×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Vai krievi skatās vietējos TV raidījumus un vai šai auditorijai nepieciešams īpašs TV kanāls? (12)

Foto - LETAFoto - LETA

Kirils, rīdzinieks, uzņēmējs mazumtirdzniecībā: “Latvijas TV kanālus skatos reti, pārsvarā no Krievijas pārraidītos. Un ne tikai tāpēc, ka tie raida manā dzimtajā valodā. Strādāju tirdzniecībā un ar klientiem runāju arī latviski. Bet Krievijas TV autorraidījumi, ja vien tie nav ar kādu Kremļa ideoloģisko “piešprici”, ir daudz saturīgāki un interesantāki. Lielu daļu raidlaika Latvijas TV kanālos aizņem seriāli – gan seklie amerikāņu, gan krievu, piemēram, “Sasisto lukturu ielas”, “Kamenska”, kurus sen esmu noskatījies Krievijas kanālos. No Latvijas TV kanāliem dveš provinciālisms, sīkumaina knābāšanās divu vienas ministrijas ierēdņu vai vienas Saeimas deputātu grupiņas starpā. “Panorāma” paķer vienu faktu, piemēram, par kādas tantiņas likstām, braucot tramvajā, un viļā gandrīz vai 20 minūtes. Vai tas ir ziņu raidījums?! Rodas sajūta, ka īsti nav par ko stāstīt. Latvija ir maza, nekādu sevišķu notikumu nav, tad nu kaut kas jāatrod.”

 

Sergejs, rīdzinieks, datorspeciālists: “Man šķiet, ka lielākā daļa krievu jauniešu, kuri Latvijā dzimuši un uzauguši 24 neatkarības gados, ir apguvuši gan latviešu valodu, gan novērtējuši tās vērtības, ko dod Latvija un Eiropas Savienība. Tāpēc jājautā, kam šis speciālais TV kanāls? Tai saujiņai veco ļautiņu, kuri 9. maijā, pulcēdamies pie pieminekļa Pār-
daugavā, sūkstās par labajiem padomju laikiem un nekad nepieņems ne neatkarīgu Latviju, ne latviešu valodu? Šaubos, vai viņu dēļ vērts šķiest nodokļu maksātāju naudu?”

 

Valentīna Zemele, rīdziniece, kalpotāja privātfirmā: “Skatos galvenokārt Krievijas TV kanālus. No Latvijas kanāliem skatos “TV5″, par notikumiem Latvijā uzzinu no šī kanāla ziņu raidījumiem – tas tāpēc, ka mājās atgriežos vēlu, kad citos Latvijas kanālos ziņas vairs neraida.”

 

Ludmila Šestakova, ridziniece, bērnudārza aukle: “Domāju, ka ideja par atsevišķa Latvijā dzīvojošajiem krieviem domāta televīzijas kanāla izveidošanu ir gan laba, gan slikta. Ja paskatās, kā pašlaik Krievijas TV kanālos atspoguļo karadarbību Ukrainā, rodas iespaids, ka visi ukraiņi ir fašisti, kuri apšauda Doņeckas un citu pilsētu mierīgos iedzīvotājus. Izveidojot šādu TV kanālu, iespējams, kāda daļa biežāk sekotu līdzi un uzzinātu vairāk par notiekošo Ukrainā, Latvijā un citur. Slikta tāpēc, ka ar šāda kanāla izveidošanu būtībā tiktu atzīts, ka Latvija ir divkopienu valsts. Taču, kā saprotu, Latvija to nevēlas.”

 

Natālija, daugavpiliete, mājkalpotāja: “Esmu apguvusi latviešu valodu tādā līmenī, ka saprotu visu, ko man saka, kaut arī pati nevaru tik brīvi atbildēt. Man nekāds atsevišķs TV kanāls nebūtu vajadzīgs, jo nepieciešamo informāciju iegūstu gan no Latvijas, gan Krievijas TV kanāliem. Esmu gan izbrīnīta, cik ļoti atšķirīgi tajos stāsta par vienu un to pašu notikumu. Mani jau pieaugušie bērni TV neskatās vispār, tikai internetu, izvēloties sev nepieciešamo darbam vai izklaidei. Tāpēc liekas, ka arī viņiem tas nebūs vajadzīgs.”

