Viedokļi
Aptaujas

“Neķert mirkļus, bet gan sajūtas!”1

LNKC arhīva foto

Kas ir saviļņojošākais, piedaloties svētkos? To vaicāju kupli pārstāvētās dejotāju saimes dalībniekiem, kuri gatavojas deju lieluzvedumam “Māras zeme”, kas notiks 6. un 7. jūlijā Daugavas stadionā (ģenerālmēģinājums 5. jūlijā).

Evelīna Vanaga, Babītes novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Dārta” dejotāja: “Esam ļoti priecīgi un pozitīvi uztraukušies. Rīgā šobrīd norisinās daudz pasākumu, kas uzjundī vēl spēcīgāku svētku sajūtu, esam simtgades gaidās, cenšamies notvert mirkļa burvību. Svētki norisinās, visi ir laimīgi un pacilātā noskaņojumā. Ļoti priecājamies arī par kolēģiem, mūsu novada jaukto kori “Maska”, koklētāju ansambli “Balti” un “Dzītariņi”, kuri saņēmuši pirmās vietas sacensībās. Lai nezaudētu prieku par gaidāmajiem svētkiem un uzturētu pozitīvu garu, katru rītu, sēžoties autobusā, viens otram novēlam labu dienu, lai viss izdodas un ikviena svētkos aizvadītā diena būtu īpašu notikumu pildīta.”

Marija Melngārša, Kauguru pagasta jauniešu tautas deju kolektīva “Trinītis” dejotāja: “Svētkos esmu otru reizi. Sajūtas aug līdz ar katru mēģinājumu, pietuvojoties lielkoncertam, kurā emocijas sasniegs kulmināciju. Visus dejotājus pavada patīkams satraukums, jo svētki tiek sagaidīti simtgades zīmē, un ikviens vēlas notvert neaizmirstamo sajūtu, kas rodas, Daugavas stadionā visiem Latvijas novadu deju kolektīviem savienojoties vienā veselā.”

Ieva Klāva Bunga, Beverīnas novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Abuls” dejotāja: “Šie Latvijai ir simtgades svētki, un, jau iebraucot Rīgā, var manīt brīnišķīgi skaistas latvju zīmju dekorācijas, pilsētu rotā Latvijas karogi, kas rada īpašu pacilātības un piederības sajūtu. No svētkiem nevajag gaidīt, bet gan pašiem tos darīt skaistus. Ir jāsatver labais un pozitīvais, to tālāk rosinot un nododot savā kolektīvā, lai paši sev svētkus radītu īpašus un atmiņā paliekošus.”

Līga Ivanova, Aizkraukles vidējās paaudzes deju kolektīva dejotāja: “Atrasties šeit un būt daļai no svētkiem ir brīnišķīgi. Nedomāju, ka šie svētki būs grandiozāki tikai tāpēc, ka Latvija svin simtgadi, bet gan ka tie kļūst vēl jaukāki, daloties vienam ar otru pozitīvismā, baudot vienotības un patriotisma sajūtu. Mūsu kolektīvā nekad netrūkst joku un smieklu. Aizvadīt saspringtos un garos mēģinājumus ir grūti, bet gandarījuma sajūta, kura piemeklē pēc tam, atsver it visu.”

Gvido Sirmais, Pļaviņu novada jauniešu deju kolektīva “Daugaviņa” dejotājs: “Man šie ir pirmie lielie Dziesmu svētki, iepriekš biju piedalījies tikai Skolēnu dziesmu un deju svētkos, kas man svētkiem piešķir vēl lielāku nozīmi un atbildību. Domāju, ka deju lieluzvedums “Māras zeme” dejotājiem ir visvairāk gaidītais notikums, jo ikviens mēģinājumos atdod sevi visu, lai tikai nonāktu Daugavas stadionā un izbaudītu mirkli būt vienotam dejā.”

Ināra Paegle, Inčukalna novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Runči un kaķes” koncertmeistare: “Mūsu kolektīvam šie ir pirmie Dziesmu svētki, turklāt tik nozīmīgi – simtgadē. Kolektīvs ir jauns un skaists, to pārsvarā veido ģimenes, kas rada vēl sirsnīgāku atmosfēru. Inčukalnā darbojas arī bērnu tautas deju kolektīvs “Minkāns”, no kura dzimām arī mēs. Kādā bērnu koncertā vecāki deju kolektīva “Minkāns” vadītājai lūdza, lai tiem arī iemāca deju – nu esam šeit! Sākotnēji kolektīvs darbojās pēc savas iniciatīvas, algojot vadītāju, koncertmeistaru, mēģinājumu telpas, kā arī gādājot tērpus. No svētkiem sagaidām pozitīvas emocijas, par kuru ieguvumu nešaubāmies. Vēl nezinām, kā ir dejot sāpošām, noberztām kājām, neēdušiem, bet gribam to pieredzēt. Šie mūsu kolektīvam noteikti būs neaizmirstami svētki.”

Autore: Ieva Janelsiņa

LA.lv