×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Nekonstatē pārkāpumus saistībā ar ENAP priekšnieka Gudermaņa dalību uzņēmumos

Foto: LETAFoto: LETA

Attēlā Gatis Gudermanis.

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pārbaudē nav konstatējis pārkāpumus saistībā ar Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) priekšnieka Gata Gudermaņa dalību atkritumu un kontrabandas cigarešu iznīcināšanas uzņēmumos.

KNAB nekonstatēja faktus, kas liecinātu, ka Gudermanis un Valsts policijas koledžas direktors, bijušais ENAP priekšnieks Kviesītis būtu veikuši ar valsts amatpersonas amata pienākumu pildīšanu saistītas darbības attiecībā uz SIA “Entalpija”, kuras dibinātāja ir Gudermanim un Kviesīša radiniecei piederošā SIA “Regreen”, pastāstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

Tāpat birojs konstatējis, ka Gudermaņa amata pienākumos nav funkcijas, kas saistītas ar cigarešu vai tabakas izstrādājumu iznīcināšanu, norādīja Dūša.

Tikmēr Valsts policijas (VP) priekšnieks Ints Ķuzis turpina iepazīties ar aptuveni 100 lapaspuses plašo ENAP darba analīzi, aģentūrai LETA apliecināja VP preses pārstāve Sigita Pildava. Janvāra beigās Ķuzis Latvijas radio raidījumā “Krustpunktā” norādīja, ka VP vēlas sagaidīt KNAB veiktās pārbaudes rezultātus un tos ņemt vērā pie vadības novērtēšanas.

Analīze tika veikta par ENAP darbu, organizāciju un kapacitāti. Marta beigās uz jautājumu, vai ENAP gaida arī strukturālas izmaiņas, Ķuzis aģentūrai LETA atbildēja: “Domāju, ka noteikti.” Viņš gan nekomentēja, vai izmaiņas varētu skart ENAP priekšnieku Gudermani.

Žurnāls “Ir” pagājušā gada nogalē vēstīja, ka Gudermanis un Kviesītis, kurš arī savulaik vadīja ENAP, ir saistīti ar uzņēmumiem, kas nodarbojas ar atkritumu un arī kontrabandas cigarešu iznīcināšanu.

Abas minētās policijas amatpersonas 2007.gadā tieši vai pastarpināti kļuvušas par līdzīpašniekiem divos Vangažos reģistrētos uzņēmumos – atkritumu pārstrādes firmās “Regreen” un “Entalpija”. Gudermanis kapitāldaļas reģistrējis neslēpjoties, ar savu vārdu, savukārt Kviesīšu ģimeni firmā pārstāv Raula dzīvesbiedre Kristīne.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) pagājušā gada nogalē intervijā LNT raidījumam “900 sekundes”, komentējot Gudermaņa dalību uzņēmumos, kas nodarbojas ar atkritumu un kontrabandas cigarešu iznīcināšanu, sacīja, ka šāda rīcība neesot ētiska. Kozlovskis gan toreiz piebilda, ka pašlaik Gudermanis no dalības uzņēmumā ir izstājies.

KNAB priekšnieka vietniece korupcijas novēršanas jautājumos Ilze Jurča iepriekš Latvijas Radio paskaidroja, ka likumā nav noteikti komercdarbības ierobežojumi šādām amatpersonām, ierobežojumi ir tikai policijas vadītājam un vietniekiem, jo runa ir par samērīgumu. Savulaik par ierobežojumiem diskutēts un secināts, ka zemāka ranga amatpersonām un tuviniekiem nav jānosaka komercdarbības ierobežojumi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+