 

Igors, rīdzinieks, pašlaik nestrādā: “Viss atkarīgs no tā, ko iecerētais TV kanāls pārraidīs un kā pasniegs informāciju. Pašlaik pārsvarā gan skatos Krievijas satelīttelevīzijas kanālus. Dažreiz arī Latvijas TV, tomēr man jāatzīst, ka neko interesantu tajos neatrodu, daudz seriālu, muļķīgu šovu. Iespējams, Latvijas TV skatītos biežāk, ja tajos vairāk būtu uzziņu un izglītojošo raidījumu.”

 

Viktors, pensionēts rīdzinieks: “Ja prasāt attieksmi pret jauna kanāla veidošanu, vispirms man jāzina, par ko šis kanāls vēstīs. Pašlaik visi mani paziņas un draugi skatās tikai Krievijas TV kanālus. Ja tiktu izveidots jauns kanāls, gribētu, lai tas vēsta ne tikai par dienas notikumiem, bet vairāk skaidro iedzīvotājiem Latvijas likumos noteiktās tiesības un pienākumus, piemēram, par nodokļu maksājumiem.”

 

Uzziņa

Lai sniegtu alternatīvu Krievijas kanālu propagandai, kopš pagājušā gada aktīvi tiek apspriesta ideja veidot vienotu Baltijas kanālu krievu valodā. Iniciatore ir Latvijas Televīzija, un konceptuāls atbalsts gūts gan Lietuvā un Igaunijā, gan Latvijas valdību veidojošo politisko spēku aprindās.

Vienlaikus ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs paudis apņēmību pārliecināt Eiropas kolēģus par Eiropas Savienības TV kanāla izveidi, kas raidītu krievu valodā.

Tikmēr Igaunija jau izlēmusi, ka no šā gada septembra valstī sāks darboties jauns krievu valodā raidošs televīzijas kanāls, ko veido uz sabiedriskās raidorganizācijas ERR bāzes.

Pievienot komentāru

Komentāri (12)

 1. Ilgus gadus biju darbojies tehniska rakstura darbībā tieši iedzīvotāju atbalstam . Gandrīz 40 gadu . Krievu cilvēki neskatās latviešu pārraides . To nedara arī liela daļa latviešu . Ja atmetam Krievijas imperiālistu propogandu un šovinistisko ievirzi raidījumiem , tad Krievijas krievu parraides ir interesantākas . Zinātniski izzinošās pārraides , filmas , ektrasensi , sporta pārraides . Ja paskatāmies kabeļu televīziju , tad arī tur lielākoties krievi cenšas savu kontingentu nodrosināt ar tulkotām ārzemju programmām . Latvieši filozofē par integrāciju , cīņu ar korupciju , ar nabadzību , ar kaimiņu imperiālisma tieksmēm un citām lietām , bet praktiski neko arī latviešu publikai tādu nesniedz . Iepriekšējā rezīma periodā gandrīz katru nedēļu LTV bija kāda teātra izrāde .

 2. latviešu tv nav ko skatīties un kā te viens grib slēgt Krievijas kanālus..tas jau ir cilvēk tiesību pārkāpums. Kāpēc es nedrīkstu skatīties to kas man patīk,kādas ir tiesības kādam uzspiest man, par manu naudu,skatīties to ko es negribu.Labāk pastrādājiet pie tā, lai būtu interesanti skatīties tās programmas gan latviešiem gan krieviem.Tā es domāju.Man patīk krievu tv.

 3. Ja TV kanāls tiek veidots no ES un Baltijas valstu kopējā budžeta un kanāla programmu veido jauni, progresīvi TV cilvēki, nevis LTV vecie postpadomju krabji, tad uz priekšu!

 4. Aizpildiet esošos kanālus arī ar informāciju krieviem,jo bieži atkārtojas vieni un tie paši raidījumi un nav ko
  skatīties TV.Negribētu redzēt Latvijas TV krievu kanālus,kas sēj naidu tautās ar krievu šovinistu idejām,tāpēc jāpanāk ar kompānijām vienošanās,lai nerāda Latvijā tos.Kas Latvijā atļauj firmām uzstādīt krievu satelīta antēnas,kurās redzamas tikai Krievijas TV ???!!!!Kas atbildīgs par to?! Neviens….

 5. Nekādu jaunu krievu kanālu ne Eiropā,ne Latvijā!Latvieši Latvijā nav jāpeldina krievu valodas samazgās!Nav jānostiprina okupācijas sekas!Visās valsts iestādēs jāpāriet TIKAI uz latviešu valodu,valodas nezinātājiem maksas tulku palīdzību.Nepilsoņiem divu gadu laikā likvidēt privilēģijas,kuras nav pieejamas pat latviešiem. Krievu pilsoņiem uzturēšanās reģistrācijas.
  ——-
  viņi to vien gaida,lai Latvijā būtu krievu valoda kā otrā valoda un pēc tam visā Eiropā.To par katru cenu grib panākt ar jebkuriem līdzekļiem,ar demagoģiju,ar valodas sarežģītību un tie nozombētaji neskatīsies tāpat, jo tas ir viņu principu jautājums.

