varu un tā ievērošanu. Šīs vērtības ir tikpat britiskas kā valsts karogs, futbols un zivis ar kartupeļiem,” raksta “Mail on Sunday”. 2015. gadā apritēs 800 gadi, kopš Anglijas karalis Džons parakstīja Lielo tiesību hartu, dokumentu, kas pirmo reizi noteica, ka karalis ir pakļauts likumam. Kemerons pauda vēlmi, lai visi skolēni stundās iepazītos ar hartu. “Šī dokumenta saglabājušās kopijas var būt izbalējušas,” atzina britu premjers, “taču tā principi ir spoži kā vienmēr, un tie veidojuši pamatu demokrātijai, vienlīdzībai, cieņai pret likumiem, kas padara Britāniju par Britāniju”. Atzīmējot gadu, kas atlicis līdz Lielās tiesību hartas pieņemšanas 800. jubilejai, svinīgajā pieņemšanā premjera rezidencē Dauningstrītā Kemerons pauda vēlmi, lai to atzīmētu visā valstī. Paužot bažas par islāmistu viedokļa uzspiešanu Birmingemas skolās, premjers Kemerons izteica cerību, ka plāns veicināt britu vērtības skolās tiks ieviests visu Britānijas skolu, gan valsts, gan privāto, gan reliģisko vai citu organizāciju dibināto, programmās un to atbalstīs visi Apvienotās Karalistes iedzīvotāji. Valdība ieteikusi “Ofsted” bez iepriekšēja paziņojuma veikt pārbaudes Anglijas skolās, lai novērstu mēģinājumus ietekmēt zināmu skolu mācību programmu Birmingemā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. fish and chips ir jātulko kā – zivs ar frī kartupeļiem, nevis zivs ar kartupeliem, tad jau būtu fish and patatoes 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+