×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.7°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
5. jūlijs, 2018
Drukāt

“Neķert mirkļus, bet gan sajūtas!” (1)

LNKC arhīva foto LNKC arhīva foto

Kas ir saviļņojošākais, piedaloties svētkos? To vaicāju kupli pārstāvētās dejotāju saimes dalībniekiem, kuri gatavojas deju lieluzvedumam “Māras zeme”, kas notiks 6. un 7. jūlijā Daugavas stadionā (ģenerālmēģinājums 5. jūlijā).

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Evelīna Vanaga, Babītes novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Dārta” dejotāja: “Esam ļoti priecīgi un pozitīvi uztraukušies. Rīgā šobrīd norisinās daudz pasākumu, kas uzjundī vēl spēcīgāku svētku sajūtu, esam simtgades gaidās, cenšamies notvert mirkļa burvību. Svētki norisinās, visi ir laimīgi un pacilātā noskaņojumā. Ļoti priecājamies arī par kolēģiem, mūsu novada jaukto kori “Maska”, koklētāju ansambli “Balti” un “Dzītariņi”, kuri saņēmuši pirmās vietas sacensībās. Lai nezaudētu prieku par gaidāmajiem svētkiem un uzturētu pozitīvu garu, katru rītu, sēžoties autobusā, viens otram novēlam labu dienu, lai viss izdodas un ikviena svētkos aizvadītā diena būtu īpašu notikumu pildīta.”

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Marija Melngārša, Kauguru pagasta jauniešu tautas deju kolektīva “Trinītis” dejotāja: “Svētkos esmu otru reizi. Sajūtas aug līdz ar katru mēģinājumu, pietuvojoties lielkoncertam, kurā emocijas sasniegs kulmināciju. Visus dejotājus pavada patīkams satraukums, jo svētki tiek sagaidīti simtgades zīmē, un ikviens vēlas notvert neaizmirstamo sajūtu, kas rodas, Daugavas stadionā visiem Latvijas novadu deju kolektīviem savienojoties vienā veselā.”

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Ieva Klāva Bunga, Beverīnas novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Abuls” dejotāja: “Šie Latvijai ir simtgades svētki, un, jau iebraucot Rīgā, var manīt brīnišķīgi skaistas latvju zīmju dekorācijas, pilsētu rotā Latvijas karogi, kas rada īpašu pacilātības un piederības sajūtu. No svētkiem nevajag gaidīt, bet gan pašiem tos darīt skaistus. Ir jāsatver labais un pozitīvais, to tālāk rosinot un nododot savā kolektīvā, lai paši sev svētkus radītu īpašus un atmiņā paliekošus.”

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Līga Ivanova, Aizkraukles vidējās paaudzes deju kolektīva dejotāja: “Atrasties šeit un būt daļai no svētkiem ir brīnišķīgi. Nedomāju, ka šie svētki būs grandiozāki tikai tāpēc, ka Latvija svin simtgadi, bet gan ka tie kļūst vēl jaukāki, daloties vienam ar otru pozitīvismā, baudot vienotības un patriotisma sajūtu. Mūsu kolektīvā nekad netrūkst joku un smieklu. Aizvadīt saspringtos un garos mēģinājumus ir grūti, bet gandarījuma sajūta, kura piemeklē pēc tam, atsver it visu.”

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Gvido Sirmais, Pļaviņu novada jauniešu deju kolektīva “Daugaviņa” dejotājs: “Man šie ir pirmie lielie Dziesmu svētki, iepriekš biju piedalījies tikai Skolēnu dziesmu un deju svētkos, kas man svētkiem piešķir vēl lielāku nozīmi un atbildību. Domāju, ka deju lieluzvedums “Māras zeme” dejotājiem ir visvairāk gaidītais notikums, jo ikviens mēģinājumos atdod sevi visu, lai tikai nonāktu Daugavas stadionā un izbaudītu mirkli būt vienotam dejā.”

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Ināra Paegle, Inčukalna novada vidējās paaudzes deju kolektīva “Runči un kaķes” koncertmeistare: “Mūsu kolektīvam šie ir pirmie Dziesmu svētki, turklāt tik nozīmīgi – simtgadē. Kolektīvs ir jauns un skaists, to pārsvarā veido ģimenes, kas rada vēl sirsnīgāku atmosfēru. Inčukalnā darbojas arī bērnu tautas deju kolektīvs “Minkāns”, no kura dzimām arī mēs. Kādā bērnu koncertā vecāki deju kolektīva “Minkāns” vadītājai lūdza, lai tiem arī iemāca deju – nu esam šeit! Sākotnēji kolektīvs darbojās pēc savas iniciatīvas, algojot vadītāju, koncertmeistaru, mēģinājumu telpas, kā arī gādājot tērpus. No svētkiem sagaidām pozitīvas emocijas, par kuru ieguvumu nešaubāmies. Vēl nezinām, kā ir dejot sāpošām, noberztām kājām, neēdušiem, bet gribam to pieredzēt. Šie mūsu kolektīvam noteikti būs neaizmirstami svētki.”

Autore: Ieva Janelsiņa

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jauki jauki, ja vien tās jaukās sajūtas būtu bijušas arī pie televizora sēdētājiem. Ne visi plēsās pēc biļetēm, ne visi varēja atļauties. Skatoties deju lieluzvedumu, jāsaka liels fui! neprofesionālam operatoram, kurš nedeva iespēju pilnībā izbaudīt deju rakstus, rādot visu tikai slīpā leņķī.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Zilaļģu festivāls

Ūdens temperatūra vairumā Latvijas upju un ezeru sasniegusi +18.. +22 grādi. Sagaidāms, ka siltā laika ietekmē tuvākajās nedēļās turpināsies zilaļģu vairošanās.

Veselības inspekcija skaidro, ka zilaļģes ir dabiski iekšzemes un jūras ūdens organismi, bet problēmas var radīt to masveida savairošanās – tā saucamā ūdens ziedēšana, jo daļa zilaļģu sugu ir potenciāli toksiskas un, atmirstot ūdenī, var izdalīt toksīnus. Peldētājiem šie toksīni var radīt alerģiskas ādas reakcijas, acu un gļotādas kairinājumu, bet mājlopi, kas tiek dzirdināti ar šādu ūdeni, var akūti saindēties un pat aiziet bojā. Saistībā ar strauju zilaļģu savairošanos Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus pagaidām atturēties no peldēšanās ne vien Vecāķu, bet arī Daugavgrīvas un Vakarbuļļu peldvietās.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+