Latvijā
Sabiedrība

Nekurinātās un vēsās telpās atrod sirmgalvjus0

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieces. Foto LETA

Mediķi pirmdien snieguši palīdzību vairākiem cilvēkiem, kuri guvuši sezonālas traumas, tostarp nodarbojoties ar snovbordu, paslīdot vai atrodoties ilgu laiku aukstumā, aģentūrai LETA pavēstīja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Mediķi steidzās palīgā pieciem cilvēkiem, kuri slimnīcā nogādāti ar ķermeņa atdzišanu. Vienā no gadījumiem Zemgalē 88 gadus vecu sievieti, kurai tika konstatēts insults un ķermeņa atdzišana, atrada guļam uz grīdas vēsā telpā. Lai iekļūtu sievietes dzīvesvietā, nācās uzlauzt durvis. Citā gadījumā Rīgas reģionā nekurinātā telpā atrasta 72 gadus veca sieviete, kura dzīvoja viena un sirga ar hroniskām saslimšanām.

Rīgā slimnīcā nogādāti arī vairāki cilvēki, kuri, paslīdot uz ielas vai trepēm, guvuši nopietnas traumas. Cietušie bija gan vīrieši, gan sievietes vecumā no 19 līdz 74 gadiem. Cilvēki guva vēdera un pleca traumas, kā arī kāju lūzumus, vienā gadījumā salauzta roka.

Vakar slēpošanas trasē Kurzemē 31 gadu vecs vīrietis, braucot ar snovborda dēli, krita un traumēja augšdelmu, kā rezultātā tika nogādāts slimnīcā.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD mediķi devušies uz 1325 izsaukumiem, no tiem 201 bija saistīts ar dažāda veida traumām.

LA.lv