Uncategorized

Nekonfiscējamās mantas0

Foto – LETA

Pieņemti grozījumi likumā “Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību”, nosakot notiesātajam nepieciešamo mantu sarakstu, kas nav konfiscējamas.

 

Mantas konfiskācija ir viens no Krimināllikumā paredzētajiem soda veidiem. Ar to saprot notiesātā īpašumā esošās mantas piespiedu bezatlīdzības atsavināšanu valsts īpašumā.

Nekonfiscējamo mantu sarakstā pārsvarā ietver lietas, kas uzskaitītas “Kriminālprocesa likuma” pielikumā kā tādas, kam nav uzliekams arests. Tās ir minimālās ikdienā nepieciešamas lietas – mājas iekārta, apģērbs, mājturības priekšmeti, iztikai nepieciešamā pārtika…

Likuma grozījumi paredz, ka notiesātajam nevar atņemt īpašumā vai kopīpašumā esošu mājokli, kurš viņam ir vienīgais mājoklis un kurā dzīvo ikdienā. Nav konfiscējama arī nauda minimālās mēneša darba algas apmērā, un tas attiecas arī uz katru ģimenes locekli, ja tas ir notiesātā apgādībā un viņam nav citu ienākumu.

Tāpat sarakstā iekļauta tehnika un darbarīki, kas vajadzīga saimnieciskajā vai profesionālajā darbībā, kā arī manta, kas nepieciešama lauksaimniecības darbu turpināšanai, tostarp dzīvnieki, lopbarība, sēkla un stādāmais materiāls.

Šo izmaiņu rosinātāji uzsver, ka mantas konfiskācijas mērķis nav panākt, ka persona nespēj nodrošināt sev iztiku, paliek bez pajumtes un iztikas līdzekļiem vai nonāk valsts apgādībā. Tāpēc sarakstā iekļautas mantas un priekšmeti, lai notiesātais varētu nodrošināt sevi un apgādībā esošas personas. Starp citu, uzskaitījumā ietverts arī laulības gredzens un reliģiskie priekšmeti rituālo darbību veikšanai.

Līdz šim nekonfiscējamo mantu saraksts nebija izstrādāts, tāpēc praksē par nekonfiscējamu uzskatīja vienīgo tādu īpašumu, kam saskaņā ar likumu nav uzliekams arests. Šāda pieeja nebija īsti korekta, uzsver likumprojekta autori Tieslietu ministrijā. Tagad viss būs precīzi ierakstīts likumā.

 

LA.lv
LE
LETA
Uncategorized
Mihaela Šūmahera “Ferrari” pārdots izsolē par rekordcenu
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Stalone noliedz apsūdzības seksuālā uzbrukumā kā “smieklīgas”
17. novembris, 2017
LE
LETA
Uncategorized
Berluskoni nebūs jāuztur bijušā sieva, škiroties no 1,4 miljoniem eiro mēnesī
16. novembris, 2017

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
AP nāk klajā ar jaunu ideju, kā pacelt mediķiem algas 2
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirmie partiju komentāri par mediķu algu celšanu uz deficīta rēķina
34 minūtes
VE
Veselam.lv
Veselam
Apkopoti pedofilu iecienīti triki bērnu kailfoto izvilināšanai. Kā rīkoties, ja bērna kailfoto nonācis internetā?
1 stunda
LA
LA.LV
Kultūra
Atvadīsies no Helgas Dancbergas 1
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Rātsnams izgaismots Krievijas karoga krāsās? RD skaidro, kā bija patiesībā 1
1 stunda