Auto un moto

Nekavē mani lieki! Padomi sastrēgumu mazināšanai2

Foto – Evija Trifanova/LETA

Nieks vien atlicis līdz septembrim un satiksmes blīvuma krasam pieaugumam. Tādēļ uzskatām par nepieciešamu dažus vienkāršus sastrēgumu mazināšanas paņēmienus atgādināt. Tu taču nesnaud vai nebaksti telefonu pie luksofora sarkanās gaismas. Tu esi modrs un žiglam startam gatavs.

Tu, protams, jau sen esi ielāgojis, ka apļveida krustojumos labā malējā josla jāieņem tikai pirms tās nobrauktuves, kura ir tavējā. Pirms tam tu brauc pa otro joslu, ļaudams pirmajā bez liekas stāvēšanas iebraukt.

Tu, rātns un likumpaklausīgs, tomēr lieki nedari to, ko satiksmes noteikumi pilsētā atļauj – tu neaizņem otro joslu, ja pirmā ir brīva. Neaizņem pat tad, ja brauc ar šeit maksimāli atļauto ātrumu, jo zini, ka liela kolēģu daļa limitus ignorē. Un apsteigšanas pa labo pusi, “sportiska” vairākkārtēja joslu maiņa, ko radījusi tava ietiepība, būs lieka stresa avots. Gan tev, gan viņiem. Krustojumā, kreiso pagriezienu gaidot, tu iebrauc pietiekami dziļi, ieņem maksimāli iespējamu kreiso stāvokli, lai nevajadzīgi neradītu aiz sevis taisni braukt gribošo, bet tev garām netiekošo asti.

Tu daudz jau zini un dari pareizi, bet, iespējams, vēl neesi ielāgojis “labās prakses” likumu, kurš svarīgs, kad nogriezies pa labi. Šādus liekus “korķus” ik dienas redzam simtiem, jo šauras mūsu ieliņas.

Gājējs ir jāpalaiž. Bet tava pārliekā pietāte pret viņa tiesībām un brīvas pārvietošanās plašumu aptur mani, vēl kādu pusduci auto aiz manis, kuri pirms krietna brīža varētu būt aizbraukuši tālēs zilajās. Griez degunu uz šķērsielas! Pārejas parasti ir pietiekami platas, daudzviet pat no krustojuma gabaliņu attālinātas, un pietiek te vietas gan tavam purniņam, gan pat izcili resnam gājējam. Dari to, protams, lēnītēm un piesardzīgi. Bet dari gan visu iespējamo, lai ar savu pieklājīgo pakaļiņu visu Tērbatas ielu (krustojums ar Dzirnavu ielu, piemēram) neapturētu.

Un, ja vēl tie gājēji, savus dzirdes un redzes orgānus ar mobiliem sakariem pār-slogojuši, izturētos kā atbildīgi satiksmes dalībnieki, nevis lopiņi zaļā pļavā…

LA.lv