Latvijā
Novados

“Neķert kreņķi un pateikties Dievam!” Latvijas simtgadniekus apbrīno Vācijā2

Ekrānuzņēnums no Latgales Televīzijas video

25.augustā notiks Rīgā Ziemeļblāzmas pilī notiks otrais Latvijas simtgadnieku salidojums, kurā piedalīsies arī Lidija Sīmane.

“Pieņemt dzīvi, kāda tā ir. Neķert kreņķi. Pateikties Dievam”, tā es dzīvoju – saka Lidija Sīmane, kura ir četrus gadus vecāka par Latvijas valsti. Izturību mālpilietei palīdz uzturēt viņas ierastais ikdienas sportiskais ritms – katru dienu nosoļot vismaz 2-3 kilometrus.

Rīgas aktīvo senioru alianse (RASA) pastāsta, ka Lidijas kundze iekļuvusi filmā, kas demonstrēta Vācijā.

Vācijas Šlezvigas – Holšteinas zemes televīzijas uzmanību Lidija Sīmane izpelnījās saistībā ne tikai ar savu sportisko soļošanas azartu, bet ar piedalīšanos dokumentālajā filmā “100gadi esības vējos”, kur Lidijas kundze ir viena no filmas varoņiem. Kopā ar 13 Latvijas valsts vienaudžiem Lidija Sīmane filmā stāsta savu stāstu, kas iezīmēts valsts esības pirmajā gadsimtā. Vēstījums par Latvijas enerģiskajiem simtgadniekiem tika demonstrēts Vācijas televīzijas NRD kanālā.

Salidojumā Lidijas kundze satiksies ar filmā un pirmajā simtgadnieku salidojumā iepazītiem laikabiedriem, piemēram ar Jūlijas kundzi, kura šogad iegājusi 107. dzīves gadā. Salidojumā varēs sastapt Veltas kundzi, kura ir dzimusi pusstundu pirms Latvijas valsts dzimšanas dienas.

Noskaties, kā Lidijas kundzi sveica 102. dzimšanas dienā.

LA.lv