 6. Krievijas televizija ir daudz interesantu raidijumu ka arisadziviskas filmas nevis ka Latvijas televizija vieni atkartojumi un idiotiski sovi pasi savu neko neprot pat svetku dienas vieni murgainie sovi vecajai paaudzei nav ko skatities,brivdienas tapat apsaluti neka ko tad tas rinkevics popularizes zilos un lesbietes man tas eiropas kanals nav vajadzigs .

 7. Tautas balss savu pateica. Un nevienam tas krieviskais TV kanāls nebūs vajadzīgs.
  x x x
  Visi Latvijas TV kanāli ir seklu un muļķīgu šovu un seriālu pilna. Savukārt tēmu, par kurām būtu jārunā skaļi un uzstājīgi, ir blāķiem. Bet par tām klusē.
  Vajag reiz saprast, ka šodien nevienu vairs neizklaidē meksikāņu, krievu seriāli un dumie šovi, kuros 2 minūtes dzied, bet pārējā laikā tukšu runā.
  Sastādiet sakarīgas TV programmas. Nedomājiet, ka TV vienīgā misija ir izklaidēt.
  TV it kā skaitās masu informācijas līdzeklis. Vai ne tā?
  Tad kādu informāciju mēs iegūstam no meksikāņu un turku seriāliem vai no Ugunsgrēka??? Vai no kaut kāda idiotiskas šova, kur cilvēki lēkā pa piepūstiem bluķiem un krīt ūdenī. Kur ir jēga tam visam?
  Ja jēgas un atdeves nav, tad klapējat to kasti ciet un ejiet stādīt kartupeļus.

  • Strādājošs cilvēks tv ilgāk var paskatīties piekdienas vakaros un sestdien un svētdien pa dienu ,bet parasti tanī laikā neko nerāda ,ja arī būtu kāds skatāms raidījums ,tad tas sākas svētdienas vakarā 23.00 ,pirmdiena taču ir darba diena. Ir jau arī pa saturīgam seriālam ,kā dāņu filma “Tilts” ,bet arī to rādīja pa melnu nakti ,tā ka esmu jau pensionējies paskatījos ,strīdoties ar sievu ,ka neļauju gulēt.

 8. Tā būs tikai valsts naudas notriekšana un krievu valodas telpas paplašināšana. Pie tam skaidrs, ka raidījumus gatavos kadri kuri balsoja pret latviešu valodu.

 9. nav vajadzigi papildu kanali tos pasus jasamazinaka japvieno tv3 ar tv6 lieki naudu skist pa tukso jo nau paraidei labam filmam ka tika asv banditiskajam filmam neka laba neraida tik sauj un lade…..

 10. Būtu domājuši, kā saturīgi aizpildīt tos pašus kanālus,kuri bezgalīgi rāda vecus krimiķus un stulbas āmīšu komēdijas. Arī dienas ziņu saturs Latvijas kanālos liecina tikai par žurnalistu slinkumu un trulumu. Dzīšanās pēc sensācijām par katru cenu, visa sliktā izcelšana un apkošļāšana utt. Ja nav cita, būtu taisījuši zinātniskus un izglītojošus raidījumus. Vai Latvijas zinātnieki nav spējīgi lasīt lekcijas TV? Kaut vai par to pašu vēsturi, piemēram. Valoda varētu būt visāda, latviešu, krievu, angļu. Kam interesēs, tas sapratīs. Bet tādam krievu kontrpropagandas kanālam jēga būs maza. Tie īstie kremļa zombētie tāpat neskatīsies. Būs tāda skriešana aiz kremļa tramvaja un pašuzbudināšanās.

 11. Nekādu jaunu krievu kanālu ne Eiropā,ne Latvijā!Latvieši Latvijā nav jāpeldina krievu valodas samazgās!Nav jānostiprina okupācijas sekas!Visās valsts iestādēs jāpāriet TIKAI uz latviešu valodu,valodas nezinātājiem maksas tulku palīdzību.Nepilsoņiem divu gadu laikā likvidēt privilēģijas,kuras nav pieejamas pat latviešiem. Krievu pilsoņiem uzturēšanās reģistrācijas.

Draugiem Facebook Twitter Google+